Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elvileg elértük a teljes...

Elvileg elértük a teljes foglalkoztatottságot, mégis hogyan lehet ez?

Figyelt kérdés
A nyáron volt alkalmam elég sokszor Budapesten a belvárosban mozgolódni és arra lettem figyelmes, hogy munkaképes korú emberekkel vannak teli a tömegközlekedési eszközök, plázák, terek, boltok stb... méghozzá főmunkaidőben. Tudom, hogy nyáron sokkal szabadabb az élet és azt is tudom, hogy sokan akkor veszik ki a szabadságot, plusz ott vannak még a külföldiek is. Viszont azt kétlem, hogy mindenki egyszerre megy szabira és több, mint 10 éve a fővárosban lakóként meg tudom különböztetni a külföldit a Pestitől. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek is gyanús a dolog és mégsem dolgoznak annyian, mint ami a statisztikákból kiolvasható? Elvileg, ha teljes foglalkoztatottság van hazánkban, akkor ezeknek az embereknek nem épp a munkahelyükön kellene lenniük? Vagy mindenki mozgó biztosítási ügynök és egyéb kötetlen munkahelyű, munkaidejű ember? Valami itt nekem nem kerek! Kérlek cáfoljatok meg! 34/F

2018. szept. 1. 08:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

Értem.

Szóval a tényeket nem ismered, a folyamatokról nincs tudomásod, a viszonyítási alapod a rendszerváltás időpontja, bár a jelenlegi kormány által kialakult helyzetet bírálod, elengedve hogy a 28 évből az utóbbi 8 az ami most éppen számon kérhető rajtuk.

Nem gond, nem is kell tudnod ezeket. De akkor honnan veszed hogy úgy van ahogyan leírtad?

Nézz utána a számadatoknak, a megtörtént eseményeknek, intézkedéseknek. Hogy mikor volt kormányváltás és akkor milyen gazdasági állapot, bérszinvonal, munkanélküliség és infláció volt, ahogy mekkora volt az állam eladósodottsága. Nézd meg, hogy mi történt az oktatásban, egészségügyben a korábbi időszakban, mennyit költöttek rá és mi történt azóta ebben a 8 évben. Nézz utána milyen volt a hadsereg állapota, felszereltsége 8 éve és milyen most, milyen beruházásokat jeleztek már előre.

Menj vissza a hírek között és nézz utána az iskolák állapotának, felszereltségeknek, problémáiknak akkor és hogy milyen ma a helyzet. Nem elméletben, egy ballib vélemény szerint, hanem a valóságban.

Nem foglak győzködni, mert nem érdemes. Ha én kinézek az ablakon akkor egy sokkal jobb világot látok, mint te, amiben jobb élni, mint előtte, míg te nem. Hogy miért az nem az én dolgom. De nekem tudásom van a történtekről, tapasztalatom és nem csak híreim meg mások véleménye.

2018. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Attól nem érzem magam jobban, ha állandóan a múltba tekintek, hogy ahhoz képest most milyen jó. Tény, hogy ők legalább építenek is, és igen, nem csak stadionokat. Engem az bosszant, hogy lehetne jobb is, sok az eladott labda, kihasználatlan lehetőség. Mindenkit kioktatunk Európában, ennek nem lesz jó vége. Tudom, azt mondod nem ismerem a tényeket, mások véleményét fújom stb. Nem baj, nem zavar. Nem vagyok ballib, még ha úgy is hangzom. A kormány lehetne csillagos ötös, ehelyett egy hármas alá csak. 8 év rengeteg idő, 28 még több. 3 szó: oktatás, egészségügy, szegények. Sereghajtók vagyunk szàmos területen. Jelenleg: léalma àra nagyon alacsony pl. Nem segítenek a gazdàkon. Nem védek senkit, de hiszem, hogy a legjobbra kell törekedni.
2018. szept. 1. 19:02
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Nincs pénz és munka és őgyeleg a sok hülye céltalanul, hátha történik valami...
2018. szept. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Pont erről beszélek.

Azt HISZED hogy lehetett volna sokkal többet tenni, lehetett volna sokkal jobban csinálni.

Én viszont TUDOM, hogy mekkora eredmény amit elértek, hogy mennyi mindent csináltak, amiről az elődeik kijelentették, hogy nem is lehet megcsinálni.

Pont az a baj, hogy tudás nélkül egy álomvilágban élsz és aszerint osztályozod a teljesítményt, hogy szerinted mit lehetett vagy kellett volna elérni ez alatt a 8 év alatt. A valóság viszont az, hogy messze sokkal többet meg tudtak csinálni mint amit 2010-ben feltételeztünk az akkori gazdasági csődben, a devizaválság kellős közepén, az imf gigahitel árnyékában, 10% feletti munkanélküliségnél.

Nem mindent csináltak jól, sőt, sok dologban nagyon rosszul döntöttek vagy tettek és még nagyon-nagyon sok mindent kell tenni. De a teljesítményük ettől még kiváló.

ha mindig csak azt nézed, hogy mid nincsen, mit nem tudsz megszerezni pedig másnak meg van, akkor egész életedben szegénynek fogod érezni magad.

ellenben ha tudod honnan indultál és mekkora erőfeszítésbe telt idáig eljutnod, mennyi mindened van már ami előtte nem volt, akkor gazdag vagy.

Te rajtad áll, hogy milyenként éled meg az életed.

2018. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
29%

Az ellentmondás csak látszólagos, és a helytelen definícióból fakad. Persze ezt a kormány nem fogja reklámozni.

A "teljes foglalkoztatottság" ugyanis NEM azt jelenti, hogy minden munkaképes korú ember dolgozik.

Csak elértünk egy bizonyos szintet - ami egyébként épphogy csak magasabb az OECD-átlagnál. A 2016-os listát lásd itt:

[link]

Itt még picivel az átlag alatt voltunk, de frissebbet nem találtam.


A jelenlegi helyzet:

"A diplomások 85 százalékának, a középfokú végzettséggel rendelkezők 75 százalékának van munkája, míg az alacsonyabb végzettségűek körében kevesebb mint 40 százalékos a foglalkoztatottsági mutató."

[link]


Tehát ez a "nagy siker" mindössze annyit jelent, hogy valamivel jobb a foglalkoztatottsági szint, mint az előző években, de még mindig "csak" 68%, szemben mondjuk az első helyeken állók 80% feletti eredményével.


Szimpla másodikos matektudással kiszámolható, hogy a munkaképes korú (azaz 15-64 év közötti) lakosság 100%-68%=32%-a nem dolgozik, ami iszonyat magas létszámot jelent. Még akkor is, ha amúgy - legalábbis szerintem - felesleges a 25 év alattiakat is vizsgálni, hiszen a döntő többségük még középiskolában vagy a felsőoktatásban tanul.


Nemrég olvastam erről egy cikket, ott 1.8 millió emberről írtak; így durva becsléssel kb. 1.1 millió lehet a 25-64 év közötti nem dolgozók száma. Ami számomra meglepő volt, hogy a többség nem is akar dolgozni, azaz nem álláskereső. Valószínűleg a fekete és a szürke gazdaságot "erősítik", ill. egy (remélhetőleg csak) kisebbség csencselésből, bűnözésből és hasonlókból él.


Területi megoszlásról nincsenek pontos adataim, de akárhogy is gondolkodom, Budapesten 100 és 200 ezer között lehet a nem dolgozók száma, szóval bőven van kivel találkoznod az utcákat járva...

(Plusz természetesen a szabadságon vagy betegállományban lévők, utóbbi is elég magas szám.)

2018. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#15

"Az ellentmondás csak látszólagos, és a helytelen definícióból fakad. Persze ezt a kormány nem fogja reklámozni."

Nem tudom miből vontad ezt le, mert én rendszeresen hallottam amikor a teljes foglalkoztatottságró beszéltek a kormány képviselői, hogy ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek van munkahelye, mint a szocializmusban, hanem hogy egy minimális szint alatt van a munkanélküliség és aki akar az el tud helyezkedni bizonyos időn belül.

Külön kijavították az újságírókat vagy vitapartnereket, amikor a teljes foglalkoztatottságot a nulla% munkanélkülivel keverték, ahogyan azt is mindig hozzátették, hogy ez átlagos érték és az országban természetesen régiónként változó a helyzet. van ahol 1-2%os a munkanélküliség, vannak települések ahol akár 60-80%-os is lehet, több régió ahol akár 8-10%-t is elérhet.

2018. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16%

Sehogy. A papír sok mindent elbír.

Bár ha más oldalról nézem, tényleg teljes a foglalkoztatottság. Mindenki azzal foglalkozik, miből fog megélni. (nem saját gondolat, az eredetije Hofi Gézától származik).

2018. szept. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Elmúlt már a nyár, a diákok az iskolapadban, a külföldiek hazatértek szép hazánkból, de még mindig napközben teli a metró, villamos, plázák stb... tudom, mindenki ügyeket intéz és én pont abban a néhány percben találkozom velük. Ja! Nem! :D
2018. okt. 25. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!