Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kapnak annyi kedvezményt...

Miért kapnak annyi kedvezményt a nagycsaládosok? Nem maguknak szülnek?

Figyelt kérdés

Ezek az emberek nem maguknak vállalnak gyereket? Annak kéne gyereket vállalni aki fel is tudja nevelni normális körülmények között és meg tudja adni amire szüksége van. Ha egy gyereket tudok normálisan felnevelni egyet vállalok nem ötöt.

Miért motiválják arra az embereket hogy kilóra szüljék a gyerekeket? Nem lenne jobb egyet felnevelni és nem a markukat tartani? Normálisan dolgozni?


2018. aug. 14. 21:49
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:
54%

Három gyerekem van, mert mindig is hármat szerettünk volna. Nem a segélyekért, támogatásokért vállaltuk őket, de nézzük is ezeket a támogatásokat.

-Adókedvezmény: csak az tudja kihasználni, aki dolgozik és viszonylag jól keres (itt már meg is bukott az a teória, hogy az ingyenélők a sok támogatásért vállalnak több gyereket)

-10 milliós CSOK: szintén munkaviszonyhoz kötött és a 10 millió támogatáshoz még hozzá kell tenni minimum 20 milliót

-családi pótlék: gyerekenként jár és kb. semmire sem elég

-ingyenes étkezés az oviban: ehhez csak annyit, hogy amikor még csak két gyerekem volt a 120 gyerekből összesen 6 gyereknek fizették az étkezését, abból kettő az enyém volt, tehát 118-ból 4 gyerek szülei voltak annyira becsületesek, hogy bevallották a valódi keresetüket. Pedig ezek 80-90%-a egy vagy kétgyerekes család. Nekik nem is járt volna ez a támogatás, de mindenhol azt kommunikálták, hogy nem ellenőrzik, így éltek a lehetősséggel és csaltak. Szóval ők kinek szültek? Nem maguknak? Az emberek ilyenek. Ne mondd, hogy ha neked felajánlanának valamilyen támogatást nem élnél vele?


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Társadalmi szinten kell nézni ezt a dolgot. Fogy a magyar, pótolni kell, a migránsokat nem szeretné senki sem. Ha két gyereked van, csak magadat pótoltad, ha három vagy több, akkor gyarapodott a népesség, helyettesítve lettek azok, akik elvándoroltak vagy szültél egyet valaki helyett, aki nem szaporodik. Az állam így nézi a dolgot. Pl. Ha 10 párból (20 emberből) két pár nem vállal gyereket, két pár egyet, két pár kettőt vállal, akkor a maradék négy párnak összesen 14 gyereket kell vállalni, ahhoz, hogy önmagukat pótolják és legyen munkaképes, adózni tudó, járulékokat fizető dolgozó réteg a következő generációban is.

Csak azért írtam le ilyen ovis szinten, mert maga kérdés felvetésed is ezen a szinten mozog.

2018. aug. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
0%

Aki nem akar gyereket az nem fog vállalni erőszakra se,főleg h putriba senki se akar,ami itt lesz középkor a 21 század kozepén.. Egy réteg meg löki magábol ki azokat akiket elkéne tartani mert a szülő sose dolgozott és a 4

8 éves már betanitott rablo,de ne keverjük ossze ezeket a fehérekkel mert ezt nem ők művelik..

2018. aug. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
73%

Azért,mert ez az ország még mindig nem tudott kinőni a szocializmusból.Adjon mindent az állam!


Nem az államra kellene számítani(azaz,hogy a többi szegény embertől vegye el az állam is adja oda olyan szegényeknek,akik önhibájukból kerültek ebbe a helyzetbe),hanem ha sok gyereket akar,építsen karriert,dolgozzon meg érte,kérjen több fizetést a BMW-s vállalkozótól!


Ráadásul fenntarthatatlan lesz ez a rendszer,a szocializmus is ezért omlott össze,mert segélyeztek mindenkit és nem féltek gyereket "vállalni".

Sok családban nem is védekeznek,mert ha besikerül is,akkor is mi van?Majd az állam adja a pénzt.


Egyik távoli ismerősömnek most született a 4.gyereke,de már azt kérdezte a párjától mikor jöhet a következő.

Normális végzettsége egyik szülőnek sincs,mert 20 évesen lusták voltak tanulni.

2018. aug. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
66%
Még a lelenc biznisz is nagyon divatos manapság. A 3 saját gyerek mellé kihoz még kettőt az otthonból, akikből aztán megél az egész család, mert számolatlanul szórja az állam az adófizetők pénzét az ilyen nevelőszülőknek.
2018. aug. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
0%

"tehát 118-ból 4 gyerek szülei voltak annyira becsületesek, hogy bevallották a valódi kerestük"


Na azért ne legyünk ilyen rosszindulatúak.

Szerintem azért sokan tényleg jogosan kapják. Utánanéztem és kiszámoltam, hogy a szülőknek átlag havi 207 ezer nettó felett kell keresni ahhoz, hogy ne legyenek jogosultak 2 gyerek mellett. Rengetegen keresnek ennél kevesebbet vagy legalábbis a két szülő együtt nem keres 414 ezret.

Szóval tuti sokan jogosan kapják illetve néhány határon mozgó úgymond érthető ha kamuzik mert nem lépcsős a kedvezmény. Ha 1-2 ezerrel határ felett vagy, akkor nem ingyenes és így az a fura helyzet, hogy mindent szabályosan csinálva jobban járnál ha fizetés csökkentést kérnél a munkahelyen. :))

2018. aug. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim válasza:
Miért csak az ovis gyerekek étkezéséről beszéltek? Az iskolásoknak talán nem kell enni? 2 gyereknek kb 30000 és ez csak az ebéd.
2018. aug. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim válasza:
63%

Nem vagyok rosszindulatú és tisztában vagyok azzal, hogy a 118 gyerekből tényleg sok olyan van, aki jogosan igényelte az ingyenes étkezést, de nekem ne mondja senki, hogy nem volt legalább 40-50 család, ahol a szülők ketten megkerestek 300 ezret egy 3 fős családban, vagy 400 ezret egy 4 fős családban megyeszékhelyen.

Még egyszer leírom: 6 gyerek után fizettünk a 120-ból (vagy 130-ból, mert lefelé kerekítettem a csoportlétszámokat, 6 db. 20-24 fős csoport volt).

Engem egyébként nem érdekel, hogy ki mit hazudik a jövedelméről, az én lelkiismeretem tiszta, de biztos vagyok benne, hogy köztük is vannak ilyen fröcsögők, akik másoktól minden támogatást sajnálnak, de ha magukról van szó, akkor minden jöhet, akár csalás árán is.

2018. aug. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%

3 gyerekem van, kettő egyetemre jár. Dolgozom, a 3 gyerekes adókedvezmény mellett is több adót fizettem be, mint az itt fröcsögők legtöbbje, most meg már pláne. Nem rúgtam ki egyiket se 18 évesen, a legkisebb egyetemét is finanszírozni fogom, holott se családi pótlék, se adókedvezmény nem jár majd utána. Nem veszem el a diákmunkás pénzüket, a legkisebb éppen a barátaival nyaral belőle, előtte voltunk családi nyaraláson, amit természetesen én álltam Ahogy a nyelvvizsgájukat, különtanárokat, jogosítványt, sportot stb. is én állom. A baráti társaságomban van több 3-4 gyerekes család, hasonlóképpen nevelik ők is a gyerekeket.

Az okokat már leírták, miért támogatja az állam kiemelten a nagycsaládosokat Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy minden idióta fröcsögő kinyalhatja a hátsófelemet, ha szépen megkér rá, hogy megengedjem. Én ugyanis a többszörösét tettem le az asztalra annak, amit ti.

2018. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
95%
Pfuu az ilyenről mindig az egyik kollégám jut eszembe. 6 gyerekük van, most izgulnak mert az asszonynak késik 2 hete. A gólya többet jár hozzájuk, mint a mezőre. Az apuka dolgozik minimálbérért (persze ilyen emelt minimálbér vagy mi azért mert már egy teremfocicsapata van). Jelzem, nem kisebbségi de buta mint a föld, viszont cserébe borzasztó okosnak hiszi magát. 2 éve dolgozik nálunk, ezalatt a 2 év alatt született nekik az ötödik és a hatodik gyerek. Úgy, hogy csak 3 gyereket akartak de az apuka elmondása szerint, az asszony hébe-hóba szed valami "gyógyszert"... Múltkor azt mondta, hogy bemegy az önkormányzathoz és ingyen áramot fog igényelni mert neki 6 gyereke van. Értitek?? Amiért ilyen sok gyereket összehoztak, már egyből takaróznak is vele. Kérdem én... Hogy fogja elindítani a gyerekeket az életben? Persze akinek 1 vagy 2 gyerkőce van azok is nehezen indítják el de itt 6 (vagy több mert a szülők még csak 39 évesek) gyerekről beszélünk. 8-an laknak egy 2 szobás házban. Az anyukának nincs teje a két kisebbiknek (akik 1 és 2 évesek) és a védőnő szólt nekik anno, hogy tápszerezze őket vagy anyatejet szerezzenek. Ezek halljátok vettek dísznek egy tápszert, hogy ne szóljon érte a védőnő és a legkisebbet is tehéntejjel etetik. Egy csomó hitele van mert egyikből fizeti a másikat. Sajnálom a gyerekeket mert rossz belegondolni, hogy nem biztos, hogy ők ki tudnak tőrni ebből viszont sajnálom a SZÜLŐKTŐL a pénzt/pénzünket, mert ilyen rohadt felelőtlenek és nyakra-főre potyogtatják a gyerekeket, mintha nem lenne holnap
2018. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
23%
Lehet hogy van ilyen sőt biztos. De nagyobbbtragédia hogy úgy állótjátok be minden gyerekes család ilyen. Pedig nem igaz.
2018. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!