Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tartják sokan István...

Miért tartják sokan István királyt hazaárulónak?

Figyelt kérdés
Sokan a magyarok ellenségének tartják! De miért? Ő vezette be a kereszténységet, megteremtve ezzel a magyar nemzet alapjait. Ha nem lettünk volna keresztények, akkor egyrészt olyan vallásúak maradtunk volna, amivel elszakadtunk volna Istentől, másrészt még a környező országok is lerohantak volna minket.
2018. aug. 20. 21:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
40%
Te nem tanultál történelmet? Német hadakat hívott az országba és azokkal mészároltatta a magyart. Majd nézz már utána a hazaárulás fogalmának, hátha ez is beleesik!
2018. aug. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
64%

'Te nem tanultál történelmet? Német hadakat hívott az országba és azokkal mészároltatta a magyart.'


Ahogy elnézem a választ, te valami alternatív történelmet tanulhattál, már ha tanultál...

2018. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
35%
Robi nálad valami nagyon nagy baj lehet, ha ez szerinted az alternatív.
2018. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
61%

Életemben először csinálok ilyet, mert mindig azt mondtam, hogy aki már kuglizni is lusta az dögöljön meg.


[link]

[link]

[link]



„Lejött Bajorországból Vencellin is, a wasserburgi, aki Szent Istvánnal Somogyban megölte Koppány vezért; ama napon ugyanis ő volt a sereg kapitánya. Tőle a nemzetség kezdete és eredete”


(Képes krónika, fordította: Geréb László)


Szóvel én nem tudom te hová jártál az ötödk osztály után, lehet hogy óvodába, de ezt elvileg a mai általános iskoláknak tanítják, és az ma az MTA által előírt hivatalos történelem. Attól, hogy te nem értesz vele egyet.

2018. aug. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
De István ezt a kereszténység nevében tette!
2018. aug. 20. 22:09
 6/33 A kérdező kommentje:
Nem érted? Ő keresztény volt! Koppány volt a hazaáruló!
2018. aug. 20. 22:09
 7/33 anonim ***** válasza:
41%
És ha majd még ennyire sem leszel lusta keresgélni, rá fogsz jönni, hogy ők bizony hatalms népirtást produkáltak. A mai törvények szerint mint hazaárulót goló általi halálra itélnék ha katona, ha polgári személy kötélre. Akkoriban csak levágták a jobb kezét a halála után.
2018. aug. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Az egész ország ezt ünnepli, és még én vagyok a sötét?
2018. aug. 20. 22:20
 9/33 anonim ***** válasza:
51%
Nézd. Tegyük fel, hogy hatalomra kerül most egy ember, aki lepaktál egy idegen hatalommal, államformát változtat, megöleti a törvényes vezetőt és bevezet egy tőlünk addig teljesen ideológiát v. vallást vagy bármit (ez most bármi lehet az iszlámtól a kommunizmusig, képzelj el valamit, ami távol áll tőled). Kiirt mindenkit, aki máshogy gondolkodik, így csak az általa helyesnek vélt gondolkodású emberek maradnak fenn. 1000 év múlva államalapítóként ünneplik.
2018. aug. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
19%
A szélsőjobbosok átírják a történelmet is. Így nem a nyomoroddal foglalkozol.
2018. aug. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!