Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivé lett a Fidesz és meddig...

Mivé lett a Fidesz és meddig süllyedhet még? Ti nem érzikeltek kontraszelekciót?

Figyelt kérdés

Nekem, és nemcsak nekem, régóta úgy tűnik, hogy a Fideszben beindult és egyre durvábban elharapódzik egy szellemi, politikai, erkölcsi züllés folyamata, amely során a politikai opportunisták és bólogatójánosok kiszorították a párt első vonalából a szó klasszikus értelmében vett konzervatív jobboldali és kereszténydemokrata értelmiségieket.


Régóta hírlik, hogy a Fideszben egyre inkább az üresfejű bólogatójánosoknak áll a zászló, miközben akár a közvélemény számára is érzékelhető módon marginalizálják, kiszorítják, partvonalra sodorják a párt igazi gerincét és szellemi erejét adó konzervatívokat.


A párt értelmiség-ellenes törekvései mintha saját elitjén belül is egy mély kontraszelekciót indítottak volna be, a miben - leegyszerűsítve a dolgot - az értékvesztett, morálisan lezüllött akarnok középszer győzedelmeskedik a párt és holdudvara valódi értékeit következetesen képviselő szellemi és erkölcsi elittel szemben.


Elmondom mire gondolok:


1. Már 2010-ben FÉLREÁLLÍTOTTÁK SÓLYOM LÁSZLÓT, aki egy hihetetlen szellemi és erkölcsi bástyája volt a Fidesznek, egy tanult, művelt, konzervatív, keresztény jobboldali ember, alkotmányjogász, aki jól jött nekik, míg a gyurcsányi ámokfutástól kellett megvédeni az alkotmányos rendet, de hatalomra kerülve már zavaró tényező lett, mivel egy autonóm gondolkodó ember.


Helyette ki lett az államelnök? Egy volt MSZMP-tag (sőt, miniszterhelyettes a Kádár-korban), Schmidt Pál, aki még a doktoriját is lopta, és aki saját bevallása szerint is egy politikai opportunista, olyannyira, hogy korábban az MSZP-nek ajánlotta fel szolgálatait, majd miután a szociknak nem kellett, átpártolt a Fideszhez...


2. Azonnal kilőtték Brüsszelbe EU-biztosnak NAVRACSICS TIBORT, aki nemcsak kiváló politikus, de egy tudós ember, vérbeli konzervatív jobbodali figura, aki szellemi, erkölcsi és politikai példakép lehetett volna, ehelyett eltakarították a magyar politikából! Addig jól jött, ameddig finom, de kíméletlen szarkazmusával, intelligens humorával, kérlelhetetlen kritikai érzékével a Gyurcsány-kormány megtestesült rémálma tudott lenni, de amint a Fidesz magához ragadta a hatalmat, már jobb volt eltüntetni a képből...


Helyette egy Kocsis Máté ma a Fidesz frakcióvezetője, akit bármilyen tehetséges fiatalnak tartanak egyesek (mások meg gátlástalan törtetőnek), egy dolog biztos: nem lehet a nevét a Navracsicséval egy napon említeni.


3. POKORNI ZOLTÁN a párt valódi mártírja szerintem, akit saját erkölcsi tartása sodort a süllyesztőbe. Az EGYETLEN politikus volt, aki képes volt azért lemondani, mert kiderült, hogy - nem is ő! - az APJA besúgó volt. Az APJA, aki nem is nevelte őt, mert már kicsi gyermek korában elvált az anyjától és elköltözött a családtól.


Pokorni a konzervatív jobboldali gerincesség megtestesítője volt, és pótolhatatlan tudású OKTATÁSPOLITIKUS, ellenzékben a baloldal kíméletlen bírálója, a Fidesz első számú oktatáspolitikusa, frakcióvezetői és pártelnöki lemondása után is!


Mikor a Fidesz hatalomra került, őt félresöpörték és egy nettó idiótát, HOFFMAN RÓZSÁT, majd pedig hasonszőrű semmirekellők egész sorát bízták meg az oktatáspolitika irányításával Pokorni helyett.

Hol van ma Pokorni? Mit tudunk róla? Semmit, elsüllyesztették!


Ugyanezek a folyamatok folytatódnak töretlenül ma is:


1.) Lázár Jánost én magam csöppet sem szeretem, de tény, hogy tehetséges politikus, hihetetlen munkabírású és kötélidegzetű ember, aki hosszú évekig vitte a hátán a miniszterelnökséget és a kormányzati kommunikációt, naponta meg tudta védeni a kormány legnépszerűtlenebb döntéseit is. HÁLÁBÓL KICSINÁLTÁK, háttérbe szorították.


2.) PÁLINKÁS JÓZSEF félreállítása a legdurvább dolog szerintem az elmúlt években!

Hihetetlen tudású, erkölcsi tartású emberről beszélünk, aki az egyik legnagyszerűbb OKTATÁSI MINISZTERE volt az Országnak. Majd oktatási kormánybiztos, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal létrehozója és vezetője!


Egy igazi konzervatív, jobboldali példakép. Ha azt mondom: konzervatív értékek, ilyen ember prototípusa jelenik meg a szemem előtt.


ERRE MENESZTIK, se szó se beszéd, egyszerűen kicsinálják? Aztán meg nekiállnak az MTA tönkrevágásának?!



A sor hosszan, félelmetesen hosszan folytatható, azok neveivel is, akiket a Magyar Idők listázott, mint nem eléggé megbízható fideszeseket.


A Petőfi Irodalmi Múzeum kiváló igazgatójától, Prőhle Gergelytől kezdve a műzeumigazgató és kormánybiztos Baán Lászlón keresztül az opera-intendáns Ókovács Szilveszterig minden értékes embernek nekiesett a párt értékvesztett, elvakult középszere!


A genderszak-vitában tanusított normalitásáért és erkölcsi kiállásáért még Bencsik Gábor is megkapta a magáét a habzószájúaktól... :-(


De még gazdasági téren is igaz: Simicska Lajost sokan strómannak tartották és nem kedvelték, de azt senki sem vitatta, hogy okos ember, egy tanult jogász, akiről maga Orbán Viktor nyilatkozta azt korábban, hogy "ő volt köztünk a legokosabb".

De ki lett az utódja a nagy összeveszés után?

EGY bugyutta GÁZSZERELŐ!!!!


Engem a normális, konzervatív értkrendet valló, hűséges Fidesz-szavazók álláspontja érdekel elsősorban: mit gondoltok ezekről a folyamatokról? Jónak tartjátok a Fideszen belüli irányt?


Most nem az a szokásos terelés, hárítás érdekel, hogy "de a baloldal sokkal rosszabb" meg "az ellenzék még ennyit sem ér" stb. Oké, legyen így, de engem most nem ez érdekel, hanem a Fidesz (d)evolúciója ÖNMAGÁHOZ KÉPEST. Helyeslitek mindazt, ami most történni látszik?


És miben látjátok az okait?


A fülkeforradalom felfalja gyermekeit?


Ti nem azt érzitek, hogy a Fidesz önmaga szellemiségét számolja fel, saját szellemi elitjét és erkölcsi példaképeit söpri félre és saját értékeit kezdi ki?


Meddig folytatódhat ez a folyamat és mik lesznek a következményei?



2018. aug. 25. 13:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
21%

Pokorni olyan szuperértelmiségi volt, hogy szerinte nem kell balneológia, mert Magyarországon nincsenek bálnák. :D

Ez a hatalmas nagy jobboldali értelmiséged. :D

2018. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
20%
Ístenem ennyit agyalni a semmin
2018. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
50%
fuh hát én elolvastam ezt az agymenést, asszem mára elég lesz a gyikből.
2018. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Akkor olvasd el ezt az "agymenést" is, hátha a Magyar Időkből is eleged lesz! :-)))
2018. aug. 25. 21:32
 15/27 anonim ***** válasza:
76%

A felfogásodra azt szokták mondani, hogy romantikus... :) De dühít ez, mert sajna igazuk van. Én is ilyen vagyok...

Az eltávolított emberek (Sólyomot leszámítva) stílusukból adódóan kompromisszumra is képtelenek voltak! Azt aláírom, hogy üresfejűekre lettek cserélve, szóval kicsit túl lett tolva a szekér, de hogy cserére szorultak azzal is egyetértek. Az egy dolog, hogy önálló véleményt tudnak alkotni, de ez csapatjáték is egyben, ott pedig nélkülözhetetlen a kompromisszum. Sólyom Lászlóval, kinéznénk valahogy (röviden ennyi a véleményem Sólyom Lászlóról, mint jelenségről). Egy hihetetlen kemény, határozott országot mutat ma Orbán Viktor Európának (teljesen mindegy, hogy ennek van-e alapja, stratégiailag lényegtelen!), az hogy valósulna meg Sólyommal, akinek örökösen teli volt sz.rva a gatyája, remegett a hangja, azt se tudta hová nézzen, nézzen-e egyáltalán valahova? Ez ugyan nem von le a tanultságából, a műveltségéből stb. amit felhoztál érvként mellette és még alá is írom, hogy így van, nem lehet nem elismerni, viszont egészen egyszerűen én alkalmatlannak tartottam a feladatra, emiatt az egy ok miatt, mert így nem lehet. Így lehet a háttérben dolgozni, így lehet akár tanácsadó valaki, de így olyan szerepet nem tölthet be, ami azzal jár, hogy ki is kell állni ország-világ elé!


Szóval a véleményem az, hogy a csere szükséges volt, én is megtettem volna, viszont ennél jobban megválogattam volna, hogy kire. Értem én, hogy ez így kényelmes, de tény, hogy támadási felület ez így egyben, arról nem is beszélve, hogy bár lehet bólogató jánosok, ha egyszer ne adj isten elkezdenek maguktól beszélni valamiről, amire mondjuk nem mondták meg előre a választ, akkor elbújnék szégyenemben, ld. Németh Szilárd... Jézus ereje, az az ember... nagyon gáz, ultragáz! Ennél sokkal jobb és fiatal bólogatókat találni a Fidelitasban, a Fidesz sajtó publicistái között, akik még lelkesek is és baromira jól tudnak tálalni.

Lázárt egyébként hihetetlenül bírom, egyszerűen elképesztő figura, ugyanakkor hihetetlenül fel is tud bosszantani, már a nézéséből is ordít, hogy egy kegyetlen ember, szóval havernak, barátnak, férjnek, apának úgy gondolom, hogy jó, de munkatársnak, felettesnek, sőt beosztottnak is borzalmasan rossz lehet. Nagyon nehéz lehet vele együtt dolgozni, pláne idegesítő lehet, ha nem tudsz annyira összeszedett lenni, mint Ő, s hát valljuk be kevés ember annyira összeszedett, mint Ő. Így értem, miért lett eltávolítva. Két ember akkor tud jól együttműködni, ha ugyanabban az ütemben van, csak Lázárral nehéz egy ütemben lenni. Az egész Fidesz bagázsból számomra Ő volt az egyedüli, akit eltudtam képzelni miniszterelnökként Orbánon kívül. Az, amit leművelt s amekkora elánnal... jó, hogy kvázi kirúgták, az egészségének jó, Lázár Jánosnak jó, mert ezt így, ilyen formában nem lehetett volna tovább csinálni, ennek meglett volna a böjtje! A jobboldalnak már kevésbé jó, mert egy értékes embert küldött el.


Simicska nem tudom milyen ember, fogalmam sincs! Ha azt mondja a Fidesz, hogy okos, akkor elfogadom, de én magam nem tudom! Okos embernek tűnik az, aki hirtelen felindulásból bosszú hadjáratot indít fegyvertelenül? Bennem csak ez az egy kérdés van, ill. ennek nyomán mindjárt egy másik, ha elhiszem, hogy okos. Mert ha valóban okos ember, akkor Simi és Orbán közötti balhé valóban igazi balhé volt? :) Azért ezen érdemes elgondolkodni, én úgy gondolom. Mert vagy az egyik vagy a másik oldalon állsz, s vagy úgy gondolod, hogy mellette vagy úgy gondolod, hogy ellened volt Simicska, de azon már senki sem gondolkodik el, hogy valóban mellette avagy valóban ellene volt-e Simicska!

Ha az van, amire én gondolok, akkor viszont tényleg zseni a fickó!

Én a Fideszre szavaztam, fogok is, ha nem tud valaki jobb alternatívát felmutatni, nem vagyok rajongó, szóval várom, hogy legyen jobb alternatíva, viszont már nem könnyű meggyőzni.


Ez a folyamat kb. addig, míg Orbán és Szijjártó le nem lesz cserélve, addig folytatódhat következmények nélkül! Milyen kérdés ez? Ott a példa előtted, LMP, Jobbik mibe bukott bele? A vezércserébe... OK, Jobbiknál a vezér kifordult magából, de az kvázi olyan volt, mint egy csere.

2018. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

# 15 köszönöm. Ez az a típusú válasz, amire vártam (nagyon). Nem értünk mindenben egyet, de több dologban is meggyőztél, amiben meg nem, abban értem legalább, hogy hol gondolkodunk másképpen.


Nagyon másképp gondolkodunk egyébként, de én pont azt a gondolkodásmódot szerettem volna megérteni, amit képviselsz. Köszönöm, hogy megtiszteltél azzal, hogy kifejtetted, részemről ment a zöld gomb!


A romantikus (vagy idealista) felfogás vádját pedig örömmel és szívesen fogadom el. Igaz, ellenkező előjellel teszem: őszintén hiszek benne, ha a demokrácia őszinte, igaz jobboldaliak vitája lenne, őszinte, igaz baloldaliakkal, hiteles konzervatívoké hiteles liberálisokkal (stb.), akkor sokkal-sokkal előrébb tartanánk.


Minthogy ez nincsen így, a demokrácia, demokratikus eszközökkel, önmagát bontja le, és ehhez a nép tapsol.


Számomra, bár nem vagyok Fideszes, a Fidesz szellemi önrombolása egy fájó dolog. És nem menti ezt egyáltalán az a tény, hogy a Fidesz ellenzéke még ennél is ramatyabb, önrombolóbb, süketebb társaság. Nem őket mentegetem, tényleg.


Ha mindazok a cserék valóban szükségesek, amik megtörténtek, és hajlok rá efogadni, hogy igen, akkor még mindig ott marad a probléma, hogy oké, de KIKRE cserélték ezeket az embereket????


Szerintem rosszabbakra, hiteltelenebbekre és elvtelenebbekre, mint ők voltak. Ezt hívom kontraszellekciónak. Ha mindük, vagy többségük helyett minimum egyenértékű, vagy jobb minőségű figurák kerültek volna hatalomba, azt normális, természetes szelekciónak nevezném...


De mindenesetre köszönöm a válaszod! Nemcsak megtisztelt - elgondolkodtatott...

2018. aug. 27. 01:40
 17/27 anonim ***** válasza:
És Pelcznét is eltüntették. Jaj, de kár!
2018. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
64%

Baromság

Kicsit úgy érzem Puzsért kopizol, Ő is mond hülyeségeket, nem kell másolni

A Fidesz Mo legnagyobb pártja. Òriásgiga párt, rengeteg politikussal. Errefől Te fölsorolsz néhány nevet azt is helytelenül, mintha szenzáció lenne hogy vannak személyi mozgások és pár ember nem ott van ahol 10 v 20 éve. Ugyanis Lázár nem tűnt el. A hódmezővásárhelyi választások megviselték mert az a fellegvár volt, az is a feladata hogy visszavegye. Egyébként Rogánnal volt rivalitálása Orbán meg ebbe nem szòlt bele, lemeccselték és nem Ő került ki győztesen


Egy több évtizede létező pártbòl kiragadni pár nevet azért is ostobaság mert MINDEN pártban vannak személycserék, mozgolòdások, törpepártokban is-ahogy láthatod a hazaiak példáján- és a fidesz 3 évtizedet képest ez semmi. Nulla. A legösszetartòbb párt ilyen szempontból. Ott vannak együtt ezer éve miközben az ellenzék fiatalabb pártjai szétpuccsolják, hátbaszurkálják, elüldözik egymást vagy szakadnak.


Mi bajod azzal hogy Navracsics EU-ban van? Szerinted az valami alantas prosztò hely ami leminősìti? És ha a magyar parlamentben lenne az nagyobb kiváltság lenne? Akkor nagyon eltévedtél a málnásban. Pokorni ha jól tudom polgármester, de az élvonalbòl már jó rég òta kiszállt.

Ettől függetlenül nincs semmi gond a párt személyösszetételével. Középosztálybeli értelmiségi jolfésültek gyűjtőpártja volt mindig is. Varga Mihály, Tròcsányi, Gulyás Gergely, Harrach, Szijjártó, Novák azt ne mondd légyszives hogy ezek valami prolik mert lehet őket szeretni vagy nem szeretni de politikai/értelmi képességeik a helyükön vannak.


Ja és csak még valami...A fideszben ugyanúgy vannak konfliktusok mint máshol, ebben semmi szenzáció nincs. A különbség az, hogy méltòsággal, fegyelemmel házon belül intézik. Ahogy Rogán-Lázár is. Nem pedig sajtòt végigturnézva hangfelvételeket mutogatva (lsd Hadházy) 3 éves szintjén üzengetve. Ezért nem tud a nyilvánosság a legtöbb konflikutus hátteréről és ez így is van jòl.

2018. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%

A felsorolt emberek közül -ha jól emlékszem- szinte mindegyik fogalmazott meg nyílt, vagy burkolt kritikát a fidesz politikájával kapcsolatban.

Azt meg láthatjuk egy ideje, hogy az Orbáni rendszer nem tűri a kritikát. Ha az politikai ellenlábastól érkezik, akkor beindul a lejárató propaganda, ha belső embertől, akkor kirakják azzal a kommentárral, hogy sértett emberek véleményével nem foglalkoznak.

A fidesz nem most vált ilyenné. A kezdetektől ilyen. Csak már nem érzi szükségét annak sem, hogy ezt titkolja.

2018. aug. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
52%

#19

Teljesen normális dolog, hogy egy bármilyen közösség kizárja magából a bomlasztókat. Jogos elvárás, hogy aki a közösség tagja, az ne áskálódjon, se belülről, sem kívülről, a nyilvánosság bevonásával.

Van a "KÖZÖSSÉG" ami bizonyos elvek mentén halad, akinek ez nem felel meg, annak kívül a helye. Ez bárkire igaz, legyen az egy párt, vagy munkahely, vagy bármi.

Ezt az elvet gyakorolja a Fidesz is és az eredmények azt mutatják, hogy jól teszi.

2018. aug. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!