Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most az unió a Sargentini...

Most az unió a Sargentini jelentés miatt zárta el a pénz csapot?

Figyelt kérdés
2018. szept. 19. 18:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%

Hááát nem tudom, az első liberális cikk, amit találtam a témában ezeket írja (nem, nem a korrupciót):


"Egészen röviden: négy dolog magyarázza, hogy miért csökken 23,6 milliárd euróról 17,9 milliárdra a javasolt fejlesztési keretünk.


A britek kilépése miatt kisebb lesz maga a torta: mintha az előzőt tíz szeletre vágnánk, az egyik szeletet elvennénk, és úgy tálalnánk föl.

Spanyolországban, Olaszországban és Görögországban elkél a korábbinál magasabb támogatás. Az elmúlt több, mint tíz évben a gazdasági fejlődésük csökkent, vagy jó esetben stagnált. A közeljövőben sem fognak maguktól szárnyra kapni a dél-európai országok, különösen, mert a fiatalok munkanélkülisége riasztóan magas.

A magyar gazdaság viszont sokat fejlődött: beértük vagy meg is előztük termelésben az elmaradottabb dél-európai régiókat. És velük szemben ráadásul a kilátásaink is jók: 3-4 százalék közti növekedés a prognózis a következő évekre. Ugyanez mondható el a többi közép-európai és a balti országokról is.

A legnagyobb tétel: a 2013-as költségvetési tárgyalásokon Magyarország „túlnyerte magát”. Közel négymilliárd euróval kaptunk akkor többet, mint amennyit a gazdasági mutatóink alapján kidobott a minden országra egységesen alkalmazott formula. Ez részben politikai siker volt, részben szolidaritás a nyugat-európai országok részéről a keletiek felé. Az Európai Bizottság szerint most vissza kell térni a valós számokhoz, ezért zuhantunk ekkorát."


[link]


Mellékesen megjegyezném, hogy Németország 20 milliárd eurót költött a migránsokra (és ezt csak 2016-ban), csak hogy lássuk kinek mennyi pénz is jár.

2018. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22%
Magyar ember leszarja az uniót.
2018. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem ez fordítva is igaz, inkább a négerek, arabok kellenek nekik.

Legyenek boldogok.

2018. szept. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
Nincs elzárva semmilyen pénz csap.
2018. szept. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

# 11-es, értem én, hogy ez a hivatalos kommunikáció, csakhogy a valóságban nem ez áll a háttérben. Nyugat-európai politológusok is világosan elmondták, politikusok is beszéltek róla nem egyszer, hogy az európai szolidaritás fókuszába részben azért kerülnek most a dél-európai államok, mert a posztkommunisták renitensek, korruptak és bomlasztják az EU egységét.


Ismétlem: RÉSZBEN. Eleve azt montam, hogy ez IS benne volt a pakliban.


A gazdasági növekedésünktől pedig ne szállj el, mert azt pontosan az az EU-s tőkeinjekció GENERÁLTA, amit most negyedével-ötödével megvágnak.


Tudod mi a GDP? A nemzeti ÖSSZTERMÉK. Ez nekünk az utóbbi évben 4% volt nominálisan és 4,2% szezonális és naptárhatással kiigazítva (a legjobb az utolsó negyedévben volt, 4,4% nominálisan, 4,8% szezonálisan, ami jó tendencia).


CSAKHOGY! Ugyanebben az évben a teljes magyar GDP-nek a 9%-a volt Európai Uniós forrás. ÉRTED, MIT JELENT EZ?


Nagyobb volt az EU-s tőkeinjekció aránya, mint a teljes magyar növekedés. Fel bírod ezt fogni?


Ha kiveszed a teljes GDP-ből az EU-s forrást, akkor a magyar gazdaság önerőből 4-5% közti REGRESSZIÓT PRODUKÁLT.


Azaz, nemhogy gazdasági növekedsünk nem lett volna, de visszaestünk volna a 9% EU-s forrás nélkül.


Meg bírod ezt az alapinformációt emészteni?


Na mármost, ugyanilyen ütemű gazdasági növekedés esetén, 20%-os kieséssel számolva (és nagyvonalúan a jó forgatókönyvvel számoltam, mert 25% is lehet a mínusz) Magyarország gazdasági növekedésének üteme egyből 2% környékére LASSUL.

2018. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%
A dk-sok bérét mindenki ismeri, mert az mimdössze csak 30 ezüstpénz...
2018. szept. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem zárták el a pénzcsapot, és valószínűleg nem is fogják. Az uniós tagságunk egyetlen előnye a rengeteg hátrány mellett, hogy kapunk valamennyi alamizsnát (persze jóval kevesebbet, mint amennyit a tagság miatt bukunk összesen). Ha ezt elvennénk, végképp semmi okunk nem lenne, és az EU elveszíthetené az egyik legjobb gyarmatát. Aztán lehet, hogy addigra már annyira gondolkodni képtelen birkát csinálnak az emberekből, hogy így is maradni akarnak majd.
2018. szept. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!