Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért tekintik sokan Szent...

Miért tekintik sokan Szent Istvánt negatív történelmi személynek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 20. 17:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Figyelj, én katolikus vagyok, de szerinted az, hogy erőszakkal kötelezte rá "egyik napról a másikra" egy másik hitre az embereket, az durva. Elvette azok vagyonát, akik nem mentek vasárnap szentmisére, na ez is nagyon keresztény gondolkodás, mondhatom.
2015. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
mit tehetett volna? néha jobb a diktatórikus út
2015. aug. 20. 17:10
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
De egy keresztény embernek akkor sem kéne így viselkednie. Ilyen módszerekkel hogy akart példát mutatni a többi embernek? Nem értem, miért szent, mi az, amit tisztelni kéne benne?
2015. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Ozmium42 ***** válasza:
48%

Szerintem pozitív személy, ugyanakkor azt gondolom, hogy a szerepét meghamisították a történelem során, és a ma közismert Szent István valóban egy hazaáruló lett volna. Én máshogy ismerem a történetet, mint a hivatalos kánon.


Két érdekes adalék:


István szentté avatását annak a Vazulnak az unokája járta ki, akinek a megvakításáért, és a fiainak a száműzéséért Istvánt teszik felelőssé. Ez szerintem gyanúsnak kellene, hogy legyen.


István halála után Orseolo Péter került a trónra, aki, ha úgy nézzük, folytatta István magyarellenes politikáját. Viszont ellene lázadás volt, és kikergették az országból, majd amikor visszatért, ismét lázadtak a magyarok, ismét legyőzték és meg is vakították. Mi akadálya volt, hogy ezt már István idejében megtegyék, ha annyira utálatos volt?

2015. aug. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
magyarellenes politika? Istvánnál? pont hogy olyan politika volt ez ami lehetővé tette hogy a magyarság ne tűnjön el 100 éven belül
2015. aug. 20. 17:35
 6/28 anonim ***** válasza:
48%

"De egy keresztény embernek akkor sem kéne így viselkednie."


István nem valószínű, hogy keresztény volt. Csupán érdekből állt át, mert tudta, hogy a Német-Római birodalom különben szétszedi az országot. Még csak országnak sem tekintették az országunkat, ahhoz, hogy ne tekintsenek minket ellenségnek, muszáj volt ezt cselekednie.


"Ilyen módszerekkel hogy akart példát mutatni a többi embernek?"


Nem, csupán ő volt az uralkodó, és volt 2 választása. Vagy átállnak teljesen, és megmarad az ország, vagy nem állnak át, és elpusztul. Mivel az átállás baromira nehéz volt, lázadások törtek ki ellene, ezért muszáj volt azt tennie, amit tett, hogy elérje a célját.


"Nem értem, miért szent, mi az, amit tisztelni kéne benne?"


Megmentette az országot a teljes pusztulástól, és lehetőséget adott arra, hogy még 100 év múlva is éljenek magyarok Európában. Szólj, ha ez nem elég.

2015. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
25%
1000 év múlva. Bocsánat.
2015. aug. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
43%
Ahhoz képest amit Dávid király művelt az Ótestamentumban, Szent István a fasorba nincs. István király felmérte a merseburgi és a bizánci vereség egyenes következményeit, és belátta, hogy nincs más út a magyarság előtt. Dávid király hadjáratainak a jelentős százaléka viszont öncélú pusztítás és vérengzés volt.
2015. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
25%

#8


Ne csodálkozz rajta, tudod milyen származású volt.

2015. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
40%

Igen, tudom, nekik ugye el van nézve.


Azok után hogy Árpádot is hitlerista nácinak kiáltották ki a pontagyú idióta liberók, nem tudok már ezen se meglepődni.

2015. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!