Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy apa-anya sitten, a kölyöksereg 5 percig lelencben, de nagymama kihozza az 5 gyereket havi 800 ezer fizetésért, mint nevelőszülő, és ugyanabban a golyvás putriban élnek 80-an mint addig, csak immár fizetésért?

Figyelt kérdés
2018. aug. 16. 13:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Engem nagymamám nevelt fel minimál nyugdíjból mert a szüleim meghaltak egy autóbalesetben, és nem tátotta a száját és a markát soha, mert egy igazi parasztasszony volt. Erre miért kell egy egész társadalom adójának jelentő szálalékát elcseszni?
2018. aug. 16. 13:28
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Hozz ki te is ötöt és nem kell állásinterjúra menned holnap.
2018. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Kizárt, hogy ilyen előfordulhasson. Még nem hivatásos nevelőszülők esetén is környezettanulmányt végez először a gyámhivatal (pontosabban az ő megbízásukból a gyerekjóléti szolgálat). Hivatásos nevelőszülőséghez pedig tanfolyamot kell végezni, ill. vannak bizonyos lakhatási feltételek, pl. legalább 12 nm^2-es külön szobát kell biztosítani a nevelt gyereknek (egynek) stb.
2018. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Te erről csak most értesülsz Kérdező?

Ez egy bizonyos rétegnél bevett gyakorlat.

És a vér szerinti rokon az nem nevelőszülő, hanem gyám, így egészen más feltételeknek kell megfelelnie.

2018. aug. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

"Erre miért kell egy egész társadalom adójának jelentő szálalékát elcseszni?"


Ha a gyerekek a "lelencben" maradnak, ugyan úgy elköltődik az a pénz.

2018. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Okay, akkor olvassátok el a vonatkozó törvényeket, hogy milyen lehetőségek, feltételek és kötelezettségek vannak.

Ha pedig mégis törvénysértést tapasztaltok, akkor jelezzétek a megfelelő felügyeleti szervnél, nem itt kell sírni, ahol semmi értelme nincs.

2018. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

"nagymama kihozza az 5 gyereket havi 800 ezer fizetésért,"


Persze ezt meséd el anyádnak is hátha szül még melléd 4 hülyegyereket.

-Nos, pont van egy ilyen ismerősöm és képzeld roma (tisztességes verz.) és közel se kap 800E-t,

a másik dolog pedig mint fentebb is jelezték, igen szigorúak ebben a hivatalok.

2018. aug. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ilyen nincs, ez kitaláció. Időről időre hasonló sztorit kitalál valaki, de ha ez ilyen könnyen menne mindenki ezt csinálná, nem gondolod?
2018. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Látszik a megnyilvánulásodból hogy mennyi eszed van és a korod is.

Szerintem olyan feleidős lehetsz mint Én, és tanulni sajna hiába is tanulsz mert sose lesz olyan iskolád mint nekem, de nem is ez a lényeg, hanem az hogy az ilyeneket még udvarosnak se vesznek fel sehova.

Egyszóval sajna téged fog anyád eltartani abból a nyugdíjból amiért Ő dolgozik meg, de ha ilyen kölköt tudott apád is csinálni akkor el tudom képzelni mennyire semmitérő lehet az is.

2018. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Hát pedig sajnos tényleg így trükközik szét a rendszert a cigók már lassan 8 éve.

Szülő bemegy a gyámhivatalba, benyögi, hogy nem tudja vállalni a gyerekeket, mert nincs rá pénzük, stb. Ekkor egyik rokon egyből bemegy, elkezdi fújni a mesét, hogy ő vállalja a gyerekek felnevelését, mert nem akarja, hogy árva házba kerüljenek, stb. Mivel rokon, így kötelesek kiadni neki. Papíron ott lakik náluk, gyakorlatilag az eredeti szülőknél.

Annyi, hogy ugyanarra a címre nem tudják a gyámságot átvállalni, így a kérdező sztorija nagyon sántít meg közel se ennyi pénzt kapnak még 5 gyerek után se. 5 gyerekre kapnának 150-200 ezret max.

Meg nem nevelőszülők, hanem gyámok, arra intéznek maguknak valami pénzt.

2018. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!