Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is ezért fél a...

Szerintetek is ezért fél a magyar nép a nyugati vagy skandináv jóléttől?

Figyelt kérdés

Vagyis a proletárdiktatúrához hasonló jelenség miatt, mivel a szocializmusban megtapasztalhatták mi az. Az a dolgozó aki ingyen javakhoz vagy jogtalan előnyökhöz jutott a nagy közösből valami módon, annak megjött az étvágya a mégtöbb lopásra. Először csak szatyorban hordták ki a gyárból a javakat. Majd IFA tehergépkocsival például építkezéskor. Végül néhányan gondoltak egyet és az egész gyárat ellopták privatizáció néven a benne dolgozók munkájával együtt. Így létre jöttek az új elnyomó nagyságos urak és cselédeik.

Majd mikor már az egész gyárat ellopták, következtek a támogatások a nép adójából, hisz lopni továbbra is kellett munka és iskola nélkül, onnét ahol még van.


Mindezek után tudata mélyén lehet hogy úgy érzi a nép, ahogy ezen a videón is elhangzik, hogy "az ökör ha lent van és szántanak vele akkor szent állat. De ha felkerül akkor tüzet okád és sárkány lesz belőle".

(A videó címe: A tömeg uralmának kora, nem linkelem mert törölni szokták).

Ez is egy magyarázat lehet arra hogy a nép miért nem akar jólétet. Sőt én teljesen biztos vagyok benne hogy a magyar népünk ezért nem akar jólétet. Félnek az említett sárkánnyá átalakuló ökröktől.



2018. júl. 26. 16:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
60%

Kovács János esztergályos otthon ült műszak után. Bonyhádi, a főnöke ma cefetül lehordta, pedig nem volt igaza a szemétnek. Hazafelé indult, mikor Bonyhádi megállt mellette Mercédeszével, leengedte az ablakot és elmondta mindennek, a múlt heti selejtes munkadarabok miatt. Ráadásul Micike is tanúja volt a jelenetnek...Micike, a szép lábú HR - es.


Nagyot húzott Kovács a puha palackos borból. Felemelte, ránézett a címkére: "Koccintós" - ez, hehe, ezt iszom én! Az a hólyag biztos viszkit vedel.


Egyszer csak megszédült, fényeket látott, holott még alig ivott. Egy alak bontakozott ki előtte. Egy fehér alak. Egy szép nő, szárnyakkal. Angyal? Csak nem meghaltam?


- János! - hangja gyönyörűen csengett - János! Én angyal vagyok, tudom, hogy jó ember vagy. Akarsz jól élni?

- Aka - rok... - hebegte.

- Ha nagyon akarsz, élhetsz jól.

- Úgy mint a kövér Bonyhádi?

- Jobban. Sokkal jobban. Én egy skandináv tündér vagyok. Megteszem neked, de nagyon akarnod kell!

- Nagyon akarom! - Kovács még az öklét is összeszorította önkéntelenül. Majd megingott hite:

- De félek...


Elmosolyodott a tündér.


- Ugyan mitől félsz?

- Nem is tudom...Azok a skandináv éjszakák...drága sör... hó, hideg... húsgombóc áfonya szósszal... svédül sem tudok...

- Valamit, valamiért - évődött a gyönyörű nő - ha skandináv jólétet akarsz, úgy is kell élned!


Kovács megrázkódott.


- Nem. Inkább nem. Nem akarom. Magyar vagyok. Nekem ez jó. Itt jó. Köszönöm, inkább nem.

- Ugyan Kovács! Legyen férfi! - váltott magázásra a tündér svéd létére.

- Köszönöm, de nem - emelte meg hangját a melós. Nem akarok jólétet.


Az angyal finnyásan lebiggyesztette alsó ajkát.


- Kovács, többet tartottam magáról.


Azzal szertefoszlott.


Újra egyedül. Jó így. Nyugalmas. Odakint Orbán, Mészáros. A dagadt Bonyhádi. És a már majdnem üres borosüveg.

2018. júl. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
47%
majd szeptemberben figyelmezzél a skandinávokra, nagy lészen a te meglepetésed...
2018. júl. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
71%
A kérdezőnek az a baja hogy nem vitte semmire és természetesen ezért mindenki más a hibás. Ha skandináv jó létre vágysz mi tart vissza? Szabad munkaerőáramlás van oda mész Eun belül ahova akarsz. Ja hogy nincs miből és helyt kellene állni, hát valamit valamiért.
2018. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
24%
Ez egész jól sikerült, Hakapeszi.:-) Ha megengedsz egy megjegyzést: nem az a baj, ha valaki nem akar Svédországba vagy bárhová menni véglegesen, hanem az, hogy itthon is lusta vagy buta megkeresni és használni a lehetőségeket a boldogulásra. Inkább rinyál a gyakorin, és kivetíti a saját ostobaságát minden magyarra.
2018. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
ez eddig a legjobb kérdés-válaszok, amit errefelé találtam
2018. júl. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
HakapesziM, arra is van jó történeted ami nem Kovács János selejtes darabokat gyártó esztergélyosról szól, hanem például akik szívvel-lélekkel helyt álltak a szocializmusban is és még Kiváló Szövetkezeti Dolgozó kitüntetést is kaptak a népért végzett kiváló munkájukért? De valahogy az új rendszerben meg mégis relatíve lecsúsztak mert ők nem lopnak ma sem. Ők mit tegyenek?
2018. júl. 26. 18:11
 17/27 anonim ***** válasza:

14.


Hevenyészett szöveg, inkább arra utaltam, nyugati, skandináv mentalitással élni, nem fizikailag odaköltözni. De ugye a magyar melós "fél", pedig nagyon akarja. Mert ugye, a kérdező szerint ennyi: akarni kell.

2018. júl. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
60%
Az a legnagyobb tévedésed hogy csak lopással érhet el sikereket az ember. Rengeteg sikeres ember van aki helyt áll pl a szakmájában. Megél belőle , jól keres. És nem kell hozzá lopnia.Az nem mentség hogy te azért nem jutsz semmire mert nem akarsz lopni. Ez hülyeség
2018. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
59%

"itthon is lusta vagy buta megkeresni és használni a lehetőségeket a boldogulásra. Inkább rinyál a gyakorin, és kivetíti a saját ostobaságát minden magyarra."



Még szerencse, hogy tik rohattokosok is itt vagytok a gyakorin. Mi lenne vélünk nékületek?

2018. júl. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
55%

Nem hülyeség az Pufi. Én például magyar viszonylatban kva jól keresek szinte semmi munkával és ezt a pénzt valakinek ki kell termelnie, aki verítékes nehéz fizikai munkát végez. Felosztani csakis azokat a javakat lehet, amit valaki már egyszer megtermelt. Olyan kenyeret nem tudsz megenni, amit nemcsak meg nem sütöttek, de még a gabonát sem kaszálták le és őrölték meg hozzá.

Mi ez ha nem lopás? Attól hogy intézményesített lopás, ez még lopás. Hogy ugye a cégek a kőkeményen dolgozó embereknek szarral húggyal szúrja ki a szemét és odaadja az így ellopott pénzt nekem meg a sok irodai ingyenélőnek.


Utálom azt a hülye kapitalista mentalitásotokat, ami szerint én megérdemlem a fizetésem a keményen dolgozó fizikai munkás meg azt sem érdemelné meg amit most kap. Tudod ha csak a hozzád hasonlók lennének eltakarítva az országból már egy szebb világban élnénk.

2018. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!