Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az emberekben ilyen...

Miért van az emberekben ilyen fokú gyűlölet?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a különféle híroldalakat, s persze a kommenteket. Azt látom, hogy sokan olyan mértékben kivetkőznek magukból, ami állítom, már nekik maguknak is árt.


Itt volt pl. Orbán Ráhel szülése. Egy portálon valaki ilyet írt:"Na, egy újabb kölyökhiénát ellett a cigány.rva". Könyörgöm, egy kisgyerek született, nem tehet, nem tud semmiről. Az ilyen kommentelőnek nincs gyereke?


Félreértés ne essék, én értem ha valaki nem szereti Orbánt, akár utálja, biztos jó oka van rá. Én sem szerettem Gyurcsányt, mikor ő kormányzott, mondtam is rá sok rosszat, de eszembe nem jutott volna, hogy mondjuk a halálát kívánjam, gyerekeinek, családjának rosszat akarjak. Azt akartam - akarom most is - hogy a politikai életben ne játsszon szerepet, bukjon meg mint politikus. De mint emberi lénynek, a hús - vér létének nem kívánok bajt. Írok néha én is nyers dolgokat, de azért mindennek van határa. Nálam az élet, halál, gyerek, család, egészség az tabu.


Mi viszi rá az embereket ekkora verbális agresszióra? A sikertelenség? Nyilván ez megfigyelhető nem csak ellenzéki oldalról. Saját életük kudarca okozza? Egy kiegyensúlyozott ember, még ha dühös is, mérlegel, megválogatja szavait. Ezek az emberek közöttünk járnak ám, autót vezetnek, gépet kezelnek stb. Mire tanítják a gyerekeiket? Ne becsüljük le a veszélyt.


Ez már nem is politika igazán. Ezek érzelmileg igen beteg emberek.



2018. szept. 27. 13:41
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

7.


Nem. Idézd mikor hívott fel bárkit arra a kormány, hogy gyűlöljön valakit.


Amellett a migráns téma olyan jó három éve tart. Amit én vázolok jóval mélyebb gyökerű.


Az nem gyűlölködés, ha azt mondom, nem akarok migránsokat. Az egy vélemény.

2018. szept. 27. 14:36
 12/46 anonim ***** válasza:
57%

"Van egy olyan érzésem, hogy Tiborcz és családja jóval több adót fizet be a költségvetésbe, mint ezek a gyűlöködők összesen."


Fizethet is az apósától ajándékba kapott adó milliárdokból.


Így én is tudnék sok adót befizetni ha lenne egy apósom aki lopja nekem a milliárdokat. Próbálna tisztességes munkával megkeresett jövedelemből ilyen nagy adókat fizetni!

2018. szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
25%
Mert manapság mindenki feszült, ideges, küzd az életben maradásért, az "elnyomás" ellen, stb. Az internet pedig egy olyan hely, ahol névtelenül, következmények nélkül el lehet mondani mindent, amit a való életben nem mondanánk ki, és a szavaknak nincsen súlya, a net mindent elbír. Egyfajta terápiás eszköz ez.
2018. szept. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

9.


"Ha veled kicsesz valaki és nemtudsz tenni ellene akkor felgyűlik benned a tehetetlenség dühe, és ezt úgy vezeted le hogy szidod azt aki kicseszett veled"


Szidom, mint politikust, aki rosszul végzi a dolgát. De nem a személyét támadom. Főleg nem a családját.

2018. szept. 27. 14:50
 15/46 A kérdező kommentje:

10.


Bizonyára, nem vitatom.

2018. szept. 27. 14:51
 16/46 anonim ***** válasza:
71%

"Nem. Idézd mikor hívott fel bárkit arra a kormány, hogy gyűlöljön valakit."


Ezt nem lehet idézni, ember, ne játszd már a butát. Nyilván nem áll ki a kormány és ordítja kórusban, hogy "gyűlölj!!". De amióta csak hatalmon vannak, talán az első pár hónapot kivéve, amikor Orbán még képes volt valódi programpontokat felsorolni a parlament alakuló ülésén, folyamatosan arról szól a "kormányzás", hogy futószalagon jönnek az ellenségek, akik ellen extenzív kampány folyik. Brüsszel, IMF, migránsok, Soros, az USA, csak amik hirtelen eszembe jutnak. Sok esetben ráadásul emberek testi adottságait célba véve: [link]


Az is a kormánypropaganda műve, hogy új szitokszavak jelentek meg a magyar nyelvben: te migráns, te sorosbérenc, te hazaáruló (jó ez utóbbi annyira nem új). Mindezek sokszor gyerekek szájából hangzanak el egymásra.


Mindez persze nem tűnik fel annyira neked, mint amikor egy noname idióta csúnyát mer írni az Orbán unokáról, pedig sokkal komolyabb hatása van a társadalomra. Ismerjük azt a szituációt, hogy a béka azonnan kiugrik ha forró vízbe dobják, de ha lassan melegítik körülötte a vizet, akkor csak szép lassan beledöglik.

2018. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
62%
Nem fog mindenki hajbókolni ennek az országpusztító csürhének. A magas oktánszámú gyűlöletet pedig maga a kormány alakította ki az eltelt ~10 év folyamán. A döntéseik eredménye az, amit másoktól visszakapnak. Lehet ezen kiakadni, csak értelme nincs: lelőheted a meteorológust, de attól holnap még esni fog az eső.
2018. szept. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
63%

"Nem. Idézd mikor hívott fel bárkit arra a kormány, hogy gyűlöljön valakit."


Ja hogy neked az számít csak gyűlölködésnek ha szó szerint felszólít hogy gyűlöld xy-t? :) Érdekes egyébként hogy pont az Orbán elleni gyűlölködést hoztad fel példának. Ennél sokkal gyakoribb és durvább, a migránsokat, EU-t, ellenzéket gyalázó komment.



"Amellett a migráns téma olyan jó három éve tart. Amit én vázolok jóval mélyebb gyökerű."


Az igaz hogy a magyar ember mindig is fogékony volt a gyűlölködésre, de az utóbbi 2-3 évben a gyűlölködés nagymértékben nőt. Ezt mutatják a felmérések.



"Az nem gyűlölködés, ha azt mondom, nem akarok migránsokat. Az egy vélemény."


Ha csak ennyit tett volna a kormány, nem is lenne gond. Mindenki tudja hogy Orbánék hogyan tálalták ezt az embereknek. És a migráns csak egy a sok közül, akiket a Fidesz szerint gyűlölni kell.

2018. szept. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
81%
Csak kíváncsiságból kérdezem. Ha az általad idézett komment nem Orbán Ráhelre irányult volna hanem mondjuk a migránsokra, akkor is feltetted volna itt ezt a kérdést?
2018. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
70%
Hát igen,bezzeg,ha a 3.világbeli bevándorló Németországba megy szülni,hogy megkapja a gyerek az állampolgárságot,akkor már nincs ez a szöveg,hogy "jaj,szegény gyerek nem tehet semmiről".
2018. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!