Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A honfoglaló magyar vezérek...

A honfoglaló magyar vezérek mint például Árpád, valójában törökök voltak?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tanították hogy a magyar őshaza az Ural környékén volt és innen vándoroltak nyugat felé, majd a 9. században megérkeztek a Kárpát-Medencébe. Az itt élő kis létszámú népeket legyőzték és ez lett a magyarság új hazája. Viszont a legújabb kutatások szerint a hongofaló vezető réteg antropológiailag és genetikai szempontból is különbözött a köznéptől. Ázsiai génekkel rendelkeztek és korabeli leírások alapján fekete hajú, vágott szemű lovas harcosok voltak. A köznép viszont europid megjelenésű és génállományú volt és ők adták a többséget. Ha a jelenlegi magyarságot vizsgáljuk, azt látjuk hogy szinte teljesen eltűntek az ázsiai gének, tehát a mai magyarok a honfoglalás előtt itt élő népek leszármazottai, illetve a később betelepült szlávok németek leszármazottai.


Levonható az a következtetés hogy Árpádék valójában idegen hódítók voltak akárcsak később a tatárok és nem a magyarok ősei?



2018. aug. 23. 11:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mik voltak, de orbán belét biztos kitaposták volna....
2018. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Itt most nem az a lényeg hogyan definiáljuk a török népességet. Én arra céloztam ezzel az egésszel hogy amit tanítottak és tanítanak jelenleg az téves. Ugye az arról szól hogy a magyar őshaza az Ural környékén volt és innen vándoroltak nyugat felé, majd a 9. században megérkeztek a Kárpát-Medencébe. Az itt élő kis létszámú népeket legyőzték és ez lett a magyarság új hazája. Ez így biztos hogy nem igaz. A mai magyarságnak sokkal több köze van a honfoglalás előtt itt élt népekhez mint a honfoglalókhoz. A mai magyarságnak genetikailag semmi köze a honfoglaló lovas harcoló néphez. Ennyi erővel a kétszáz évvel később érkező tatárokat is lehetne nevezni a magyarok őseinek.



"Az a baj te abból indulsz ki hogy a magyarok mongoloidok voltak ázsiai genetikával tehát csak azt számítod ma magyarnak aki így néz ki vagy ilyen a genetikája de ez butaság."


Genetikai szempontból a honfoglaló vezető réteg türk volt akikhez már semmi köze a mai magyarságnak. Tehát leegyszerűsítve a magyarok mindig is itt éltek, legalább is jóval a honfoglalók előtt és nem az Uráltól vándoroltak ide.



"De igen eredetileg a türkök mongoloidok voltak, és Kelet Ázsiából származtak mint a többi altaji nép: mongol, japán, koreai."


Közép-Ázsiából származnak a törökök a turanid rasszt pedig átmenetnek tekintik az europid és mongoloid között.



"A magyar 7 törzs közül a kabarok 3 törzse biztosan türk volt, tehát valószínűleg házasodtak a többi magyar törzsfőnökkel."


Ha a 7 magyar törzsből 3 egész törzs türk volt akkor ez méginkább azt bizonyítja hogy a mai magyaroknak nincs közük a honfoglalókhoz mivel a mai magyarokban nem találhatóak meg keleti gének.

2018. aug. 23. 15:50
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos egyáltalán hogy a kabarok türkök voltak csak annyit tudunk hogy a Kazár Birodalomból jöttek. Tehát simán lehettek alánok vagy valami kaukázusi népség is akik az ottani népesség túlnyomó részét adták egyébként. De a legesélyesebb több féle etnikumból verődtek össze és nem tudni pontosan hányan voltak a magyarokhoz képest.


Én úgy gondolom hogy jöttek a túlnyomórészt europid honfoglalók és a méginkább europid őslakosokat beolvasztották. A mongoloid jellegek pár generáció alatt feloldódtak az europid tengerben még akkor is ha nem érte őket külső etnikai hatás(márpedig az elmúlt 1100 év alatt volt keveredés is és főleg inkább a szintén europid szomszédainkkal).

Egyébként nem csak mi hasonlítunk a szomszédokra hanem ők is ránk mivel se a szlovákok,se a szerbek,románok horvátok,ruszinok nem uszták meg jelentékeny magyar keveredés nélkül az elmúlt 1100 évet.

2018. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
95%

"Itt most nem az a lényeg hogyan definiáljuk a török népességet."


Én csak a te logikádat vezettem végig, a magyarokat nem fogadod el magyaroknak mert nincs magyar genetikájuk viszont a türköket elfogadod türköknek pedig nekik se volt túl sok türk genetikájuk. Itt magadnak mondasz ellent.


"Az itt élő kis létszámú népeket legyőzték és ez lett a magyarság új hazája. "


Senkit nem győztek le, a honfoglalás mindenféle harc nélkül ment végbe.


"A mai magyarságnak sokkal több köze van a honfoglalás előtt itt élt népekhez mint a honfoglalókhoz. "


Inkább pontosíts úgy hogy a Honfoglalás utáni betelepült népekhez. Egyébként genetikailag az olaszoknak mi közük van a több ezer éve Róma körül élt ősi latinokhoz? Semmi. A franciáknak mi közük van az őket irányító frank elithez? Semmi. A bolgároknak mi közük van a Belső Ázsiából származó türk bolgárokhoz? Semmi. Vagy a mai porosz észak német népességnek mi köze van az eredeti balti poroszokhoz? Semmi. Akkor most nincs olasz nemzet se? Francia se? Bolgár se? Nem igaz hogy nem érted meg hogy a népeket nem genetikájuk szerint osztályozzák hanem nyelv és kultúra szerint.


"Genetikai szempontból a honfoglaló vezető réteg türk volt"


De most beszéltük hogy azok a türkök se voltak genetikailag türkök akkor hogy lehetett volna Árpád türk?


"Közép-Ázsiából származnak a törökök"


Nem onnan származnak, hanem Kelet Ázsiából. Nem is olvasod a forrásokat? Közép Ázsia a keleti Indo-Európai népek őshazája pl a szkitáké, alánoké, szarmatáké. Ők sokkal előbb ott éltek mint a türkök:

[link]

Csak azért mert a türkök később oda bevonultak és megtelepedtek nem jelenti hogy az az őshazájuk.


"Ha a 7 magyar törzsből 3 egész törzs türk volt"


Nem. A kabarok egyetlen törzsnek számítottak, amit 3 kisebb törzsből szerveztek.


"akkor ez méginkább azt bizonyítja hogy a mai magyaroknak nincs közük a honfoglalókhoz mivel a mai magyarokban nem találhatóak meg keleti gének."


Miért gondolod hogy csak a mongoloid gének a magyar gének? :D Kezdem azt hinni hogy trollkodsz, mert te csak az ázsiai türk elemeket fogadod el igazi magyaroknak ami egy óriási baromság.

2018. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Miért trollkodnék? Megadtam a forrást és egy az egyben idéztem. Vagy phd. dr. Fóthi Erzsébet is trollkodik? Egyébként az az érzésem hogy te próbálod meg elterelni a témát. Te akarod elvinni a törökök irányába, holott most nem erről van szó.



"Nem igaz hogy nem érted meg hogy a népeket nem genetikájuk szerint osztályozzák hanem nyelv és kultúra szerint."


De én nem erről beszélek. Fekete Pákó is lehet magyar ha annak vallja magát. Én azt mondom hogy a amit nekünk tanítottak és tanítanak jelenleg is a honfoglalásról, a magyarság eredetéről az nem igaz.



"Miért gondolod hogy csak a mongoloid gének a magyar gének?"


Nem állítottam ilyet. Azt mondtam és kutatást végző hölgy is hogy a honfoglalók vezető rétege ázsiai génekkel rendelkezett az europid köznéptől eltérően és a mai magyarságnak genetikailag semmi köze hozzájuk. Tehát Árpád, a hét vezér, Taksony, stb nem a mai magyarok ősei. Vagy ezt is vitatod?


Kutatást végző hölgy végső következtetése az hogy a magyarság őshazája nem az Uralnál van hanem a Kárpát-Medencében alakult ki jóval a honfoglalók érkezése előtt. A 895-ös honfoglalás csupán egy kis epizód volt. Ezért mondtam hogy Árpádék inkább idegen hódítók mint a magyarok ősei. Nem úgy kellene tanítani hogy a magyarok elindultak az Uraltól stb stb mert ez nem igaz. Több igazság lenne abban ha úgy tanítanák hogy a magyarok ősei, a szlávok vagy németek felkérkedtek és ide jöttek, mivel genetikailag közelebb állnak.



"Senkit nem győztek le, a honfoglalás mindenféle harc nélkül ment végbe."


Ezt miből gondolod? Nem így tanítják és nincs is értelme. Az itt élő népek csak úgy behódoltak?



"Nem onnan származnak, hanem Kelet Ázsiából. Nem is olvasod a forrásokat?"


Az Altaj hegység Közép Ázsiában van, nem Kelet-Ázsiában. Keress rá a térképen.



A vegyes házasság elméleted pedig hülyeség. Nem 1-2 emberről beszélünk hanem sok ezerről. Mindegyik türk nőt vett feleségül? A kutató szerint minden vezető sírból előkerült koponya egyértelműen eltért a köznépi sírokban találtaktól. Tehát két eltérő genetikájú népcsoportról beszélünk, akik közül a vezető lovas réteghez a mai magyarságnak genetikailag semmi köze, a köznépet alkotó emberekhez is csak kismértékben.

2018. aug. 23. 20:48
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondtam és kutatást végző hölgy is hogy a honfoglalók vezető rétege ázsiai génekkel rendelkezett az europid köznéptől eltérően és a mai magyarságnak genetikailag semmi köze hozzájuk. Tehát Árpád, a hét vezér, Taksony, stb nem a mai magyarok ősei."


De a magyarság nem csak a vezető rétegtől ered ez egy szűk kisebbség volt, te valamiért csak a vezető réteget tartod magyaroknak és csak azokat akiknek ázsiai genetikájuk volt. Ráadásul ezek többségében anyai ágon voltak jelen, ha vetted volna a fáradtságot és megnézted volna az előző linkemben a forrást (ami akadémiai forrás nem valami hobbi blog) a mtdna markereket látnád. Csak te össze vissza kutyulod kavarod az autoszomális genetikát, az mtdna és a y dna markereket is. Egyáltalán nem mindegy hogy melyik ágról jött az ázsiai genetika, itt jelen esetben nőágról van szó.


"Kutatást végző hölgy végső következtetése az hogy a magyarság őshazája nem az Uralnál van hanem a Kárpát-Medencében alakult ki jóval a honfoglalók érkezése előtt."


Ez a MAI magyarságra igaz, de csak azért mert volt itt 1000 év keveredés a helyi népekkel, emiatt természetesen a mai magyaroknak is ilyen genetikájuk van. De a cikk úgy mutatja be mintha ez meg se történt volna és a magyarság mindig is itt élt volna változatlanul ilyen genetikával ami nem igaz.


"Ezért mondtam hogy Árpádék inkább idegen hódítók mint a magyarok ősei. Nem úgy kellene tanítani hogy a magyarok elindultak az Uraltól stb stb mert ez nem igaz."


De igaz, a magyar név eredetileg egy Urál mellett élő törzset jelölt a "Megyer" törzset abból a szóból alakult ki a magyar szó és a magyar etnikum később mert ez volt a főtörzs.


"Több igazság lenne abban ha úgy tanítanák hogy a magyarok ősei, a szlávok vagy németek felkérkedtek és ide jöttek, mivel genetikailag közelebb állnak."


Ennek semmi értelme mivel semmilyen nyelvi vagy kulturális kapcsolat nem köt minket se a németekhez se a szlávokhoz. A népeket meg mégegyszer mondom NEM A GENETIKÁJUK ALAPJÁN osztályozzák.


"Ezt miből gondolod? Nem így tanítják és nincs is értelme. Az itt élő népek csak úgy behódoltak?"


Mutass nekem egy forrást a Honfoglalás idejében lévő harcról a magyarok és helyiek között.


"Az Altaj hegység Közép Ázsiában van, nem Kelet-Ázsiában. Keress rá a térképen."


Rákerestem és az Altaj hegység Kelet Ázsiában van nagyobbrészt a mai Mongólia és Kína területén:

[link]

[link]

Ráadásul a türkök ősei az Altajtól keletre éltek:


"A vegyes házasság elméleted pedig hülyeség. Nem 1-2 emberről beszélünk hanem sok ezerről. Mindegyik türk nőt vett feleségül? "


Nem azt mondtam hogy mindegyik de elég sokan. Ha megnézed a magyarok türk népek közt éltek évszázadokon át:

[link]

Mivel az akkori átlag életkor kb 30-40 év körül mozgott ez rengeteg generáció aki házasodott. És mint mondtam a törzsek vezetői közt gyakori volt a keresztbe házasság így erősítették meg a szövetségeiket.

2018. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem az itt élőkkel harcoltunk hanem azokkal akik vissza támadtak. Lásd pl:pozsonyi csata a keleti frankok/németek ellen.


Olyan hatalmas népessége nem is volt egyébként az akkori Kárpát-medencének. A régészeti leletek szerint Erdélyt és az Alföldet alig lakta valaki a magyarok érkezése előtt,az őshonos lakosság többsége Dunántúlon és Felvidéken élt. Hogy ők kik voltak arról is nagy viták folynak,de bizonyára az avar kori lakosság maradékai(maguk az avarok akik szintén valami keleti népség nagyon kevesen voltak,a lakosok többsége helyi volt és behurcolt kutrigur meg szláv szóval dominánsan europid népek) meg nyugatról és délről benyomuló szlávok.


Tegyük fel kb. fele-fele arányban voltak a honfoglalókkal(jobb becslés híján mondom ezt szóval még kiderülhet hogy ennek köze sincs a valósághoz) és kijött egy túlnyomórészt europid és kisebb részt europo-mongoloid népség ahol a mongoloid jegyek pár generáció útán elmosódnak. Csak nézd meg hány magyarnak(pl:nekem is) van keleti vágású szeme úgy hogy semmi egyéb mongoloid jellege nincs.


Ha a vezető réteg tovább élésére vagyunk kíváncsiak akkor a magyar nemességet kéne vizsgálni. Csak annyi a bibi hogy már nemigazán vannak ,,tisztavérű” nemesek és már a középkorban is gyakoriak voltak a külföldi nemesekkel kötött érdekházasságok(már Szent István alatt is jött csomó német és olasz lovag aki szolgálatáért birtokott kapott és beolvadt a magyar nemességbe). De nem lepne meg ha a nemesi leszármazottakba több ázsiai vér lenne mint másokban mégha a keveredések miatt nem is különülnének el élesen.

2018. aug. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

16-os,


"De a magyarság nem csak a vezető rétegtől ered ez egy szűk kisebbség volt, te valamiért csak a vezető réteget tartod magyaroknak és csak azokat akiknek ázsiai genetikájuk volt."


Én ilyet nem állítottam. Ezt mondtam már, csak te szeretnéd nekem tulajdonítani. A vezető rétegnek pedig ázsiai genetikája volt. Minden megtalált vezetői sír ezt igazolja. A korabeli beszámolók is fekete hajú, vágott szemű embereknek írják le őket.



"Ráadásul ezek többségében anyai ágon voltak jelen, ha vetted volna a fáradtságot és megnézted volna az előző linkemben a forrást "


Azt is mondtam már hogy ezt hülyeségnek tartom, de kimásolnád azt a rész? Eléggé hihetetlen hogy sok ezer ember csak türk nőt vett feleségül.



"Ez a MAI magyarságra igaz, de csak azért mert volt itt 1000 év keveredés a helyi népekkel,"


Tehát egyetértesz azzal hogy a honfoglalást és a magyarok eredetét hibásan oktatják?



"De a cikk úgy mutatja be mintha ez meg se történt volna és a magyarság mindig is itt élt volna változatlanul ilyen genetikával ami nem igaz."


Nem úgy mutatja be. Próbáld meg értelmezni mit ír. Azt mondja a magyar nép a Kárpát-medencében alakult ki, a 895-ös honfoglalás csupán egy epizódja volt. Tehát volt szerepe a magyarság kialakulásában de kevés. Ellenben a mai napig úgy oktatják hogy a magyar nép az Uraltól vándorolt idáig, tévesen.



"De igaz, a magyar név eredetileg egy Urál mellett élő törzset jelölt a "Megyer" törzset abból a szóból alakult ki a magyar szó és a magyar etnikum később mert ez volt a főtörzs."


Mégha onnan is származik, a mai magyaroknak már semmi közük ahhoz a törzshöz vagy csak minimális. Ha van egy népes család, ahova beházasodik egy idegen, nem az egy darab idegen története lesz mérvadó a család szempontjából.



"Ennek semmi értelme mivel semmilyen nyelvi vagy kulturális kapcsolat nem köt minket se a németekhez se a szlávokhoz. A népeket meg mégegyszer mondom NEM A GENETIKÁJUK ALAPJÁN osztályozzák."


De itt most genetikai szempontról van szó. Mondtam hogy Fekete Pákó is lehet nyelni, kulturális szempontból magyar de ettől még nem lesz köze genetikai szempontból a magyarokhoz.



"Mutass nekem egy forrást a Honfoglalás idejében lévő harcról a magyarok és helyiek között."


wikipédia is leírja:


[link]


"A megállapodás értelmében a magyar és a morva seregek együttesen rohanták meg Arnulf pannóniai tartományát, a források szerint komoly pusztításokat okozva ezzel."


"A fuldai évkönyv beszámol a magyarok pannóniai hadjáratáról és a hatalmas pusztításról. "



"A honfoglalás nem egy év alatt zajlott le, és legalább két nagyobb szakaszban. Először az ország keleti felét, majd később a 10. század elején a nyugati felét foglalták el. Utóbbira az adott alkalmat, hogy 899-ben Arnulf császár szövetséget ajánlott a magyaroknak Berengár ellen. A hadjárat idején azonban meghalt Arnulf, így – hasonlóan Szvatopluk öt évvel korábbi halálához – a magyar felfogás szerint megszűnt a szövetség, az Itáliából visszatérő csapatok elfoglalták a Dunántúlt és 902-ben morvák által birtokolt északnyugati területeket, ami után a morva állam megszűnt. Mindezek a hódítások nagyobb csaták nélkül zajlottak, a magyarok nem ütköztek számottevő ellenállásba. A magyar hódítást megkönnyítette II. Mojmír és II. Szvatopluk rivalizálása, valamint a morvákat érő ismétlődő frank támadások is"



Tehát katonai eszközökkel történő elfoglalásról van szó.



"Rákerestem és az Altaj hegység Kelet Ázsiában van nagyobbrészt a mai Mongólia és Kína területén"


Akkor rosszul kerestél rá vagy nem tudod értelmezni a térképet:


[link]


"Az Altaj (oroszul: Алтай) röghegység Közép-Ázsiában, Oroszország, Kazahsztán, Kína és Mongólia területén."


Tehát Közép-Ázsia.


"Nem azt mondtam hogy mindegyik de elég sokan. Ha megnézed a magyarok türk népek közt éltek évszázadokon át"



De ahhoz hogy te elméleted igaz legyen, minden vezetőnek folyamatosan türk nőt kellett volna elvennie ami sokezer embert jelent. Ez egyértelműen kizárható. A vezető réteg alapból eltérő genetikájú kellett hogy legyen.

2018. aug. 24. 12:21
 19/32 A kérdező kommentje:

"Csak nézd meg hány magyarnak(pl:nekem is) van keleti vágású szeme úgy hogy semmi egyéb mongoloid jellege nincs."


Tudom hogy vannak ilyen magyarok de ezek a keleties vonások leginkább a kunoktól erednek akik később, a 13. században érkeztek a Kárpát-Medencébe. Aztán volt egy 150 éves török uralom akikkel érkeztek tatárok is. Bizonyára volt némi keveredés velük is. Tehát a mai magyarságban tapasztalható keleties vonások ezek eredménye, nem a honfoglalóktól származik, mert az addigra már eltűnt.

2018. aug. 24. 12:27
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

"A vezető rétegnek pedig ázsiai genetikája volt. Minden megtalált vezetői sír ezt igazolja. "


Nem igazolja, még az őshazai magyarok vezetői rétegében is csak 32% ban volt ázsiai genetika, a Honfoglalás korabeli elitnek meg csak 16%-ban:

[link]

Ráadásul a vezetői réteg kb oylan 10%-ot tett ki, teljesen egyértelmű hogy a magyarság genetikailag nem Ázsiából ered. Egyébként miért nem figyelsz a forrásokra amit adok, lököd a sok baromságot teljesen figyelmen kívül hagyva őket.


"A korabeli beszámolók is fekete hajú, vágott szemű embereknek írják le őket."


Bizonyíték?


"Eléggé hihetetlen hogy sok ezer ember csak türk nőt vett feleségül."


Attól mert nem hiszed el az még így van, a mai magyaroknak is azért van többségében szláv genetikája mert a szlávokkal keveredett, a régi vezető réteg mert türkökkel.


"Tehát egyetértesz azzal hogy a honfoglalást és a magyarok eredetét hibásan oktatják?"


Nem oktatják hibásan, te vagy az aki a helyikkel történő keveredést teljesen figyelmen kívül hagyod.


"Próbáld meg értelmezni mit ír. Azt mondja a magyar nép a Kárpát-medencében alakult ki, a 895-ös honfoglalás csupán egy epizódja volt. "


Te is próbáld már meg értelmezni azt hogy csakmert ma olyan a genetikánk amilyen az nem jelenti hogy az őseinknek is ilyen volt ugyanis KEVEREDTÜNK.


"De itt most genetikai szempontról van szó. Mondtam hogy Fekete Pákó is lehet nyelni, kulturális szempontból magyar de ettől még nem lesz köze genetikai szempontból a magyarokhoz."


Nincs olyan hogy genetikailag magyar, se olyan hogy genetikailag germán vagy szláv, minden nép 10 vagy mégtöbb különböző markerből áll össze, nincs homogén nemzet:

[link]


"wikipédia is leírja:"


Pont hogy azt irja hogy nem volt :D Tessék kimásolom neked ha már arra is lusta voltál hogy elolvasd:


"Mindezek a hódítások nagyobb csaták nélkül zajlottak, a magyarok nem ütköztek számottevő ellenállásba. "

[link]


Itt látszik tökéletesen hogy meg se hallgatod mit ír a másik, el se olvasod a forrásokat csak lököd a hülyeséget.


"Tehát katonai eszközökkel történő elfoglalásról van szó."


Ami nem járt harcokkal, mint írták is.


"Tehát Közép-Ázsia."


Szerinted Kína és Mongólia Közép Ázsiában van? :D


"The Altai Mountains (also spelled Altay Mountains; Altai: Алтай туулар, Altay tuular; Mongolian: ᠠᠯᠲᠠᠢ

‍ᠶᠢᠨ

ᠨᠢᠷᠤᠭᠤ , Altai-yin niruɣu (Chakhar) / Алтайн нуруу, Altain nuruu (Khalkha); Kazakh: Алтай таулары, Altai’ tay’lary, التاي تاۋلارى Russian: Алтайские горы, Altajskije gory; Chinese; 阿尔泰山脉, Ā'ěrtài Shānmài, Xiao'erjing: اَعَرتَىْ شًامَىْ; Dungan: Артэ Шанмэ) are a mountain range in Central and East Asia"

[link]


"De ahhoz hogy te elméleted igaz legyen, minden vezetőnek folyamatosan türk nőt kellett volna elvennie ami sokezer embert jelent. Ez egyértelműen kizárható."


Igen öcsi te otthon a fotelből egyértelműen kizárod :D Az már mellékes hogy akadémiai genetikusok ezt mutatták ki:

[link]

De ez mellékes mert te Kis Pista kizárod ezt :D

2018. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!