Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a nyugdíjasoknak is kellene...

Ha a nyugdíjasoknak is kellene fizetni a tömegközlekedésen, akkor megszűnnének az ilyen jelenségek?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok a nyugdíjasok vagy meg az idős emberek ellen, de sokuk rendkívül illetlenül viselkedik.


Lassan úgy nézek ki, mint aki lenyelt egy dinnyét (terhesség), csak az nem látja, aki vak.Ennek ellenére nem egyszer próbáltak a felkelteni, majd finoman megmondtam,hogy bocsánat nem.Majd elkezdtek kötekedni,hogy "a fiatalasszonynak bírni kell", ilyenkor ránéztem és elszámoltam 10-ig, mielőtt valami nagyon csúnyát mondtam volna és elküldtem volna, oda.

Nem remegő, kampósbotos kendős nénik voltak, hanem fitt mamócák, buszra felszállva elkezdtek látványosan fújtatni,rejtve maradt színészi képességeiket próbálták előhúzni.



Én sem járok gyakran tömegközlekedéssel, utálom is, de szervizbe került a kocsi, vásárolni meg kell.



Én nagyon is egyetértenék azzal,hogyha az ingyenes utazásukat elvennék és a nyugdíjas kedvezmény 50 százalékos jegyet jelentene, nem pedig teljesen ingyenes utazást.

A másik lehetőség,hogy csúcsidőben, amikor a "nép" megy dolgozni, iskolába, akkor a nyugdíjasok 100 százalékos jegyet vesznek.


Jó lenne a tömegközlekedési vállalatnak is, meg a fizető utasoknak is.


2018. szept. 20. 21:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%

De azért nem semmi versenyzők vannak, aki annyira életképtelen, hogy képtelen kinyitni a száját egy buszon, ha le akar ülni és utána feljár ide hörögni kiduzzogni magát a nyuggerek ellen ott azért bajok vannak...

Meg a meséket az "ötforintalolcsóbbzsemlyéértbuszozikszázötvenkilómétertazantiszociálisnyugger" kész, becsinálok a röhögéstől.


Ti ezeket el is hiszitek, hogy ilyen nyuggerhordák "terrorizálják" szegény adó és jegyfizető magyar utasok életét? :-DDDDD

2018. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
55%
22: Akkor csinálj be szépen a nevetéstől és szállj fel majd a Salgótarján-Miskolc buszra, ami 06:55 órakor indul Salgótarjánból és nem fogsz majd annyira nevetni már, mikor mozdulni se tudsz a sok zsemle vásárlótól. :D Ne légy már kretén, ne hidd már azt, hogy ezeket hasraütésből találjuk ki.
2018. szept. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
71%
48%-os oké hogy a te anyáddal ezt történt mikor apád felcsinálta, de a legtöbb nőt nem "felkúrják"hanem gyereket vállal. Azért mert te az említett módszerrel lettél ez a ritkább.
2018. szept. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nem 22-es válaszoló, egy szóval nem mondtam, hogy hasraütésből találjátok ki, arra csak legyintenék mint mikor a "jóazéletazországban" jeligére páran beírják, hogy itten már a zépítési segédmunkás is havi félmillát keres, az hasraütés, az ilyen szimplán csak hülye.


A ti meséitek ennél sokkal rosszabbak, mert egy társadalmi csoport ellen álltok neki gyűlölködni mindenféle alap nélkül. Tudod mióta olvasom a "zsömiértutazikanyuggerazingenesjegyével" című netes hoaxot? Úgy nagyjából mióta van net! Bezony, még a gyakori vagy a Facebook, de még az azóta megszűnt iwiw sem volt sehol, mikor 2000 körül az első netes oldalak fórumain elkezdtek gyűlni az ilyen nyuggergyűlölők és nekiálltak szőni a meséiket a rettegett nyuggerhordákról, én még el is hittem volna ezeket, ha nem lettem volna középiskolás koromtól rendszeres tömegközlekedés használó, és csodák-csodájára sem én sem a buszvezető ismerőseim nem látták a nyuggerhordákat, (külön rákérdeztem többnél, hogy igaz-e) amik megrohanják a távolsági buszokat, na most ha a volánosok szerint kitaláció, a nyugdíjasok szerint, akiket ismerek "Csak akkor mék' busszal ha be kell menni a klinikára" ha a saját családomban nem ismerek egy ingyen utazgató nyuggert sem, akkor hagy éljek a gyanúperrel, hogy kitaláció az egész, ja és 2010-2011 között volt ún. regisztrációs jegy, amikor a 65 éven felülieknek is kellett venni jegyet, hogy megjelenjenek a rendszerben, furcsa módon egyik volán statisztikájában sem tűntek fel a rettegett "zsemléértmegróhanjákabuszthordában" nyuggerek.


Konklúzió: Egy netes eredetű baromság az egész mint a mikróban szárított macska meséje. Egy netes hoax, amit afféle példameseként szeretnek pallosként forgatni páran, ogy a sok ingyenélő nyugger, pföj.


mindennek az alapja meg az istenverte irigység, hogy te sem azt mondod, hogy TE ingyen akarsz buszozni, nem nem, ilyen kis körmönfont módon, hogy 'De a nyugger miért???" aztán születnek az ilyen netes idiótaságok.

Nem tagadom, hogy lehet 1-2 nyugdíjas minden városban, aki néha utazik, mert ingyen van, de ezt beállítani valami tömeges jelenségnek, nos aki ilyenben hisz az vagy nagyon buta vagy nagyon rossz szándékú, vagy egyenesen mindkettő.

2018. szept. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
52%

65%-os, oké, mese. De ne gyerek akkor a Cibakháza-Szolnok vonalon reggel fél 7 és 8 között. Dugig van nyugdíjassal, tolakodnak, löknek fel, volt hogy szó nélkül ráültek a mellettem lerakott táskámra(csak fél másodpercet kellett volna várnia míg kihámozom magam törött kézzel a nagykabátomból és máis elvettem volna onnan). De nem, hőbörögnek, utolsónak érkeznek a megállóba és elsőként szállnak fel, pedig én még Cibakon szállok fel, ott azért még akad egy-két hely.


Itt nem az a baj, hogy ingyen utaznak hanem a viselkedés(aki normális, annak én pattanok és adom át a helyet).

2018. szept. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

25-ös: "... hogy szó nélkül ráültek a mellettem lerakott táskámra..."

Jaj, kisgyerek, olvass vissza: valamelyik hozzád hasonló szerencsétlen meg azért nyivákol, mert a "nyugger" maga mellé teszi a szatyrát, és ő nem tud szétfolyni az ülésen... Az hülye, te meg vagy a bányász-csille?

Kettős mérce, vagy szimpla idiotizmus?

2018. szept. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó elolvastad amit írtam??? Addig a fél percig tettem le magam mellé a táskát, míg a törött kezemet kihámoztam a télikabátból..ugyanis ha az ép kezemben fogom a táskát, kéz nélkül maradok és úgy rohadt nehéz levetkőzni. Ha meg a kabátban maradok, senki nem fér el mellettem olyan vastag....
2018. szept. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Zseniális vagy 59%-os! Megállapítod, hogy reggel tömeg van a buszokon, ebben a tömegben vannak nyuggerek (ezen annyira nem lepődnék meg minden 5. magyar az) és van köztük tahó!

Szóval ugye tudod ez úgy van, hogy aki nem hal meg mielőtt betöltené a nyugdíj korhatárt, az bizony nyugdíjas lesz, ha a 65-t is eléri akkor meg ingyen utazhat, éppen emiatt az aktív munkavállaló korában tahó emberek 65-t betöltve sem válnak kedves minden helyzetben megértő nénikké és bácsikká. Érted már a problémát?

Nem azt mondod, hogy volt egy tahó vénember, nem nem, hanem azt hogy minden vénember tahó, mert az volt veled egy.


Képzeld mifelénk meg minden rohadt busz telis-tele van középiskolába, főiskolára menőkkel, lökdösődnek a felszálláskor, oldalba vágnak a táskájukkal, telefonjukat birizgálják, "undorító népség" és csak a teljes árú jegyet vevő utasok elől veszik el a helyeket a 90%-os kedvezményükkel!!! Fizessenek ők is 100%-ot, ha buszozni akar, mit járogatnak itt korán reggel, az iskola is ki tudna nyitni korábban vagy később miért kell annak nyolckor? Csak azért van, hogy a keményen dolgozó egyszerű kispolgárt szivassák! Le a tanulókkal, az iskolákkal, de legfőképpen a 90%-os diákkedvezménnyel (nem 67%, az a jegy a bérleten 90% van)


Ostobának tűnik amit írok? Igen annak, pedig csak azt csinálom a tanulókkal, amit ti a nyugdíjasokkal...

2018. szept. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondod, hogy volt egy tahó vénember, nem nem, hanem azt hogy minden vénember tahó, mert az volt veled egy.


Tanulj meg szöveget értelmezni kérlek. Hol írtam hogy egy volt tahó? Többet is írtam csak egy konkrét páldát hoztam. De mondhattam volna azt is aki annyira fel akart jutni hogy kiverte a kezemből a telefont, vagy azt aki a buszsofőrre lökött míg jegyet vettem hogy hamarabb feljusson mint én, vagy esetleg hozhatnám példának a bácsit is aki közölte hogy álljak fel a helyemről mert ő nem szeret háttal utazni. Soroljam még esetleg? van időd?

2018. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Azért nem semmi vagy 59%-os! Nem érted meg amit írok és még te vágsz föl rá, hogy ÉN nem értem. :-DDDDD


Akkor mondom úgy, hogy te is értsed.


Szóval te mit gondolsz arról, aki komolyan azt hiszi, hogy a magyar társadalom 20%-át meg lehet ítélni 1-2-3-4-5 eset alapján? Érted már? Ha tíz nyugídjas volt tahó veled az nem jelenti azt, hogy minden nyugdíjas tahó. Mi ebben neked olyan bonyolult?

Én például pontosan tudom, hogy nem minden diák vagy nem minden dolgozóbérletes vagy nem minden nyugdíjas tahó csak azért mert mindhárom korosztályból volt már szerencsém hozzá, tehát akkor minden busszal utazó tahó ez legyen a fantasztikus és "okos" következtetés amit levonjunk? Mert te ezt mondod, és nincs nincs időm, aki ilyeneket gondol és nem képes megérteni amit írok sokadjára olyanra bocs de nem fogok időt pocsékolni. Meg különben is változna valami te továbbra is nyuggerektől rettegve, rájuk irigykedve és őket gyűlölve szomorúan szállsz buszra, akkor meg?

2018. szept. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!