Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan párt, aki bevezetné...

Van olyan párt, aki bevezetné a gyermektelenségi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Jelenleg kizárólag a családosok részesülnek adókedvezményben.

Vannak fiatalok,akik X ideig nem,de mikor családosak lesznek,akkor adókedvezményt kapnak.


Akiknek viszont nincs gyermekük,vagy tudatosan gyermektelenek nem jár adókedvezmény.


Bizonyos kor felett,mondjuk 40 év felett szerintem reális lenne azokat az embereket adókedvezménnyel jutalmazni,akik eddig részt vettek a gyermekesek életének könnyebbé tételében.


2018. aug. 9. 19:53
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

A gyerek(mondjuk ki ember) nem csak humánerőforrás,hanem fogyasztó is,tehát szükségletei vannak,ami környezeti kérdéseket vet fel.

Aki nem hoz létre gyereket az kevésbé szennyezi a környezetet.


Másrészt sérülékeny,így ellátásra szorul,egészségügyi intézményeket pedig a közből tartjuk fenn.Már,aki nem fizetőset használ.


Harmadrészt mire hatékony munkaerő lesz belőle,addig eltelik 2 és fél évtized,az oktatás pénzbe kerül.


Tehát minél több gyereket vállal valaki,annál nagyobb igényeket hoz létre.

A világ ráadásul fejlődik,és egyre kevesebb emberre lesz szükség munkavégzést tekintve.

A túlnépesedés pedig már most is az eget veri.


Én az LMP-re gondoltam,mint zöld pártra,aki talán támogatná ezt.

2018. aug. 9. 21:41
 12/35 anonim ***** válasza:
35%

11

Majd amikor "a túlnépesedés az egeket veri" Mo-on, akkor beszélhetünk róla megint.

Az LMP-ről is; jó?

2018. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Amíg ilyen van,hogy "közmunka" szerintem felesleges erről beszélni.
2018. aug. 9. 22:38
 14/35 anonim ***** válasza:
50%
Nezd, en gyermektelen vagyok es alighanem az is maradok, de a kerdésedet meg a hozzászólásaidat olvasva, te "fordítva vagy bekötve".
2018. aug. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
68%
Már úgy értem, hogy azért egy elöregedő társadalomban a kormánynak, aligha s gyermektelenséget kellene támogatnia, "népszerűsítenie".
2018. aug. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Szóval a gyerekvállalás környezetszennyezés. És az ilyen emberek szabad lábon mozpghatnak. Akár szembe jöhet velünk az utcán. Az ilyet kényszergyógykezelni kellene. Leszedálni örökre.
2018. aug. 10. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Utolsó!Veled ellentétben vannak,akiket érdekel a környezetük is.


Azért van esze az emberiségnek,hogy gondolkozzon,vagyis legalábbis ezért lenne.


Persze,ha kevesebb autót tartanák vagy áttérnének az emberek a vegán életmódra,akkor ez kisebb probléma lenne,csak az a baj az emberrel,hogy végtelenül önző és semmi sem elég neki,mindig többet akar.


A fejlett országokban hiába csökken folyamatosan a népesség,sokkal nagyobb az ökológiai lábnyomunk,mint a 3.világban.

2018. aug. 10. 09:18
 18/35 anonim ***** válasza:
Oké kérdező, hogy a családos ember kap adókedvezményt, a családtalan meg nem, de azt azért vedd figyelembe, hogy egyrészt a gyereknevelés rengeteg plusz költséggel jár, másrészt pedig mégis csak a gyereket vállaló ember gyerek fogja majd fizetni annak az embernek is a nyugdíját, aki nem vállalt gyereket.
2018. aug. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"Mi az a plusz érték, amit a gyerektelen létrehoz? Mi az a plusz teher, amit vállal a közjóért?"


adófizetőt, járulékfizetőt nevel te suttyó

2018. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
9%

Utolsó, a GYEREKTELEN nevel adófizetőt?:D


Egyébként marhára unom már ezt a sárga irigységtől vezérelt, proli picsogást, kérdező. Ha csökkenteni kívánod ökológiai lábnyomodat, menj el egy busman törzshöz, és élj velük villany, internet, csapvíz és géperejű járművek nélkül, lombkunyhóban. Majd ha megtetted, prédikálhatsz a környezetszennyezésről, és még adót se kell fizetned, hogy "eltartsd" a szemeteket, akik gyereket merészelnek nevelni itt Magyarországon.

2018. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!