Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne elérni, hogy a...

Hogyan lehetne elérni, hogy a kormány ne piszkálja a kiskereskedelmi multikat, hanem éppen ellenkezőleg támogassa őket?

Figyelt kérdés

Én egy nagyobb méretű községben élek.

Jónak mondott, rendezett, vannak itt külföldi lakosok is (németek, svájciak,osztrákok).

A közlekedés is jó a városba, közel van az autópálya felhajtó.


A probléma viszont a vásárlási lehetőségekkel van.

Van 3. darab "lopós" bolt.Személy szerint én minden olyan kiskereskedelmi boltot lopósnak hívom, ilyen a COOP, CBA,Real....stb Ezek és a hasonlók mind lopósak, dupla annyiba kerül minden, mint az Aldiban, továbbá kicsi a választék és a pultban kapható sonka hamar megromlik, mert spórolásból lefagyasztják.


Amikor még vásároltam ott, nem egyszer vettem romlott tejfölt, vagy olyan tejet, ami 2 nap múlva már megromlott.


Viszont évek óta nem vásárolok náluk, elveim vannak.Csak és kizárólag multiknál, főleg Aldi, de LIDL is előfordul.



A településen 3 ilyen lopós bolt van és mindegyik "megy".A településen szerintem van akkora vásárlóereje,hogy egy Aldi, LIDL,Penny megélne itt, a 3 lopós meg bezárna.


Biztos vagyok benne,hogy azért nem terjeszkednek ezek a boltok kisebb de jó módú településeken, mert a kormány akadályozza őket.


2018. szept. 1. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Lidbe azokat a szemét minőségű nyugati vackokat hozzák ide, amit ott nem vesznek meg. Így könnyű olcsón adni


Tudod a minőséget mindíg meg kell fizetni!

2018. szept. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1#


A Lidlben ugyanaz van, mint a lopós boltban, csak olcsóbban.

2018. szept. 1. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom miért is szorulna a multi állami segítségre ? Mellesleg az hogy ide csak a szart hozzák ez bizonyított tény az eu-ban többször is tárgyaltak erről
2018. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Jó ha tudod, hogy

1. a nagy üzletekben sokkal több a visszaélés, átverés, romlott áru, mint a kicsikben, csak nem tűnik úgy fel, mert a vevők egyrészt sokan vannak, másrészt nem ismerik mind egymást. nekem szokásom, hogy a pénztár után azonnal átnézem a blokkot és szinte 2-3 hetente van olyan eset amikor valamelyik ilyen nagy üzletben nem a feltüntetett árat számolják fel a pénztárnál. Amikor a szerdáig tartó akció esetén kedden még nem az akciós ár van benne a számítógépben és úgy kell visszakérnem a különbözetet a vevőszolgálatnál, az azt jelenti hogy az előttem vásárló sok ezer vevőt már megkárosították, csak nem vették észre ott azonnal.

2. romlott élelmiszert a nagy forgalmú helyeken is találhatsz, leggyakrabban a "vicces kedvű" vásárlóknak köszönhetően, akik szeretik elrejteni a könyves polcon a tejfölt vagy a sörök között a sajtokat. Mire visszakerül a hűtőpultba már sokszor megromlik. De vettem már romlott tejet éppen úgy nagy üzletben, mint romlott grillcsirkét.

3. annak, hogy drágábban vásárolhatsz a nagyobb üzletekben éppen te vagy az okozója. Te és mindenki más (én is) aki nem a kis boltokban vásárol, hanem a nagy áruházakban. Mert így ott egyre kisebb a forgalom, egyre kevesebb eladásból kell kitermelniük a hasznukat - míg a nagy áruházak beérhetik termékenként sokkal kevesebb haszonnal = alacsonyabb árral, mert nem 10 mosóport adnak el hetente, hanem 10 ezret.

Ne vásárolj a nagy üzletekben te se és a településed többi lakója se, akkor majd lejjebb fognak menni az árak és a nagyobb áruforgalom miatt nem lesznek megromlott termékek sem a polcokon!

2018. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!