Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bizonyos külföldi szerencseját...

Bizonyos külföldi szerencsejáték oldalak miért nem elérhetőek Magyarországról?

Figyelt kérdés
Ez afféle internetes cenzúra? Lehet, hogy idővel más oldalakat is blokkolni fognak majd, amivel a szabad információ áramlást gátolják majd?

2018. júl. 25. 06:14
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Hehehe, mert abból nincs bevétele a magyar államnak, ha ott játszol és nem fizetsz az ottani nyereményed után adót.

Azt a pénzt meg ugye nem lehet ellopni, amit nem fizetsz be.

2018. júl. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Nem cenzúra, csak a Fidesz erősen korlátozta a szerencsejátékot.


Ezt speciel jó dolognak tartom. Azt kevésbé, hogy a saját kölyküknek bezzeg szabad.

2018. júl. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%

Nem voltak hajlandóak adózni Magyarországra azok az oldalak, ezért tiltották le.


"Lehet, hogy idővel más oldalakat is blokkolni fognak majd, amivel a szabad információ áramlást gátolják majd?"


Ha ez így lenne, akkor már rég nem lenne elérhető például a kuruc.info, de mégis. Úgyhogy rettegj csak, mint egy fideszes a migránsoktól.

2018. júl. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Nem voltak hajlandóak adózni Magyarországra azok az oldalak, ezért tiltották le."


Miért is kellett volna adót fizetniük?


Ha a cég pl. Az USA-ban van, akkor ott kell helyben adót fizetniük ahová helyileg tartozik, de ez mindenre vonatkozik nem csak a szerencsejátékra.

2018. júl. 25. 08:19
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha egy cég Magyarországról, magyar állampolgároktól ér el bevételt, akkor evidens, hogy az után itt adóznak.

Jó hogy nem már a magyar szerencsejátékos fizeti a mexikói kerítést. Az más kérdés, hogy így meg fizetheti a 2Rule gyártási költségeit meg Semjén vadászatait.

2018. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Ha egy cég Magyarországról, magyar állampolgároktól ér el bevételt, akkor evidens, hogy az után itt adóznak."


Nem vagyok jogász, de ha én mondjuk az eBay-en rendelek, akkor ott sem kell adót fizetnem soha, pedig magyarországra rendelem az árut. De lehet az eBay egy más kategóriába tartozik. Amazon-on vámot szoktak felszámolni, ami egy adó ha úgy vesszük. Az online szerencsejáték pedig egy online szolgáltatás amit világszerte minden országból igénybe vesznek, amiért szerintem nem evidens minden országba külön adót fizetni, sőt szerintem kivitelezhetetlen is lenne mivel az már óriási kapacitást igényelne egy cégnek. De ez más online szolgáltatásokra is igaz lehet. Mondjuk jól néznénk ki, ha a Steam-et is betiltaná Orbán magyarországon, mert nem fizetnek neki külön adót..:D

2018. júl. 25. 10:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Steamen a vásárlásodban benne van az ÁFA.
2018. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"ha én mondjuk az eBay-en rendelek, akkor ott sem kell adót fizetnem soha, pedig magyarországra rendelem az árut."


Mert párezres vackokat rendelsz. 22 euró (kb 30 USD) fölött már könnyen lehet, hogy fognak vámolni, akkor fizetsz majd ÁFÁ-t utána.

Megjegyzés: tök jó, ha egy dolog után nem kell adózni, de azt ne felejtsd el, hogy azt úgyis bevasalják máshogy rajtad.

2018. júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!