Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mondana valaki személyes...

Mondana valaki személyes példát ami kimondottan őt magát érintette és úgy érzi bizonyítja, hogy Magyarorzszágon sérül a jogállamiság?

Figyelt kérdés
Csak mert mennek a vádak a kormány ellen, de erre a kérdésre senki nem tud érdemi válszolt adni csak mellébeszélni vagy ostoba módon beszólógatni.

2018. szept. 13. 18:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%
Na, erre én is kíváncsi lennék...
2018. szept. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Miért fontos, hogy őt magát érintse? Ha egy másik embertársát, honfitársát érinti vagy érintheti, akkor nem kell foglalkozni vele? Vagy addig nem baj a baj, amíg személyesen téged nem érint? Nem ezt nevezik önzőségnek és szűklátókörűségnek?

Ha nem tudom azt mondani, hogy itt és itt, ekkor és ekkor súlyosan csorbultak a jogaim, akkor ilyesmi nem is fordulhat elő? De tételezzük fel, hogy azt mondom: igen, történt ilyen velem, itt meg itt, ekkor és ekkor. Elfogadnád? Vagy megmagyaráznád, hogy ez nem is azt jelenti, hogy ez nem is jogsértés? Ha ketten mondanánk, elfogadnád? Ha hárman? Hány esetet fogadnál el, mikortól mondanád azt, hogy Magyarországon valóban sérült a jogállamiság? Egyáltalán (és itt légy őszinte, kérlek), van-e bármi, amitől elfogadnád, hogy Magyarországon egyre rosszabb a helyzet?

2018. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%

2.


És akkor végre láthatunk is egy konkrét esetet?

2018. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
A jogállamiságban ugye a törvények mindenkire egyformán vonatkoznak. Volnának olyan kérdéseim, hogy ha így van, miért csak a baloldaliakat (Czeglédy, Zuschlag) vonják felelősségre? Ha én magyar munkanélküliként regisztrálok a központban, miért nem kapok egy vasat se, a buckalakók pedig mireföl? Ha a magyar vállalkozónak a körmére van koppintva, a multinak miért nincs?
2018. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

"És akkor végre láthatunk is egy konkrét esetet?"


Sorold fel a Mészáros és Tiborc volumenű ellenzéki nagyvállalkozókat, akik hasonlóan részesülnek 100-1000 milliárdos milliárdos közbeszerzésekből! Fideszes önkormányzatoknál sorold fel a jobbikos vagy mszp-s vállalkozókat, akik megbízást kapnak út, vagy közmű kiépítésre. Sorold az országban az iskolaigazgatókat akik nem fideszesek, hanem nyilvánvalóan ellenzékiek. Sorold az ellenzéki TV-ket és újságokat.

2018. szept. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%
Tehát ha valaki nem nyer egy tenderen, akkor megszűnt o jogállam? Érdekes... :)))
2018. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Érint, hogy nem kapok kézhez független tájékoztatást, maximum az interneten, de semmilyen országos papír alapú újság, de még megyei lap se, sem rádió, sem tv az rtl-t kivéve nem közvetíthet a fidesz piszkos ügyleteiről.


Ez személyesen érint, mert ha valamiről vitáznom kell, elég nehéz meggyőzni valakit, aki csak a párt által felügyelt hírekhez jut.


Személyesen érint, hogy az állam hatáskörét túllépve belenyúl a piacba a hatóságain keresztül... Hiába épp az én munkám nem szűnt meg, de az egész ország versenyképesebb lenne, ha csak fele ennyire korrupt lenne a hatalom. Közvetve az én helyzetem is javulna. Arról nem is beszélve, hogy az én adómból is gazdagodnak az oligarchák, vagyis maga Orbán.

2018. szept. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Második szó sincs önzőségről. Viszont ettől a képmutató szuperérzékeny "sajnáljuk a lusta semmirekellő

elesett embertársainkat is mert velük is biztos a csúnya fidesz bánt el és még véletlenül sem a saját életképtelenségük és kényelmességük miatt tartanak ott ahol" mentalitástól is hányni tudnék. Éppen erről szól a kérdés is... rohadtul érdekelne már egy olyan átlagember példája akit kimondottan a fidesz tett tönkre, lehetetlenített el. De erre még mindig nem tud senki válaszolni. Még mindig csak a szokásos sablonválaszok jönnek. Adózás sem jó példa, mert adózni a fidesz előtt is adóztunk... ésakkor sem volt kevesebb arányaiban véve.

2018. szept. 14. 07:27
 9/21 A kérdező kommentje:
Ellenzéki médiát hiányolod? Érdekes...írd csak be szépen a google keresőbe azt hogy Orbán Viktor... jééé az első 10 találatból 9 ellenzéki oldlara irányít ahol éppen agybafőbe ócsárolják a miniszterelnököt... hmm ez aztán tipikusan a kormánypárti oldal véleményelnyomó jellegét bizonyítja. Ugye? Ja bocs a megszünt a Magyar Nemzet, akkor visszavonom hiszen az ország összes embere azt olvasta internetről meg még nem is hallott.
2018. szept. 14. 07:33
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
7-es: nálad a kormány kikapcsolta az internetet? Vagy mégis hogy nem tudsz tájékozódni? Mikor a netes portálok többsége ellenzéki?
2018. szept. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!