Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek a szélsőséges politikai megnyilvánulásoknak?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam azon, hogy olyan durva írások célja, amit itt elég gyakran lehet olvasni, mi lehet?

Ha belegondolok, előfordulhat, hogy egy Fideszes feltesz egy olyan kérdést, ami a saját pártját erősen negatív szempontból tünteti fel, aktivizálva ezzel a jó szándékú emberek korrekciós gondolatait és olyan hatást kelt, ami megcáfolja a saját kérdését, mindenki vitába száll vele és bizonygatja az ellenkezőjét, ez is egy propaganda, amikor a túlzásba vitt agitáció ellentétes hatására spekulál valaki.

Amikor valamit igazságtalanul szidnak, bírálnak, óhatatlanul ellentétes érzelmek keletkeznek.

Ilyen gyalázkodás például:

- nyomi, Fideszbirka. -

Ezt csak egy vad Fideszes írhatja, hiszen annyira beteges, hogy csakis a bírálat ellentéte keletkezhet, nyilván igazi ellenzéki még véletlenül sem ragadtathatja erre magát, hiszen kizárt, hogy ezzel bármilyen szimpátiát keltsen az ellenzék felé, sőt, inkább kifejezett utálat jelenhet meg.

Magam nem vagyok túlságosan elkötelezve semmilyen párt felé, de nemrégiben beszálltam egy vitába és a vita hevében egyre jobban elkezdtem érvelni, nevezetesen a Sargentini ügyben, illetve a migráció kérdésében, de másnap magam is elképedve olvastam, hogy miket írtam, mert lényegében sok dologban a vitapartneremnek adtam utólag igazat és teljes meglepetés volt számomra a heves kiállás, úgy vélem, érzelmileg az ilyen igazságtalan sértegető tónus hozta ki belőlem, vagyis lehet, hogy ez egy ügyes taktika és pont nem fokozott dicserettel (mert az meg egyenesen ellenszenves), hanem sértésekkel befolyásolnak az ellenkező irányba.

Ehhez így hozzátartozik nyilván, hogy mindenki tapasztalta már, hogy a túlzásba vitt dicsérő propaganda is az ellenkező hatást váltja ki többnyire, amit például az TV1 végez, mikor sulykolja, hogy minden szép, minden jó, közben meg francokat.

Belőletek milyen hatást vált ki az ilyen kétélű megnyilvánulás, mint a 'Fideszbirka'?



2018. szept. 15. 13:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A Sargentini jelentés is szélsőséges politikai megnyilvánulás.

Az eredménye M.o.-n talán 3/3-ad Fidesz támogatottság lehet, mert az emberek a megtámadott, kinevetett fél iránt éreznek szimpátiát.

2018. szept. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!