Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha átműttetem magam nővé,...

Ha átműttetem magam nővé, akkor az államnak is kötelessége nőként kezelnie, annak ellenére, hogy férfi voltam?

Figyelt kérdés
Tehát a műtét után 100%-os nőként fognak kezelni?
2018. aug. 23. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Az elsö idióta!

Ha hivatalosan nemváltáson esel át, utána jogilag is az új nemed szerint leszel kezelve!

De ez nem olyan egyszerü, hogy közlöd, hogy holnaptól nö akarsz lenni, több éves procedúra elözi meg a mütéteket!

2018. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem, akkor egy megműtött férfi leszel. A nemed egy biológiai dolog, ami a fogantatásnál dől el, és a kromoszómák határozzák meg, ezen pedig ugyanúgy nem változtat egy műtét sem, mintha női ruhát vennél fel. Csak egy drasztikusabb megoldás, de a biológiát ugyanúgy nem írja felül.
2018. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Időpont ma 15:17-es: ha a kérdezö átmütteti magát, attól kezdve új, nöi identitást kap jogilag, és attól kezdve minden tekintetben nöként kell elbírálni öt.
2018. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt olvashatsz a dologról. A cikk végén van egy összefoglaló, ez alapján a kérelem beadásának nem is feltétele a műtét, csak az, hogy a pszichiáter diagnosztizálja a transzszexualitást.

2018. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Hakapeszi, transzneműség létezik akkor is ha a te álomvilágodba ez nem fér bele. Légy boldog, hogy téged nem érint. Akit viszont érint az had műtesse már meg magát és nevezze magát annak, aminek akarja, ha úgy neki jobb az élete. Senkit nem érdekel, hogy 500 év múlva mit csinálnak a csontjaival.
2018. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

6.


A valóság a tudatunktól függetlenül létezik.

2018. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Estádio de Felchút ***** válasza:

Hát én pár éve még úgy tanultam, hogy ha:

1. fäsza van, akkor férfi

2. ha puncija, akkor meg nő

Valami változott azóta?

2018. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alex Fly ***** válasza:
@8: a kérdés az, hogy ha eredetileg f@$za volt, de levágták és poontzit vágtak rá, akkor ezután mi lesz...
2018. aug. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Állam semmiben se fog másképp kezelni. Jogilag nincs különbség nő és férfi közt. Személyiben a nem résznél nő megjelölés lesz és kész.

Biológiai különbségek vannak, de szülési szabadság aligha fog érinteni.


Tudom ez elméleti kérdés, de egyáltalán mit akarsz tudni?

2018. aug. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Estádio de Felchút ***** válasza:

@Alex Fly: hermafrodita?

Ja nem, annak mindkettő megvan. Akkor passzolom a kérdést :\

2018. aug. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!