Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért pont svájci frankban...

Miért pont svájci frankban adósították el a magyarokat?

Figyelt kérdés
A devizahitelek túlnyomó részét svájci frankban adták, ami a legkatasztrofálisabbnak bizonyult. A legtöbb embernek nem is volt választási lehetősége, ezt kínálták a bankok, és kész. Az euró vagy a dollár árfolyama a forinthoz képest jóval kevésbé nőtt, mint a franké. Ha abban adósodtak volna el, ekkora katasztrófa nem lett volna.

2018. szept. 2. 18:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

"Te sem tudod, hogyan működött ez."


Én csak azt tudom, hogy megpróbáltak rám is tukmálni svájci frank alapú hitelt, nem is egyszer. De tudod én nem voltam olyan hülye, hogy becumikázzam a mézes madzagot, tudniillik elolvastam a szerződést, láttam a kockázatot, és nem vállaltam be!


Aki hülye, az haljon meg, ez a természet törvénye.

2018. szept. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Ritkán értek egyet Takáccsal, de most teljesen igaza van."


Hehehe, szintén. :D

2018. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, nekem bűzlött az a minimális törlesztőrészlet ezért forint alapút vettünk fel, 4 éve elfelejtettem...Mindenkinek a saját döntése volt.
2018. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én forintba vettem fel 12 millát mert bűzlött az "ingyen" hitel. 5 éve letudtam, slussz...
2018. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

,,A legtöbb embernek nem is volt választási lehetősége, ezt kínálták a bankok, és kész"


Ez a legnagyobb hülyeség. Minden embernek van választása eldönteni kell-e a hitel vagy sem. Igen, sajnálom én is azokat, akiknek hirtelen közbejött valami (családtag elhalálozása, ami miatt már nem tudták fizetni a törlesztőt, stb), de bőven vannak olyanok, akik a mohóságuknak köszönhetik, hogy ott tartanak ahol. Legtöbbjük rég ki tudta volna fizetni, ha lentebb ad az igényekből, de nem voltak hajlandóak rá, míg egyre gyűlt a tartozás.

Személyes példa: van 3 olyan család az ismerőseim között, aki beleestek a devizahitelbe. Mind3 kiköltözött Németországba, hogy fizetni tudják, de már jó pár éve (legkésőbb kimenő is lassan 4 éve kint van). Ebből a 3 családból mindössze egyetlen egy lett, aki fogta és tényleg félretett és arra törekedett, hogy törlessze a hitelt. Különös, annak már elfogyott a tartozása, a másik kettő azóta meg csak nőtt (mellette elkezdtek más hiteleket is felvenni).

Itt minden az akaraton múlott csak, sokaknak viszont az nem volt meg.

Le lehet pontozni, el lehet hordani mindenfélének, de baromi unalmas, hogy állandóan elvárják sajnáljuk a devizásokat, mikor ugyanúgy vannak más fajta hitelt felvevők, akiket ugyanúgy kiakarnak lakoltatni, de őket nem sajnálja senki.

2018. szept. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!