Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kolozsvári Babes-Bolyai is...

A Kolozsvári Babes-Bolyai is jobb lett, mint pl. a BME? Romokban a magyar felsőoktatás?

Figyelt kérdés

[link]


Pl. a Kolozsvári orvosi egyetem a Debrecenivel van egy kategóriában, annyi különbséggel, hogy Debrecenben múltja van ennek, Kolozsváron csak most kezd felfutni, de máris beérte a magyar orvosi egyetemeket.



Magyarországon az ösztöndíjplafon 20.000 forint környékén van, romániában meg bőven 100.000 felett átszámolva.



2018. szept. 28. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Ez is csak egy aljas támadás a magyar nemzeti kormány ellen! Le akarják járatni Magyarországot a Soros-bérencek!
2018. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Aha.

Szóval mert az amerikaiak után a következő olimpián már a kínaiak állítottak fel világcsúcsot valamelyik számban, akkor attól az amerikai sport már romokban hever?

Elolvastad egyáltalán a kérdésedet? Vagy csak tényleg nem érted milyen butaság?

2018. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Takács, szerintem nem szabadna egy fővárosi, komoly múlttal rendelkező egyetem egy szintre süllyedjen egy "vidéki", általatok pocskondiázott ország egyetemével.


Ha Amerika kikap Andorrától, akkor igenis kell foglalkozni a problémával.

2018. szept. 28. 22:20
 4/10 A kérdező kommentje:
De végülis, ha szerinted Kolozsvár és Budapest egy kategória akkor azzal csak a Fideszt ásod még jobban alá.
2018. szept. 28. 22:25
 5/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%

Nem azért, de mindkettő a 801-1000 közötti helyezést kapta. Vagy van olyan lista is, ahol ezek is egyesével le vannak bontva? Ha nincs, akkor a sorrendből úgy gondoltad, hogy az a "valós" lista lenne 801-1000 között? Csak mert ha átrakod pontozásra, akkor "Overall"-ban ugyanazt kapta ott mind.

Orbántól és a Fidesztől tanultál cikket értelmezni? Mert ez alapján erősen úgy tűnik.

2018. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Az általad linkelt statisztikában a Babes-Bolyai és a BME egy kategóriában van. Előbbi Románia legjobb műszaki egyeteme, míg utóbbi Magyarországé. Kb. ugyanaz a szint lehet.


A kolozsvári orvosi egyetem Románia legjobb orvosi egyeteme, de messze nem éri utol a magyar orvosi egyetemeket. Magyarországon a legjobb orvosokat a Semmelweis Egyetem (401-500) képzi, amely jócskán leelőzi román vetélytársát (801-1000). Még a szegedi egyetemtől is lemarad, amely a 601-800-as kategóriába esett.


Nem kell pánikolni, a román egyetemek átlagos színvonala jócskán el van maradva a magyar egyetemekétől. Mi sem mutatja ezt jobban, minthogy számtalan hazai egyetem megelőzi a legjobb román egyetemeket ebben a rangsorban is.

2018. szept. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Még annyi, hogy Magyarországon nem 20 000 forint az ösztöndíjplafon. Ha jól tudom, akkor 70 000 forintot vihetnek haza a legjobbak. Ebbe pedig még bele sem kalkuláltuk a köztársasági ösztöndíjat, ami további 100 000 forintot jelent.
2018. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%
Egyébként ezen a listán hányadik a CEU? CEU (Central European University) néven mintha nem lenne fent.
2018. szept. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Románia legjobb műszaki egyeteme a bukaresti és a temesvári.


Ösztöndíjjal kapcsolatban meg a sima tanulmányira céloztam, amit tömegek kapnak, nem pedig kivételes emberek. Ez pedig egyetemenként változó, de 20.000 forint általában a plafon.


Az egészben csak az a szomorú, hogy a magyar egyetemek már régóta ranglistások, a szomszédos ország egyetemei meg kb. egy évtized alatt szinte a semmiből jutottak ide.



Orvosi Vásárhelyen volt, Kolozsváron 1919-ben lett csak alapítva, és elég sokáig a vásárhelyi orvosi "árnyékában" volt.

2018. szept. 29. 00:05
 10/10 anonim ***** válasza:
17%

#9

Ha ennyivel jobb egyetem a bukaresti és a temesvári, akkor miért van előrébb a rangsorban a kolozsvári?


Az ösztöndíj valóban egyetemenként változik, de a 20 000 forintot nagyon kevésnek tartom. Én másfél éve végeztem a BME-n, akkor a legrosszabbak kaptak 12 000 ft körüli összeget. Én jellemzően 30 000 fölött kaptam mindig valamennyivel, pedig nem voltak a legjobbak között. Volt, aki nálam tízezrekkel többet kapott.


Miért baj az, ha felzárkóznak? Tegyék nyugodtan, növeljék a versenyképességüket. A régióban három országban vannak a többi közül kiemelkedő egyetemek: Csehországban, Észtországban és Magyarországon.

2018. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!