Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy budapesti kezdő pedagógus...

Egy budapesti kezdő pedagógus vagy bármilyen közalkalmazott, hogy tud életet tervezni, lakást venni?

Figyelt kérdés

Egy kezdő pedagógus bére a jelenlegi magyar közalkalmazotti bértábla alapján nettó 122 ezer forint. Ennyiből már Budapesten egy szoba bérlés mellett se nagyon tud megélni egy (mellesleg egyetemet végzett) pedagógus, egy tanár, aki azért mégiscsak sokat tesz és nagyban befolyásolja a társadalmat. Tanárok nélkül mi lenne? A régi időkben a tanárok (az orvosok után) a legnagyobb köztiszteletnek örvendtek. Szellemileg kimagaslottak az átlag emberek közül. Munkájuk meghatározta a társadalom működését. Most meg.. mennyire vannak megbecsülve ez jó kérdés. Kezdőként, az hogy nyomorognak az nem kifejezés. Később 35-40 évesen amikor a fizetésül eléri a nettó 200 ezret, azzal is, Budapesten mire mennek? Egy garzon a belvárosban 40 millió, külvárosban már lehet kapni garzont 20 milliótól, nagyon rossz környéken. Ennyi pénzre még hitelt sem kapnak, nemhogy még jövőt, családot tudjanak tervezni.

Ugyanez a kérdés vonatkozik gyakorlatilag az összes közalkalmazottra is. Mi lesz velük? Hogy lesz ezeknek normális életük, 3 szobás lakásuk, 2 gyerekük amellett, hogy egyáltalán magukat is eltartják valahogy?


2018. szept. 4. 17:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
24%

"1 óvoda igazgatónője"

Van aki bányában dolgozik annyiért 2 műszakban...

2018. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Betanított munkásként dolgozom végzettség nélkül, nettó 180 ezret keresek. Magam ellen fogok beszélni de szerintem szégyenletes hogy nekem mindenféle végzettség nélkül több pénz marad a zsebemben, mint annak, aki elvégez egy egyetemet, és pedagógusként talán az egyik legszebb és legfontosabb hivatást választotta. Nem fekete magán órákból és másodállásból kéne annyit össze kaparni egy értelmiségi pályán dolgozónak, hogy éppen csak legyen pénz kajára. Ez a szomorú igazság, de ez így egyáltalán nincs jól.
2018. szept. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Sehogy, ahogy a magyarok többsége. Átlagos fizetésből esélyed sincs saját lakáshoz jutni, még hitelből sem.
2018. szept. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ezért lettem egyetem alatt lelkesen tanító hallgatóból pályaelhagyó. Egy multinál még asszisztensi pozíciókban is 200 körül adnak, ha beszélsz legalább angolul rendesen, az meg nem nehéz. Nagyjából négyszeresét keresem annak, amit a pályán maradó csoporttársaim, pedig tudom, hogy a munka, amit végzek sehol nincs társadalmi hasznosságban ahhoz képest, amit tanárként tudnék adni. Ez van sajnos, a tanárkodás budapesti frissen végzett emberként azt jelenti, hogy szobát bérelsz, nem jársz el szórakozni és vállalsz egy csomó fusit, hogy jusson pénzed kajára, aztán reménykedsz, hogy találsz egy párt, aki finanszírozza a hobbidat.
2018. szept. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!