Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a nyugdíjasoknak is kellene...

Ha a nyugdíjasoknak is kellene fizetni a tömegközlekedésen, akkor megszűnnének az ilyen jelenségek?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok a nyugdíjasok vagy meg az idős emberek ellen, de sokuk rendkívül illetlenül viselkedik.


Lassan úgy nézek ki, mint aki lenyelt egy dinnyét (terhesség), csak az nem látja, aki vak.Ennek ellenére nem egyszer próbáltak a felkelteni, majd finoman megmondtam,hogy bocsánat nem.Majd elkezdtek kötekedni,hogy "a fiatalasszonynak bírni kell", ilyenkor ránéztem és elszámoltam 10-ig, mielőtt valami nagyon csúnyát mondtam volna és elküldtem volna, oda.

Nem remegő, kampósbotos kendős nénik voltak, hanem fitt mamócák, buszra felszállva elkezdtek látványosan fújtatni,rejtve maradt színészi képességeiket próbálták előhúzni.



Én sem járok gyakran tömegközlekedéssel, utálom is, de szervizbe került a kocsi, vásárolni meg kell.



Én nagyon is egyetértenék azzal,hogyha az ingyenes utazásukat elvennék és a nyugdíjas kedvezmény 50 százalékos jegyet jelentene, nem pedig teljesen ingyenes utazást.

A másik lehetőség,hogy csúcsidőben, amikor a "nép" megy dolgozni, iskolába, akkor a nyugdíjasok 100 százalékos jegyet vesznek.


Jó lenne a tömegközlekedési vállalatnak is, meg a fizető utasoknak is.


2018. szept. 20. 21:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
57%
4es, gyere felénk, ott az utasok nagy százaléka nyugdíjas a reggeli és a délutáni járatokon is. És igen, pofátlanok tudnak lenni, persze tisztelet a kivételnek. Én aztán nem irigylem tőlük az ingyenes utazást, de tényleg lehetne, hogy csak havi 2-3 alkalom legyen ingyenes nekik a távolsági buszokon, így csak akkor vennék igénybe ha tényleg orvoshoz kell menniük, nem arra, hogy egy kiló krumpliért bemenjenek a 30km-re lévő városba.( Tapasztalat, nem egy ilyet láttam).
2018. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
46%
A bunkók stílusán nem változtatna, ha nem lenne ingyenes az utazás. Tényleg gyakori jelenség, hogy valaki megért egy bizonyos életkort, ezért felsőbbrendűnek érzi magát, de ezen nem változtatna, ha fizetnie kéne. Azt azért bírom, hogy a legtöbb öregasszony csúcsidőben indul el a boltba, de azért 1-2 megálló kedvéért végig bunkózza a buszt, hogy engedjék leülni. Nyugdíjas, rohadtul ráérne, várjon egy órát és fele ennyi ember lesz a buszon, szabad hely is akadna bőven.
2018. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
76%

"Szétnézek és jópár nyugdíjas dupla helyet foglal. Bizonyára nagyon értékes lehet az a kézitáska, szatyor, hogy külön ülőhely kell a számára"

Ilyenkor szoktam kedvesen megkérdeni, hogy Kezitcsókolom! A szütyőnek is tetszett jegyet venni? Nem??? Akkor én (vagy más akinek nagyobb szüksége van rá) csak leülnék, mert nekem van jegyem! Duzzogva el szokták tenni, de aki nem attól meg meg szoktam kérdezni, hogy ugye nincs benne törékeny, ha esetleg rá találnék ülni?

2018. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
17%
Értem én. Felkólintottak és álljon vigyázba a társadalom, mert te terhes vagy. Aki meg ingyen utazik az rögtön pusztuljon is el? Az ő idejükben nem volt még ekkora truváj egy terhesség, mert 8 hónapos terhességgel a legtöbbjük dolgozott traktoros vagy esztergályosként akár. Szülés után, két hét pihike aztán mars vissza a szocializmust építeni.
2018. szept. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, látszik pasi vagy, és nem voltál terhes.

A terhesség vége igen is nagyon megterhelő. Én az utolsó két hónapban 80/60-62es vérnyomással léteztem, mégis naponta többször elkezdett vérezni az orrom. Nem kicsit. A a térdeim szétmentek a plusz súlytól, az utolsó egy hónapban sírtam úgy görcsöltem, szédültem, hánytam ha csak megéreztem valami erősebb szagot. Voltam orvosnál, szerintük ez normális, nem tudnak mit tenni.

Igen van autóm, de a nagyobbat el kellett vinnem oviba, el kellett jutnom orvoshoz és nem mertem megkockáztatni hogy vezetés közben ájuljak el, így bizony tömegközlekedtünk. És nem egyszer álltam végig vele a fél órás utat, a legnagyobb melegekben.

2018. szept. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
63%

1000 éves probléma, ami nem lesz sosem megoldva, de ez a lehetőség szerintem is jó lenne: "A másik lehetőség,hogy csúcsidőben, amikor a "nép" megy dolgozni, iskolába, akkor a nyugdíjasok 100 százalékos jegyet vesznek."


Fura, hogy mindig épp csúcsidőben van nekik is programjuk...

2018. szept. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
63%
Soha az életben nem lesz, nem fogja megmerni egyik busztársaság se megtenni. Pár éve volt rá kezdeményezés, hogy X km távolságig kapnak csak ingyenes jegyet, azt túllépik akkor teljes árú jegyet kell fizetnie (ezzel akarták megszüntetni például azt, hogy Salgótarjánból feljárjanak Miskolcra bevásárolni, mert ott 5Fttal olcsóbb a zsemle, stb. valójában meg csak pletykálni jártak fel a buszra), de olyan szinten fel voltak háborodva az ilyen antiszociális nyugdíjasok, hogy érvénybe se merték léptetni a busz társaságok.
2018. szept. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem azokat a nyugdíjasokat akarják kizárni az ingyenességből, akik azokat a buszokat felépítették anno, akik azokat az utakat megépítették, akiknek valóban van/volt benne részük - azok, akik még semmit nem tettek le az asztalra, csak követelni tudnak!

Ráadásul olyan neoprimitív stílusban, hogy a legtöbbnek a kapanyél lóg a szájából...

Tisztelet a normális kivételnek!

2018. szept. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
70%

# 7/19

az az összefüggés, hogy ha a nyugdíjasoknak is fizetni kéne a jegyért, akkor nem lenne tele a busz unalmukban buszozgató és kötekedni akaró nyugdíjassal, így ha nem is szűnne meg a jelenség, de legalább buszon (reggel) nem kéne elviselni őket.


mert az is elképesztő, h reggel a boltban 6 órás nyitás után is rohannak előre, sokszor a dolgozó emberek elé tolakodva, és mikor szól nekik az eladó, h bocsánat, de először inkább a munkába tartó embereket szolgálná ki, mert látszik, h sietnek, jön a pofavágás, méltatlankodás.

2018. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
23%

Látom tart a napi nyuggergyűlölet, csak hajrá srácok találjátok még ki azt is, hogy miattuk jönnek a migránsok is. :-DDDD


(ennyi életképtelen lúzert egy helyen öcsém, én hülye meg csodálkozom, hogy pár barom tökig fossa magát a "dzsenteristák" miatt, hát ilyenkor derül ki, hogy a 60 kilós botos nénitől is retteg a magyar :-DDD)

2018. szept. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!