Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesznek 2/3-os támogato...

Ha a Fidesznek 2/3-os támogatottság van, akkor hogy lehet az, hogy ennyire népszerűtlen? Vagy az elégedetlenkedők csak egy "hangos kisebbség"?

Figyelt kérdés
2018. szept. 22. 10:05
1 2 3
 11/29 tgt ***** válasza:
69%
Kétharmada csak a választási matek miatt van a Fidesznek. A választók kevesebb mint a fele támogatta. Ezért több párbeszédet, és nagyobb tiszteletet kéne tanusítaniuk a másként gondolkodókkal.
2018. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
12%

"Az a benyomás alakult ki bennem, hogy ismét a régi nótát hallom, mintha elkerülte volna az önök figyelmét az a tény, hogy itt 5 hónappal ezelőtt parlamenti választások voltak. Ezeket a vitákat a derék magyar nép éveken keresztül meghallgatta. Megfontolta. Mérlegelte. Majd elment választani és döntött. Úgy döntött, hogy önök akkorák, mi pedig ekkorák vagyunk. Úgy döntöttek, hogy ennyi bizalmat kapnak, mi pedig annyit, amit itt látnak. Ez nem a mi döntésünk volt, ez a magyar választópolgárok döntése volt."


- Orbán Viktor, Parlament, 2018.09.17.

2018. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Molyember ***** válasza:
79%

Takács, ugyanarról beszélünk. A választási rendszer miatt van kétharmados többségük a Parlamentben, nem a társadalmi támogatottságuk miatt.

Kérdező, ne keverd ide a vallásos embereket, mert a vallástól még nem lesz valaki egy magát vallásosnak mondó, valójában végtelenül korrupt (ez egy kétharmafod szavazás eredménye, nem én találtam ki) párt híve. A múltkor érdeklődött valaki ebben a témában a vallás kategóriában, és nem nagyon tolongtak a Fideszesek.

2018. szept. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
44%

Úgy, hogy csak a fidesz matek miatt van 2/3uk.

Az elégedetlenkedők a hangos többség, ezért is vásárolta fel a fidesz a magyar médiát, hogy ez ne hallatszódjon. De hallatszódik így is :)

2018. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
45%

A Fidesz nem népszerűtlen. A "hangos kisebbség" és sajtója csak szretné annak láttatni.


#5-ös logikáját teljessé téve:

-aki nem a Jobbikra szavazott, az ellene, így a 20,22% azt jelenti, hogy a szavazók 79,78%-a nem a Jobbikot akarta kormányon látni.

-aki nem az MSZP-re szavazott, az ellene, így a 11,91% azt jelenti, hogy a szavazók 79,78%-a nem az MSZP-t akarta kormányon látni.

-aki nem a DK-ra szavazott, az ellene, így a 5,37% azt jelenti, hogy a szavazók 94,63%-a nem a DK-t akarta kormányon látni.

-aki nem az LMP-re szavazott, az ellene, így a 7,06% azt jelenti, hogy a szavazók 92,94%-a nem az LMP-t akarta kormányon látni.

-aki nem a Jobbikra szavazott, az ellene, így a 20,22% azt jelenti, hogy a szavazók 79,78%-a nem a Jobbikot őket akarta kormányon látni.

-a Liberálisok eredménye kimutathatatlan - a szavazók kb. 100%-a nem őket akarta kormányon látni.

2018. szept. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
67%

Más országokban is szerzett volna 2/3-ot a fidesz pl francia és brit választási rendszer szerint. Nem értem, a liberálisok (köztük a progresszív EU vezetés) miért nem lázadtak ezen országok választási rendszerei miatt...:) Ja, de tudom, mert ott nem a fidesz van.


[link]


"Ehhez képest kétharmaddal uralnak mindent, amihez (csak a számok nézve) valóban nincs meg a társadalmi támogatottságuk."


Ha a fidesznek nincs meg a társadalmi támogatottsága, akkor az ellenzéki pártoknak hol van a támogatottsága? Még annál is inkább a béka segge alatt. Zavar titeket, hogy 2,6 millió szavazattal lehet kormányozni, de az olyan pártok legitimitása teljesen rendben van, mint mondjuk egy LMP 400 ezer szavazattal. Lehet dobálózni a nagy szavakkal, hogy 7 millió ember vagy bánom is én mennyi nem a fideszre szavazott (eltekintve, hogy nem is 10 millió szavazhat, de mindegy is), csak akkor tegyük azt is hozzá, hogy 9 millió nem a Jobbikra, meg 9,6 millió mondjuk nem az LMP-re. És akkor már is más a leányzó fekvése.

2018. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

ma 11:29


Pontosan, telitalálat.

2018. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 szántóvető ***** válasza:
10-es:zsidók,köztünk élő kisebbség,külhoniak.
2018. szept. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
65%
Népszerűtlenek? Én nem ezt veszem észre. Már a harmadik 2/3-ot tapossák.
2018. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
69%

Azt magyarázzátok már meg nekem, kedves tgt és Molyember, hogy ha a Fidesz annyira népszerűtlen, akkor miért nem áll már lángokban a Kossuth tér?

2,8 millió szavazatot kaptak, tehát több, mint 5 millió nem szavazott rájuk. Hol van ennek az 5 milliónak legalább az 1%-a, hogy kimenjenek az utcára nagy elégedetlenségükben?

2018. szept. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!