Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az emberekben ilyen...

Miért van az emberekben ilyen fokú gyűlölet?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a különféle híroldalakat, s persze a kommenteket. Azt látom, hogy sokan olyan mértékben kivetkőznek magukból, ami állítom, már nekik maguknak is árt.


Itt volt pl. Orbán Ráhel szülése. Egy portálon valaki ilyet írt:"Na, egy újabb kölyökhiénát ellett a cigány.rva". Könyörgöm, egy kisgyerek született, nem tehet, nem tud semmiről. Az ilyen kommentelőnek nincs gyereke?


Félreértés ne essék, én értem ha valaki nem szereti Orbánt, akár utálja, biztos jó oka van rá. Én sem szerettem Gyurcsányt, mikor ő kormányzott, mondtam is rá sok rosszat, de eszembe nem jutott volna, hogy mondjuk a halálát kívánjam, gyerekeinek, családjának rosszat akarjak. Azt akartam - akarom most is - hogy a politikai életben ne játsszon szerepet, bukjon meg mint politikus. De mint emberi lénynek, a hús - vér létének nem kívánok bajt. Írok néha én is nyers dolgokat, de azért mindennek van határa. Nálam az élet, halál, gyerek, család, egészség az tabu.


Mi viszi rá az embereket ekkora verbális agresszióra? A sikertelenség? Nyilván ez megfigyelhető nem csak ellenzéki oldalról. Saját életük kudarca okozza? Egy kiegyensúlyozott ember, még ha dühös is, mérlegel, megválogatja szavait. Ezek az emberek közöttünk járnak ám, autót vezetnek, gépet kezelnek stb. Mire tanítják a gyerekeiket? Ne becsüljük le a veszélyt.


Ez már nem is politika igazán. Ezek érzelmileg igen beteg emberek.



2018. szept. 27. 13:41
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
62%

Ott tartunk, hogy ha egy településre külföldiek látogatnak, akkor a polgármesternek ezt előre be kell jelentenie, nehogy balhé legyen. Ott tartunk, hogy ha egy nő kendőt terít a fejére az eső ellen, akkor valaki kihívja rá a rendőrséget. Hogy lincshangulat alakul ki mert menekültstátuszú emberek meglátogatnának egy falut, amire a miniszterelnök úgy reagál, hogy nagyon helyes.


Valóban, nincs semmiféle kormányzati gyűlöletkeltés.

2018. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
60%

Miért van az emberekben ilyen fokú gyűlölet? Mert fidesz kormány van. Majd ha egyszer el lesznek takarítva ezek a férgek a hétköznapok is másképp alakulnak.



"Van egy olyan érzésem, hogy Tiborcz és családja jóval több adót fizet be a költségvetésbe, mint ezek a gyűlöködők összesen."


Megehet, az viszont nem megérzés, hanem tény, hogy ezektől a gyűlölködőktől lopja el.

2018. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
61%

A karaktergyilkosság és a gyűlöletkeltés gyurcsányi időkben kezdődött, Gyurcsány Ron Weber nevű izraeli tanácsadója tanácsa alapján, erről Gyurcsány pontosan, példákkal illusztrálva ír is az egyik könyvében.

Aztán általánosan elfogadott lett nálunk, szomszéddal, rokonnal, vagy csak úgy zsigerből, mert erre lettünk szocializálva, Fidesz csak felvette a ritmust.

A ronweberi tanácsok megmérgezték az országot.

Hja kérem, ha valaki kiengedi a szellemet a palackból, azt már nem lehet visszatuszkolni!

[link]

és most Weber az LMP-t vette célba és a gyűlölet csak egyre nő, ...!

[link]

2018. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
56%

HakapesziM jó hogy felhasználónévvel vagy jelen az oldalon így nem volt nehéz megtalálni a kommentjeidet. Rákerestem a "migráns" szóra és egyből meg is találtalak egy ilyen kérdésnél. Te voltál az első hozzászóló.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__94..


Hosszú lenne végigolvasni minden bejegyzésed de kiderül, helyesled menekültek éheztetését. Nem kérdés, te is érzelmileg beteg vagy.

2018. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

24.


Nem helyeslem az "éheztetést", de ingyen én sem és te sem kapsz sehol, semmit.


Ennyit írtam ott, jóllehet gúnyos hangnemben. De ettől még miért gyűlölnék bárkit is?


Én sokat utazom, sosem kaptam még ingyen enni.

2018. szept. 27. 15:42
 26/46 Molyember ***** válasza:
75%
Elemezgesd azt a mondatot, mire gondolhatott a költő. A kölyökhiénából a kölyköt nyilván nem kell magyarázni, a hiéna viszont a gyermeket körbeölelő közeg tolvaj, erkölcstelen, harácsoló, telhetetlen viselkedését jeleníti meg. Az ellés motívuma a megvetést fejezi ki, hogy már-már nem is tartja embernek a kismamát, amit tovább erősít a végén a cigányk. rva szóvirággal, mert bár a cigány hagyományosan a szabadság és a vándorélet szimbóluma, a prostitúció mindenképpen dehonesztáló a kismamára nézve. Látható, hogy a kisded felé inkább gyöngéd szeretettel fordul a fenti sorok írója, kiérezni belőle a féltést, és az aggodalmat a későbbi sorsa miatt. Nem bántotta a gyermeket, nem is akarta.
2018. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
60%

"Én sokat utazom, sosem kaptam még ingyen enni."


Én szerintem Magyarországon nincs háború, te pedig nem vagy menekült. Nem fogom végigolvasni de már az elején kiderül hogy a gúnyos hangnem mögött gyűlölet van. Arra pedig nem reagáltál hogy ha az általad idézett komment nem Orbán Ráhelre irányult volna hanem mondjuk a migránsokra, akkor is feltetted volna itt ezt a kérdést?

2018. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
33%

#24

Nyilván azt a baromságot a migránsok "éheztetéséről" te írtad ki, de kár volt felidézned, mert már akkor is marhaság volt. A migránsoknak nem a magyaroknak kell biztosítaniuk a zabát, hanem a szerbeknek, mert szerb területen vannak.

De te mehetsz és etetheted őket, senki nem tiltja!

Amellett most off-olsz, mert kivételesen nem a kedvenceid vannak napirenden, hanem a magyar közélet.

2018. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
70%
Nem nagyon értesz semmit,sajnos ez a fajta zöldhályog a kormánypártiak körében eléggé elterjedt.Egy ember személyiségét nem lehet különválasztani a foglalkozásbeli döntéseivel és hozzáállásával..és senki sem szereti az öntetszelgő vérszívókat,napóleonkomlex,üldözési mánia és akut ellenségképgyártás önkritika nélkül...(a saját feleségét terrorizálja ami mára már köztudott),ez alighanem meghaladja a fröcsögő gyűlölködés szintjét és talán meg is magyarázza,úgyhogy ne legyünk ilyen érzékenyek...egy újszülött csecsemő pedig nem lesz automatikusan patyolat,ha csak fele annyi hataloméhes gént kapott mint zorbán ilyen anyagi és politikai háttérrel akár trónörökös is lehet majd..
2018. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
67%

Ez inkább narancshályog, de valóban nagyon elterjedt a Fidióta-nyalókák között.

Mondjuk nem tudom, mit csodálkoznak, amikor a legnagyobb embergyűlölők pont a kormányban vannak. És itt most messze nem a "migrácsokra" gondolok. Aki a saját népére ilyet jelent ki, hogy mindenki annyit ér, amekkora a pénztárcája, az egy gusztustalan, eltaposni való féreg, pondró.

2018. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!