Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon sosem lesznek...

Magyarországon sosem lesznek normális bérek, mert azzal számol a mindenkori kormány, hogy pár évet úgy is kint ledolgoznak az emberek?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre,hogy itt ez a helyzet,terv.

Menj ki dolgozni,legyen 1 lakásod,plusz egy kis tartalékod,utána megy gyere haza éhbérért dolgozni,ami már saját lakással túlélhető.

Aki viszont soha nem fog kimenni külföldre vagy 5-10 évet,annak itt sosem lesz semmije,ha csak nem örököl.


Ez jó a magyar vállalkozásoknak is,mert sosem kell majd normális bért fizetni.

Meg az államnak is,mert akik éppen kint vannak azokról nem is kell gondoskodniuk,akik meg éppen itthon dolgoznak,azokból a sok adóból megvan a hasznuk így is.


2018. júl. 26. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi szerinted a normális bér? Én általában 420 és 570 ezer közt keresek valahol, (NETTO) ez függ ugye az adott hónapban ledolgozott napjaim számától és nem értem, hogy mi a ráknak ennyit. Kb 150-200 ezerből megélek havi szinten és nem értem mi a ráknak ennyit keresni. Mások arra panaszkodnak, hogy keveslik. Szóval most az érdekelne, neked mi a normális, te most kevesled vagy sokallod a béred, és szerinted mi lenne az ami ideális?


Szerintem a havi 200 ezer.

2018. júl. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A normális bér ott kezdődik,hogy egy garzont egyedül ki tudsz fizetni,ha nincs saját lakásod,és mellett nem kell éhezned.


Vagy ha valaki diplomával rendelkezik,akkor nem csak arra elég a fizetése,hogy éppen kifizet mindent,és nem marad semmi másra.

2018. júl. 26. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nem ennyire egyszerű,már a mostani béreket is nehezen tudják kigazdálkodni a hazai kkv-k.

Vállalkozz és fizess az alkalmazottaknak nyugati bért,de hidd el nem fog menni.

2018. júl. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó,de az adótörvényeket az állam hozza.


Kb olyan arányban fizetnek adót az emberek,mint egy jóléti államban.

Simán lehetnének magasabbak a bérek,ha nem 50-60%-ban az államnál landolnának a bérek.

2018. júl. 26. 19:11
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

1.


Én havi 5 - 600 felett tudok csak félretenni. Annyi elmegy. Pedig csak hárman vagyunk és nem eszünk szarvasgombát. Nem dohányzunk, a legnagyobb luxus a két kocsi, évente nyaralás és mindig van Unicum a hűtőben.


Amúgy itthon is lehet jól keresni. A feleségem nettó 400 - at kap. Jó, van diplomája, két nyelvvizsgája (persze, ha angol email - t kell írni: inkább te apa), 28 év munkaviszonya. Kezdőhöz nem vágnak hozzá mindjárt ennyit.

2018. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát kinek mik az igényei.

Én autó nélkül is megvagyok és nem is vágyok rá.

Egy 3 fős családba pedig nem is értem minek kell 2 autó.

Ez már tényleg a luxus kategória.

2018. júl. 27. 00:45
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Jó de akkor azt is mondd meg,hogy milyen állami szolgáltatásról mondjuk le!Ha kevesebb az adóbevétel akkor mindenre kevesebb pénz jut.Csökkentsük a nyugdíjakat szociális ellátásokat?Hová mire költsünk kevesebbet?Az adóbevétel nem az államé lesz,hanem újraosztja és működtetik belőle az államot,abból van egészségügyi ellátás,oktatás,rendfenntartás és még millió dolog.
2018. júl. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!


Szeretnem felhivni a figyelmedet h emeltek minimalbert a kozelmultban. Es a cegek ezt arresbol fizettek ki joreszt. Es nem voltak nagy lazongasok az o oldalukrol.


Az h kulfoldon tobbet fizetnek az teny. De tobbe is kerul minden mas. Igy igazabol ezek kirgyenlitik egymast. A kulonbseg csak az h ott a szonvonal nagyobb. De a magyar kormany nyiltak kommunikalja ezt a celjat, igy van szamunkra is remeny.


Cegek zarnak be munkaerohiany miatt. Az akinek sehogy se megy siman kap masodallast. Sot, mivel a munkaero piacon 1000 ev ota eloszor a munkavallalok diktalnak igy meg magadabbak a berek. Ld.: bkk soforok, balatoni bufek, stb.


Velemenyem szerint jelenleg jobban allunk mint az elmult 5 evben. Es ha a felfogasunkon valtoztatunk kicsit akkor meg konnyebb lesz a tovabbi elorehaladas.


Sok sikert. Remelem kilabalsz az anyagi gondokbol. Udv. A

2018. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!