Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor hozzák már vissza a...

Mikor hozzák már vissza a halálbüntetést nálunk?

Figyelt kérdés
Pldául volt most ez az ügy, hogy a cellatársai brutálisan megkínozták és kivégezték társukat. Az ilyen hulladékok szerintem megértek a halálra, és nem kéne őket életük végéig eltartani az adófizetőknek. Az állam számára is gazdaságosabb lenne, ha a gyilkosokat halálbüntetéssel sújtanák. Azzal meg szerintem nem kell foglalkozni, hogy az erősen meggyengült EU mit szól hozzá. Súlytalan a véleményük. Orbán úgyis mindig eléri a célját.
2018. szept. 25. 11:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Amint a fidesz el lesz takarítva.
2018. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

2# Na itt kezdődik az igazi hülyeség :D

"Nem fogják. 2/3-os párt azt tesz, amit akar. Ha eddig akarták volna, akkor bevezetik."


Mivel EU-ban tiltott, így nem tesz azt amit akar...

2018. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

10.


Amikor a halálbüntetés visszaállításáról beszélünk, kizárólag a minősített emberölési esetekről van szó. Nem, nem félek, ilyet nem fogok elkövetni. Vagy ha mégis, akkor nem fogok törődni a következményekkel. Ha valaki pedig nagyon útban van egy rezsimnek, azt elintézik titkosszolgálati eszközökkel, még egy mégoly demokratikus országban is.


Ezzel együtt már én sem támogatom a halálbüntetést, korábban nagyon mellette voltam. Franc tudja, talán felnőttem, szentimentálisabb lettem, nem tudom.


Ne öljünk meg egy védekezésre képtelen embert, akkor sem, ha százszor is megérdemelné. Anya szülte őt is, mi maradjunk akkor is emberek, ha ő kivetkőzött az emberségből.


Viszont az ilyen élete végéig maradjon börtönben. Komoly büntetés az is. Ha úgy veszem, rosszabb mint a halál.

2018. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem kellene ide halálbüntetés csak szigorítani kellene az erőszakos ill. halállal végződő bűncselekmények büntetését.

Pl. Rezesová is már szabadult, pedig megölt 4 embert. Az tökmindegy, hogy baleset volt, mert gyorshajtva, bepiálva és talán bedrogozva vezetett és letolt egy kisautót a pályán, amiben négyen bennégtek. Ezt én egy kalap alá vettem volna a SZÁNDÉKOS emberöléssel. Mert véletlenül nem lehet se gyorshajtani, se piálni, csak szándékosan. Hat éve volt a balesete, már szabad. Ha rajtam múlt volna, legalább 20 évet, de inkább életfogytot kap.

2018. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdező hangsúlyosan a gazdaságosság felől közelíti a dolgot, van egy szomorú hírem neki, a halálbüntetés többe kerül mint az életfogytiglan. Erre számos tanulmány és vizsgálat rámutatott, ha érdekel guglizz rá...
2018. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem fogják és a tényleges életfogytiglan tényleg rosszabb lehet nála. Ha visszaállítanák, én a kivégzett emberek szerveit felhasználnám súlyos betegek gyógyítására, szervátültetésekhez. Így ha egy-egy embert meg is öltek életükben, ugyanennyit megmenthetnének a haláluk által.
2018. nov. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Minden ember halállal lakol élete során, nem kell ezt ennyire elsietni szerintem.

A halál a legdemokratikusabb intézmény, szenvedje csak végig mindenki.

2019. márc. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem örülnünk kellene hogy végre túlléptünk ezen a barbár középkori szörnyűségen.
2019. aug. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!