Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megindokolná valaki azt a...

Megindokolná valaki azt a tényt hogy jelen állás alapján miért NEM az Államcsőd felé tartunk?

Figyelt kérdés

Csak mert szerintem igen.

Nem véletlen van az hogy általános szakember és munkaerőhiány van. És már arról cikkeznek hogy 2035 körül befog dőlni a nyugdíj és szociális rendszer. Szóval miért is lenne itt hatalmas a gazsági növekedés ?


Azon a propaganda szerű állításon kívül miszerint a "Magyar reformok működnek."

Általános probléma a kivándorlás amivel az aktív munkaerő megy el másik országba.


Komolyan van itt olyan ember aki nem azt állítja h ez néhány évtizeden belül Államcsődhöz fog vezetni ?

Egyébként meg csak "grátisz" h a Kormány Gyere haza fiatal. Programja is megbukott.


Ezek mind a "gazdasági növekedés" következményei.

Nyilván valóan.



2018. okt. 4. 16:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Fogalmad sincs mit jelent az államcsőd igaz?
2018. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ha ettől jobb neked nevezhetjük lekváros fánk esőnek is.

Narancsos polgártárs.

2018. okt. 4. 16:16
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

"lekváros fánk eső" - hmmm... így már sokkal finomabb!

éhes vagyok

2018. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Először tisztáznod kellene magaddal, hogy mi is az az államcsőd.

Mert amiket leírtál, azoknak semmi közük hozzá. Az államcsőd azt jelenti, hogy az állam működéséhez szükséges bevételek nem jönnek össze sem adó és járulékbevételekből, állami cégek bevételeiből, sem hitelekből, ezért nem képes az állam fizetni az állami alkalmazottak fizetését, a nyugdíjakat, szociális juttatásokat és nem tudja fizetni az állam működtetését, mint közvilágítás vagy egészségügyi ellátás, rendőrség.

A legközelebb az államcsődhöz gyurcsány vitte az országot, majd mikor lepasszolta a felelősséggel együtt és Bajnai került a helyébe, ő egy imf gigahitel felvételével tudta elkerülni és hatalmas megszorításokkal.

jelenleg nyolcadik éve folyamatosan nő a gazdaság eredménye, mindig növekedett a GDP értéke a következő évre és forintban is mindig nőtt az államkincstár bevétele. Minden évben nőttek nettó értékben is a fizetések, a hiteltartozásainkat mindig határidőre fizették és szinte nulla az alapkamat, annyira alacsony kamattal is hajlandóak állampapírokat venni a befektetők, mert annyira stabilnak tartják a magyar állam gazdaságát, működését. A hitelminősítők feljebb minősítették az országot és bár húzzák az időt, de megerősítették, hogy a következő felminősítés előtt állunk. Az unión belül is magasnak számít a gazdasági növekedésünk és az államadósság bár forintban nagy, de a GDP-hez mérten (vagyis a keletkező forrásokhoz mérten) az aránya csökkent. Az emberek 6 éve minden hónapban többet költenek a kiskereskedelemben, vagyis van pénz vásárolni.

Ez tökéletes ellentéte annak, hogy államcsőd fenyegetne.

2018. okt. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, teszel bármit gyűlölködésen kívül, hogy jobb legyen ez az ország?


"Komolyan van itt olyan ember aki nem azt állítja h ez néhány évtizeden belül Államcsődhöz fog vezetni ?"


Jó, akkor majd néhány évtized múlva felteszed újból a kérdést, hogy mennyire igazad volt.

2018. okt. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is vastagon az államcsőd felé tartunk. Padlógázzal hajtunk a szakadék felé.
2018. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
Térjünk a lényegre: Fánkot kérek!
2018. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Akkor elnézést de szerintem ha az Állam nem fogja tudni elvégezni a feladatait.

Mint fent tattani a szoc rendszert a nyugdíjrendszert, oktatást E ügyet....

És évről évre az adóbevételek csökkenése miatt mivel kivándorlás van.


Fokozatosan szűkíti az előbbi feladatkörét.

Ha így állunk lehet h lesznek teleülések ahol még orvos se lesz mer nem lesz rá pénz.


Akkor az nem államcsőd ? Értem.

Én kérek elnézést ha rosszul értelmeztem a dolgot.

Csak mint tény érdekelt.

2018. okt. 4. 16:41
 9/19 A kérdező kommentje:
Elnézést akkor neveztük gazdasági összeomlásnak de hogy az Állam a kivándorlás miatt euró milliárdokat bukik évente az 1 milliárd %.
2018. okt. 4. 16:45
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Pont ellenkezőlg, soha ilyan jók nem voltak a pénzügyi adataink, és soha ilyen alacsony kamatokkal nem tudtuk finanszírozni Magyarországot.
2018. okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!