Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek milyen személyes...

Nektek milyen személyes elményetek van a kadár korszakról?

Figyelt kérdés

2018. máj. 3. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Akkor disszidaltam
2018. máj. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
2-3 év sorkatonaság , kommunista szombat , kötelező május 1 felvonulás , 4-5 év várakozás tré orosz gépekre , okádék gyatra keleti cuccok szerszámok , drága boltok maradi tervezésű holmik , virágzik a lengyel piac és török olasz csempész és hamis áruk.
2018. máj. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Volt mit enni, akkor építkeztem amit kifizettem, tudtál nyaralni és futotta egy 25 éves 1200-as ladára...
2018. máj. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

#2 nyilván Albániában éltél.

A Kádár korszak nem volt egyforma. Más volt a hatvanas években és más a hetvenes évek második felétől. Az előbbi zártabb, az utóbbi szabadabb - minden szempontból.

Háromféle helyzet lehetett. Főkáder, jól ellátott Kútvölgyi kórház azonnali kiszolgálással, állandó útlevél, némileg magasabb lehetőségek, elég sok pénz. Átlag, nagyjából a szemfülességtől függő ellátás, aki tudta hol, majdnem bármit megszerezhetett, nyugatól drágán, máshonnan olcsóbban. Elég jó minőség, de kis választék, 3 évenkénti nyugat (aki tudta hogyan, némi kötöttséggel évente 2-3 szor is lehetett). "Megbízhatatlan" akit valamiért számon tartottak, a hétköznapjai, lásd átlag, csak rendszeres időközönként (a nagyon megbízhatatlanokat akár havonta, a többit ünnepkor) bevitték. Egyesekkel "elbeszélgettek", ez elég megalázó volt, a többség egyszerűen csak zárva volt 1 napra.

KMK, azaz közveszélyes munkakerülés címmel illették, akinek nem volt az igazolványában munkahely. És ezt rossz néven vették.

Az első periódusban származási megkülönböztetés (elsősorban egyetem, illetve bizonyos munkahelyek esetén) az úgynevezett úri származás esetén, a másodikban semmi eltérés.

A fizetések a helyi viszonyokhoz arányosak, nyugathoz képest alacsonyak (mint most). A jövedelmi olló kicsi, egy gyár alsó és felső 5% átlagjövedelme nem volt tízszeres. Ma lehet százszoros. Nyugathoz képest alacsony megélhetési minőség, a táboron belül magas. Eléggé stabil.

A fő probléma akkor jött elő, ha valaki magas színvonalú, igényes termékeket és szolgáltatásokat akart, ilyenek nem nagyon voltak.

A mai állapotokhoz azért nem viszonyítható, mert az elmúlt 30-50 év igen nagy műszaki változást hozott az egész világon.

2018. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Csak kíváncsiskodom: ki és miért gondolja, hogy a #3 válasz nem igaz. Vagy a Kádár korszak óta akkorát változott volna a világ, hogy ennyi bunkó akarja meghatározni valaki múltbéli életét?
2018. máj. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Ja igen és alap volt hogy el lehet hordani a gyárat üzemet és munkaidő alatt maszekoltak a cég eszközein anyagain . A gazembereket betették alibi állásokb betömörítették a vidékieket cigányokat a városba . Emiatt is az alvilág teret nyert ...Ezért sírja vissza a sok tetű .
2018. máj. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

#4 kifelejtetted, hogy mindezt a "jólétet" több tízezer milliárdos amerikai hitelből tartották fent.

ennek a nyoma még mai is érezhető a magyar gazdaságban.

éljen Kádár elvtárs!

2018. máj. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
4es anyádék valószínű ott laktak ,de te sem a valóságból meríted , tényeket írj ne ködös szociológiai filozófiameghatározásokat.
2018. máj. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
A gyárak szétlopását én is tanúsítani tudom.:D
2018. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Kádár alatt minden sz@r volt, de nem éhezett senki, és nem volt hajléktalan sem!

Ma is minden sz@r, csak éheznek is, és hajlékonyak is.

Ausztriához képest volt sz@r, Romániához képest szuper volt!

Most mindkettőhöz viszonyítva sz@r!

És közben értelmetlenül el lett tapsolva 28 év alatt egy marschall-segélynyi pénz!

2018. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!