Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az emberekben ilyen...

Miért van az emberekben ilyen fokú gyűlölet?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a különféle híroldalakat, s persze a kommenteket. Azt látom, hogy sokan olyan mértékben kivetkőznek magukból, ami állítom, már nekik maguknak is árt.


Itt volt pl. Orbán Ráhel szülése. Egy portálon valaki ilyet írt:"Na, egy újabb kölyökhiénát ellett a cigány.rva". Könyörgöm, egy kisgyerek született, nem tehet, nem tud semmiről. Az ilyen kommentelőnek nincs gyereke?


Félreértés ne essék, én értem ha valaki nem szereti Orbánt, akár utálja, biztos jó oka van rá. Én sem szerettem Gyurcsányt, mikor ő kormányzott, mondtam is rá sok rosszat, de eszembe nem jutott volna, hogy mondjuk a halálát kívánjam, gyerekeinek, családjának rosszat akarjak. Azt akartam - akarom most is - hogy a politikai életben ne játsszon szerepet, bukjon meg mint politikus. De mint emberi lénynek, a hús - vér létének nem kívánok bajt. Írok néha én is nyers dolgokat, de azért mindennek van határa. Nálam az élet, halál, gyerek, család, egészség az tabu.


Mi viszi rá az embereket ekkora verbális agresszióra? A sikertelenség? Nyilván ez megfigyelhető nem csak ellenzéki oldalról. Saját életük kudarca okozza? Egy kiegyensúlyozott ember, még ha dühös is, mérlegel, megválogatja szavait. Ezek az emberek közöttünk járnak ám, autót vezetnek, gépet kezelnek stb. Mire tanítják a gyerekeiket? Ne becsüljük le a veszélyt.


Ez már nem is politika igazán. Ezek érzelmileg igen beteg emberek.



2018. szept. 27. 13:41
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos az ellenzék divatba hozta a családtagok bevonását a gyalázkodásba, a plebs csak ezt a trendet követi. Szomorú.
2018. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
72%
Annyi a bajuk vele,hogy nekik kell majd mindet eltartani.
2018. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
31%
Van egy olyan érzésem, hogy Tiborcz és családja jóval több adót fizet be a költségvetésbe, mint ezek a gyűlöködők összesen.
2018. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
28%
Én is megrendülök néha, mikor egyes emberek Orbán testsúlyába, vélt származásába, gyerekeibe, unokáiba kötnek bele személyeskedve, vállalhatatlan stílusban. De persze meggyőződésük, hogy Orbán kelti a gyűlöletet.
2018. szept. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
32%

Igen; betegek. És ők is tudják, hogy reménytelenek is.

Nem tudom, mit lehet csinálni, de a szó nélkül hagyás nem jó módszer, az biztos.

2018. szept. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
15%
Amióta világ a világ, ez így van. Mindig voltak és lesznek olyanok, akiknek szókincsük és értelmi képességük csak addig terjed, hogy nemtetszésüket a lehető legordenárébb szavakkal tudják csak nyomatékosítani. Az internet megjelenésével annyi változott, hogy már nem csak a kocsmák falai mögött tudják ezeket hangoztatni, hanem online is. A moderátorok dolga ezeket kiszűrni. Ha meg egy politikus nem képes az ilyen szavakat elviselni és legyinteni rájuk, akkor van egy nagyon egyszerű megoldás: nem kell közszemlére tenni az unoka születését. Elvégre nem a királyi család új tagjának születéséről van szó, amit kötelezően be kell jelenteni a nyilvánosságnak. Még.
2018. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
50%
Ennek oka Orbán Viktor és a Fidesz. Már évek óta gyűlöletkeltő, uszító propagandát folytat minden létező csatornán. Neked ez még nem tűnt fel? Részükről ez a migránsokra, Sorosra, EU-ra és az ellenzéki pártokra irányul, de sok ember ha éjjel nappal azt hallja hogy gyűlölnöd kell xy-t, egy idő után már mindegy lesz neki. Mindenki mást gyűlölni fog. Ebben az esetben pont Orbánt és családját. Ahogy írtad, érzelmileg beteg társadalom lesz a végeredmény. Ezért nagyon veszélyes az amit Orbán csinál, de ő ezt még nem fogta fel.
2018. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
85%
Annak, hogy valaki milyen politikus, köze van az emberi lényének is.
2018. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy természetes emberi reakció.

Ha veled kicsesz valaki és nemtudsz tenni ellene akkor felgyűlik benned a tehetetlenség dühe, és ezt úgy vezeted le hogy szidod azt aki kicseszett veled.

Amikor orbán milliárdokkal tömi ki a vejét és a lányát a te pénzedből tesem tudsz ez ellen mit tenni, marad az hogy gyűlölöd őket.

2018. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 tgt ***** válasza:
62%
A Pesti srácok kommentszekciójában van nagy fröcsögés.
2018. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!