Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Családok Éve. Mi lesz ezzel...

Családok Éve. Mi lesz ezzel hat gyerekes családdal, ha valami baj éri őket?

Figyelt kérdés
Reklám az MTVA-n, hogy mennyit segített a CSOK és családtámogatás. Na de ha valamelyik szülő megbetegszik, vagy baleset éri, mi lesz velük? Gyerekek intézetbe, hitelt nem tudják fizetni, kirúgják őket az utcára? NINCS Védelem!

2018. aug. 16. 11:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Biiiiiip. Ha van örökös akkor az ingó és ingatlan vagyonnal együtt az adósság is öröklődik"


Most mondom, hogy van vagyonbiztosítâs te ostoba barom.

A biztosító intézi a hitelt.

2018. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ügye felelősség teljesen vállalunk gyereket , nem úgy hogy kiszámoljuk, hogy menni családi jár majd ha megszülöm a x gyerekeket. Kár, hogy nem az állam segít, segíthetne nekem is és akkor nem kéne vergődnöm holnap interjúra, szerzek valami némbert leellenne nekem valahány kölyköt, abból vennék merdzsót meg kitenném napi kétszher facera, hogy mennyire szeretem minde a x gyereket meg megteszek mindent értük x-el és lehet, hogy még a nevüket se tudnám... sajna utóbbira van precedens, 5 gyereke volt a férfinak és nem tudta a gyerekeik nevét pedig egy háztartásba éltek és a férfi beszámítható lehetett, dolgozott is közmunkán.
2018. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Na megint itt sír a 60%-os. Interjúra mész? Sejthettem volna hogy munkanélküli vagy. De közben a családi adót irigyled mástól ami ugye munkaviszony és kereset után jár. Az ilyet aki a szülést ellésnek nevezi ember számba se érdemes venni.
2018. aug. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Életbiztosítás is létezik, arról nem beszéltek, de biztos van nekik. Vagy bíznak a családjukban, testvérekben,stb. akik összetartanak velük.
2018. aug. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Pufjkás, én ma lettem 59%-ról 60%-os, és a héten ez volt az első kommentem. Nem, van üwlóm csak váltok, és igen, ellés, ennek ellenére empatikus ember vagyok, van oklevelem is suliból anno. :). És ne az állam lásson el embereket így, van csődbiztos is :D
2018. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%

Ha rendes banki hitelt vesz fel valaki, akkor kötelező mellé életbiztosítást is kötni (ahogy más már írta is), és ha baleset vagy betegség történik ami akadályozza a fizetését a hitelnek, akkor az a biztosítás éppen ezért van.

De visszakérdezek.

Ha nincsen még lakásuk sem, amit hitellel építettek fel vagy vettek meg, akkor jobban jár a család ha ugyanaz történik amit felvetettél? Az jobb lesz nekik? Legalább van a családnak egy tulajdona, amit eladhat - abból kifizetheti a hitel maradékát és folytathatják az életüket.

A magyar állam pedig segít az árvaellátáson és özvegyi nyugdíjon keresztül, meg a családi adókedvezménnyel, családi pótlékkal és a nagycsaládosoknak járó minden kedvezménnyel.

Éppen az a lényeg, hogy van védelem - a társadalombiztosításon keresztül.

Attól azonban, ha felelőtlen a szülő, semmi nem védi meg a gyerekeket, vagyis ha nem kötnek biztosítást.

2018. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Itt divat ez az adófizetőkkel eltartatni. Mindenki tartsa el amit megcsinált!
2018. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem akkor hunyt el minden családtagom mikor még Dávid Ibolya nem találta fel, hogy egyenesági rokonnak ne kelljen fizetni milliókat mikor már valaki összekapart egy ingatlant. Mikor adják vissza azt a másfél millát amiért nagyapám szétgürcölte magát?
2018. aug. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Rossz ház után (1 milliót se ért) rám verték 2003-ban a 300 ezres örökösödési illetéket! Úgy, hogy évtizedek óta abban a házban éltem, ott is születtem. Közszolgai semmi kis pénzből kellett kifizetnem, ahelyett, hogy felújíthattam volna. ÁLLAM BÁCSI gazembersége miatt annyira tönkrement, el kellett adni telekárban. Nem véletlenül írtam ki a kérdést sem, a másik utcában van egy másik, 5 gyerekes család, úton a hatodik. A házuk csak putri, kitört ablakokkal, apuci nem dolgozik, anyuci a gyerekeket neveli, családi pótlékból élnek. A portájuk elhanyagolt, nem tesznek semmit, WC is csak azóta van, mióta az önkormányzat megbüntette őket. Ha valaki munkára biztatja őket, jön a rászizmus. És így is fényesen élnek (Merci 20 éves, de még meg).
2018. aug. 21. 12:01
 20/22 anonim ***** válasza:

És mindez hogy jö össze a kérdéseddel?

Az egyenesági örökösödési illetéket azóta eltörölték, 2009 óta 20 millióig illetékmentesség van. Az általad mondott szomszéd család nem fog hitelt felvenni, mert nem is tud - nincs munkája a családfőnek.

Akkor miért is írtad le? Mit kérdezel tulajdonképpen?

2018. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!