Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hogy kellene...

Szerintetek hogy kellene megállítani a dohányzás terjedését a fiatalok körében?

Figyelt kérdés
Ja, és még annyi lenne a kikötés, hogy nem szüntetnénk, nem tiltanánk be semmit, hanem azt kell elérni, hogy az emberek önként, akaraterejükre támaszkodva, saját erőből győzzék le a kényszert, mert az csak úgy az igazi.
2010. jún. 23. 10:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

A kérdésre válaszolva: Eliot Aronson remekül leírja mit lehet tenni: rájuk kell ijeszteni, komolyan, de annyira nem, hogy "lefagyjanak", ugyanakkor párhuzamosan megoldási lehetőséget kell kínálni. Pl el kéne őket vinni egy tüdőrákban meghalt fiatal boncolására, majd közölni, hogy ők még letehetik a cigit, de aki a boncasztalon fekszik, nem.

Off: Nem dohányzok, nem is fogok, undorító dolognak tartom, de ennél csak azt tartanám undorítóbbnak liberálisként, ha lenne célzott cigarettaellenes kampány. A felvilágosítás oké, de mindenkinek joga van eldönteni, mit kezd a testével.

2010. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
2500 Ft/dobozos árral.
2010. jún. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapvetően csak hozzáállás kérdése.

Én soha életemben egy szálat sem szívtam el (pedig mindkét szülőm láncdohányos!),mert nem érdekelt és kész.Ennyi.

Már gyerekként sem éreztem "vagánynak" vagy "menőnek",de sokaknak sajnos fontosabb mások véleménye,mint a sajátuké.

Amíg sokan a szocializálódás feltételeként tekintenek a cigire,addig stabilan magas lesz a bagozó fiatalok aránya.Nem tudom,mit lehetne tenni ez ellen.

2010. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Egyrészt valóban ott van a probléma, amit a 10:42--es válaszoló megfogalmaz. Fiatal korban elkezdik, mire elgondolkodhatnának rajta, hogy mit csinálnak, addigra meg fizikai függőség is kialakul(hat). Azt meg érvekkel már nem lehet megszüntetni. Önálló elhatározás és hatalmas akaraterő kell hozzá. Fogalmam sincs, hogy mit lehetne tenni ellene, bár van egy olyan érzésem, hogy mindenki találna magának valami mást, amivel pusztíthatja magát.
2010. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

2 évig dohányoztam 21-23 éves korom között. Aztán rájöttem, amikor elkezdtem dolgozni, vállalkoztam, hogy ha leszokok, annak is a későbbiekben üzleti haszna lehet.

- fittebb vagyok, mint a versenytársaim

- nem betegeskedek

- egy üzleti tárgyalásnál jobb szagom van, mint egy dohányosnak. (A dohányos nem is érzi, egy más embereknek érzik.)

- Nem kell állandóan arra gondolni a repülőn, rendezvényen, üzleti vacsoránál, hogy hogyan tudok egy cigiszünetet beiktatni


A lényeg, hogy a fiataloknak egy sportos, elegáns üzletember képét kellene egy kampányban szembe állítani a lecsúszott melóséval aki a boltba vesz két piros bondot meg 20deka kenőmájast.

2010. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Jó gyorsan
2010. jún. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Én a második válaszadóval értek egyet. Meg kellene emelni a jövedéki adóját. Olyan 800% körülire.
2010. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nincs olyan ember ebben az országban aki ne lenne tisztában a cigaretta káros hatásaival. A fiatalokat is beleértve. Ha ennek ellenére szívják, hát az ő bajuk meg a szüleiké.
2010. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, én személy szerint lesz.arom, hogy ki mit kezd a testével, nincs se jogom, se felhatalmazásom erről dönteni.
2010. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Drugs Bunny itt megmondja a frankót


http://www.youtube.com/watch?v=eYxR9NPPxd8

2010. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!