Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemzeti radikalizmus jobbold...

Fizikakedvelő kérdése:

A nemzeti radikalizmus jobboldali?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm!

2018. aug. 26. 22:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A Piros Kalapáccsal folytatott vitád után, kérdező, rájöttem, hogy nem csak komolyan venni téged, de érdemi választ adni neked is időpazarlás lenne. Így hát ilyen választ kapsz. De igen de igen de igen!
2018. aug. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen, nem fejtettem ki miért gondolom úgy, hogy a nemzeti radikalizmus nem azonos a fasizmussal. Viszont ha valaki utánanéz a dolgoknak könnyen rájöhet,hogy Piros Kalapács felhasználó részéről ez szimpla megbélyegzés aminek célja,hogy hiteltelenné tegye ezt a kvázi ideológiát. Erre rá is mutattak,persze az nem érdekelt téged. Helyette degradáltál engem a hülyék szintjére,mert az könnyebb.

2018. aug. 27. 19:39
 13/17 anonim ***** válasza:
33%

A liberalizmus szabadságot jelent haver amire minden éppagyú ember vágyik

(egyébként a hazaszeretet nem radikalizmus)

2018. aug. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%
A liberalizmus ma már rég nem szabadságot jelent. Akik ma liberálisnak nevezik magukat, azok sokkal messzebb állnak attól, hogy demokraták legyenek, mint a nemzeti radikálisok.
2018. aug. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Dehogy is egészséges mértékű hazafiasság. A radikalizmus szó szélsőséget jelent. Pont hogy a túlzott/erőltetett hazafiasság a nemzeti radikalizmus
2018. aug. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A radix az gyökeret, eredetet jelent. a radikális meg a gyökerekhez, az eredethez való visszatérést. A radikalizmus pedig nem jelent semmi erőszakosságot meg hasonlót, csupán a nemzeti gyökerekhez, nemzeti eredethez való visszatérést.

A politikai palettán jobbra szoktál helyezni, de ez nem pontos.

Inkább a nemzeti-nemzetközi vonalon kéne nézni.

2018. szept. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Értem. Igen az emberek többféle tengelyt állítottak fel már. A legklasszikusabb a jobb-bal felosztás,de létezik még konzervatív-liberális,nemzeti-nemzezközi(nacionalista-globalista). Köszönöm a válaszod.
2018. szept. 15. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!