Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon "ciki" kitenni...

Magyarországon "ciki" kitenni a magyar zászlót egy házra, ezzel felvállalva a nemzetiséget?

Figyelt kérdés

A minap elhaladtunk egy ház előtt ahol kint volt a magyar lobogó, többen ilyen gúnyos hangnemben megjegyezték, egyszerűen lefordítva: ez gáz dolognak számít.

Az USA-ban pl nagyon sok házon kint van a zászló, ezzel mutatva hogy büszkék a nemzetiségükre.

Nálunk ez cikinek számít?


2018. szept. 14. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
csak hülyék számára ciki
2018. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem. Sok házon látok ilyen napszítta, szakadt rongyot, ami valaha zászló volt, az kifejezetten ciki. De egy rendes zászlót kitenni az nem ciki.
2018. szept. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%

Nem ciki, csak nálunk nem szokás.

.

"ezzel felvállalva a nemzetiséget?"

Szerinted magyar érzelmű, német (itt írhatnék mást is) nemzetiségű, magyar állampolgár nem tehetne ki?

2018. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ez olyan hivalkodó,kirívó.


Állami intézményekre szokták kirakni a zászlót.


Szerintem egyszerű feltűnési viszketegség.

2018. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem gáz, csak nálunk nem szokás. Vannak országok, ahol fontosnak tartják, hogy 5 méterenként legyen egy lepedőméretű zászló, pl Románia, és vannak országok, ahol középületekre és ünnepekre tartogatják. Nekem személy szerint az utóbbi szimpatikusabb, mert ha az ember sokat lát valamit, akkor elcsépelt lesz, és egyfajta frusztrációt is jelenthet az, ha görcsösen jelezni kell, hogy egy terület vagy épület melyik országhoz és nemzethez tartozik. A gyúnyolódás és susmus, amit hallani lehet azért van, mert sokan politikai nézet deklarációjaként értékelik a zászló kirakását.
2018. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
A neoliberalizmus pontosan arról szól, hogy te add fel és dobd be a közösbe a kultúrádat, míg azok akik uralkodni akarnak rajtad nem fogják megtenni mert tudják hogy annak az egyik záloga a kultúra megtartása
2018. szept. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 árokpart ***** válasza:
25%
Furcsán fog hangozni amit írok , de őszinte nemzeti érzelmű magyarként mégis azt kell mondanom, függetlenül attól, hogy most szerencsénkre, ha még az élet minden területén még nem is tökéletesen, de nemzeti kormányunk van, hogy ne tedd ki illetve még ne tedd ki. Ugye sajnos tudjuk, hogy vannak beteges, rosszindulatú munkatársak, szomszédok vagy akár még sajnos a barátaink között is lehet. Ha valóban eljön a történelmi idő ami már szerintem nincsen messze akkor hidd el tudni fogod, hogy ki az igazi magyar akire számíthatsz. Nem a szimbólumaink villogtatása mutatja meg az identitásunkat, holott tudom, hogy fájó, mert legszívesebben én is kitűzném a házunkra, de még mindig nincsen meg a valódi nemzettudat, nemzeti összetartozás és cselekedet ideje. Nem jó ezt hallani tudom, de remélhetőleg őszinte véleményre voltál kíváncsi. Ha nem lesz Fidesz-baloldal-liberális- tudomén kismacska, kiskutya elentét, hanem ha ezek közül már egyik sem lesz, hanem a nép és a mellérendelt nemzet akkor nemhogy ki kell tűzni, hanem egymás kezét megfogva megvalósítani az 1956-ban, 1989-ben 2006-ban elmaradt rendszerváltást és bizony a 2010-ben is csak részbeni módszerváltást végleg befejezni és tiszta magyar rendszerváltást békésen véghezvinni a lakosság álltal közakarattal.
2018. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6%
Nálunk kint van a zászló, és másutt is sok helyen, nem igaz h nálunk nem szokás.
2018. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%

Liberálisként úgy gondolom egyáltalán nem ciki, főleg ha valaki nemzeti érzelmübb, csak nem kell ezt túlzásba vinni. És igen, az USA-ban nagyon gyakori, ők büszkék is a nemzetükre.

Viszont van amikor túlzásnak találom, pl Románia Erdélyi részein sokan 4 et is kitesznek a házukra, hogy nyomatékosítsák hogy ez itt Románia. Az ilyet gáznak találom nemzettől függetlenül.

2018. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
USA kicsit más, ott nem hallasz olyanokat, hogy nem vagy amerikai, mert te nem az én általam kedvelt pártra szavaztál, mert nem úgy gondolkodol mint én. Magyarországon sajnos politikusok ezt elvették tőlünk és lealacsonyították a nemzeti jelképeinket, zászlókant és magát a szót, hogy magyar.
2018. szept. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!