Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy budapesti kezdő pedagógus...

Egy budapesti kezdő pedagógus vagy bármilyen közalkalmazott, hogy tud életet tervezni, lakást venni?

Figyelt kérdés

Egy kezdő pedagógus bére a jelenlegi magyar közalkalmazotti bértábla alapján nettó 122 ezer forint. Ennyiből már Budapesten egy szoba bérlés mellett se nagyon tud megélni egy (mellesleg egyetemet végzett) pedagógus, egy tanár, aki azért mégiscsak sokat tesz és nagyban befolyásolja a társadalmat. Tanárok nélkül mi lenne? A régi időkben a tanárok (az orvosok után) a legnagyobb köztiszteletnek örvendtek. Szellemileg kimagaslottak az átlag emberek közül. Munkájuk meghatározta a társadalom működését. Most meg.. mennyire vannak megbecsülve ez jó kérdés. Kezdőként, az hogy nyomorognak az nem kifejezés. Később 35-40 évesen amikor a fizetésül eléri a nettó 200 ezret, azzal is, Budapesten mire mennek? Egy garzon a belvárosban 40 millió, külvárosban már lehet kapni garzont 20 milliótól, nagyon rossz környéken. Ennyi pénzre még hitelt sem kapnak, nemhogy még jövőt, családot tudjanak tervezni.

Ugyanez a kérdés vonatkozik gyakorlatilag az összes közalkalmazottra is. Mi lesz velük? Hogy lesz ezeknek normális életük, 3 szobás lakásuk, 2 gyerekük amellett, hogy egyáltalán magukat is eltartják valahogy?


2018. szept. 4. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nincs olyan tanár, aki nem vállal másodállást. Van ami könyvel, a nyelvtanárok fordítanak, magánórákat tartanak. Az egyik fizika-szakos kolléga programozó is, az énektanár egy étteremben zongorázik. Én könyvelek másodállásban. Én tanár vagyok és mindenkiről nem tudom mit dolgoznak, de az biztos, hogy a tanári fizetésből luxuskiadás lenne kirándulni vinni a gyerekeket
2018. szept. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

Majd mindent hitelre vesznek és úgy eléldegélnek. És 3 szoba, 2 gyerek? Ilyen luxus kell? Egy 50 nm-es lakással és 2 szobával elégedjenek meg, illetve 3 gyerek a minimum, hogy Magyarország lakossága gyarapodjon. A tanári állás mellé pedig vállaljon másodállást.


Nem tetszik ez a tanároknak? De bejöttek migránsok? Nem! Tehát jó ez nekik, meg tudnak így élni erősre húzott nadrágszíjjal.

2018. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

Úgy hogy házasodik. Hazánkban minden családra van vonatkoztatva. Ha megduplázod a béred és csak egyszer vonod le a rezsit, ugye könnyű kijönni? ;-)


A költségek azt akarják alapíts családot. Az embereknek a társadalomnak is ez a jó, Orbán is azt akarja alapíts családot.

2018. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
50-55 évesen már ped 2-ben 350 nettót kapunk...
2018. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
A válasz nagyon egyszerű, de lehangoló: sehogy. Ebben az országban a tanároknál már csak az orvosokat tartják kevesebbre. Jó vége nem lesz az biztos, de ez van ha Magyarországon tervezel. Ennyi pénz felajánlásáért Ausztriában egy takarító is a munkáltató képébe röhög és tovább áll, nemhogy egy egyetemet végzett értelmiségi ember. Tudom, a külföldre meneküléshez is pénz kell, és ha havi max 10000-et tudsz félretenni, úgy elég távolinak tűnik. Ugyanebben a cipőben vagyok, igaz hogy nem tanárként. Ha éveket szenvedsz az egyetemen azért hogy minimálbért kapj, úgy még lehangolóbb lehet.
2018. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Gyurcsány alatt jobb volt?


- generic fideszes

2018. szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

#6

Igen tudom, még mindig Gyurcsány miatt késnek a vonatok is a Balaton felé. Ha 200 év múlva még mindig putri lesz az ország az is mind Gyurcsány miatt van. Jó hogy nem Mátyás királyt hibáztatjuk már azért hogy itt tart az oktatás. Gyurcsány alatt sem volt jobb, de volt 9 év Gyurcsány óta hogy ez változzon, de ezen a téren semmi törekvés az előre lépésre. Felejtsük már el Gyurcsányt és nézzünk előre, ennyit azért nem ért hogy még évtizedek múlva is az ő nevét zengjük.

2018. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
A jégeső nem veri, nem kell éjszakázni, hajnalba kelni és egy fél évig otthon van. 1-2 hülyegyerek korrepetálásából meg feketén még csurran azért. Aúgy 50 éves pedagógot még nem láttam 300 ezer HUF alatt keresni.
2018. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

#1 tanár létedre elég keservesen megy a fogalmazás.

messziről jött ember egy anonim oldalon azt mond...ennyit erről.

2018. szept. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 SZücsöm ***** válasza:
100%
#8 Anyám 1 óvoda igazgatónője 50 múlt és a fizetése nettó 230 körül van.
2018. szept. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!