Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért siránkoznak...

A magyarok miért siránkoznak a szegénység miatt, amikor az egyik legjobban fizetett szakma, az internetről is megtanulható, szinte ingyen?

Figyelt kérdés

Természetesen az IT fejlesztői szakmáról beszélek, ami KSH alapján is a 4. legjobban megfizetett szakma ma Magyarországon. (légi forgalomirányító, politikus keres csak jobban)

Az a poén, hogy ez a tudás (angol nyelven) az internetről is elsajátítható és teljesen ingyen. Vannak fizetős oktatóanyagok, de azok csak kicsit könnyebbé teszik a dolgod, mert van aki elvégez sok piszkos munkát helyetted és összeszedi és rendszerezi az új technológiai ismereteket helyetted. Tehát nem neked kell utánanézni, időt spórol meg neked. DE ha rászánod az időt, akkor akár teljesen ingyenesen is meg tudod tanulni a legkeresettebb hiányszakmát, amivel itthon is sok pénzt lehet keresni, külföldön persze még többet. Sőt ha nagyon véresen profi vagy, akkor itthonról is dolgozhatsz külföldieknek. Mivel semmi másra nincs szükséged a szoftverfejlesztéshez igazából csak egy számítógépre és internetkapcsolatra. Számítógéped van, most is arról fogod írni a választ, internetkapcsolatod is van, hiszen azon keresztül küldöd a választ, akkor mit sír a szád?

Miért nem vagy már profi fejlesztő, ahelyett hogy az alacsony bérek miatt panaszkodnál?

Az ilyen emberek mit várnak?


2018. szept. 17. 13:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Azért tündérke, mert nem érdekelnek az ilyen faxságok. Hímezni sem tanulok meg.
2018. szept. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

A könyvelést is meglehet tanulni csak úgy de ahhoz hogy könyvelőként dolgozz ahhoz diploma is kell.

Az IT-vel is ugyan ez a helyzet. Nem csak úgy van hogy hasamra ütök és kijelentem hogy sebész vagyok mert megtudod csinálni

2018. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

fú ez ilyen könnyű? nem is tudtam hogy csak ennyi kell hogy programozó legyek...

ja mer nen

2018. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Aha, megtanulod és hova mész el dolgozni? Ez Magyarország, itt nincs papírod róla, akkor ki törölheted vele a farpofáidat. Itthon hivatalosan a takarítói munkához is OKJ-s szakmát kell végezned (nem, nem vicc).

Programozni s meg hiába tanul meg, ha ahhoz nem csak itthon, hanem külföldön is diplomát várnak el.

Van egy-két Codecoolhoz hasonló suli, aki hiteget, hogy diploma nélkül lesz munkád, de azok olyanok is.

2018. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
Mert ők úgy akarnak gazdagok lenni hogy ne kelljen tanulni, ne adj Isten kockáztatni.
2018. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert ez nem így müködik, nem kellene benyalni az ilyen hülyeségeket: [link]
2018. szept. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Másrészt meg a gyártósoron három műszakban dolgozó melósoknak nem lesz ideje és energiája új szakmát tanulni bármennyire is gúnyolódsz a magas lovadról.
2018. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem olyan egyszerű az sajnos.

Nagy általánosságban a papír dönt, viszonylag huzamosabb ideig végeztem programozói tevékenységet, pedig nincs rá papírom, nem is az volt pontosan a munkaköröm, csak a munkát csináltam meg, de a pénz zömét nem én kaptam.

Kissé olyan ez, mint amikor a könyvelő gályázik, mindent ő csinál, aztán belibben a főkönyvelő, pár papírt aláír, majd felmarkolja a zsozsó tízszeresét és még a felelősség is csak elvileg van rajta, mert gikszer esetén őt aligha rúgják ki, ellenben csóri könyvelő az kapásból repül.

Aztán aki húzza az igát, az nem túlságosan ér rá tanulgatni, még iskolában sem, pedig az világos, hogy egy tanár iszonyatos segítség, magától az ember még gyakran követni sem tudja a változásokat.

Nagy általánosságban a te módszereddel mindent lehet nevelni, csak profit nem.

A komputeres ismeretek túlnyomó többsége a legtöbb esetben felesleges, azt a keveset, amit viszont az adott területen hiánytalanul kell ismerni, abban fikarcnyi hiba sem lehet, mert annak azonnali és végzetes következményei lesznek.

Naív ábránd cseng ki a szavaidból.

2018. szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%

Kalapács én épp a sebészetet sajátítom el netről, mert közelebb áll hozzám és jobban is fizet. Kérdező neked is ajánlom hogy velem műttesd magad, mert olcsóbb vagyok mint egy diplomás sebész.

Sebészetet egyébként lehetne oktatni közmunkásoknak okjben.

2018. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen alapon egy csomó mindent meg lehetne tanulni online. Hányan nem tudnak pl. nyelveket? Pedig azt ma már tényleg könnyen meg lehet tanulni a netről.
2018. szept. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!