Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Prof. Dr. Kásler Miklós...

Prof. Dr. Kásler Miklós Emberi Erőforrások Miniszterét miért bántja mindenki?

Figyelt kérdés
Olyan aranyos bácsinak tűnik, jó most meghalt egy szívbeteg de lehet műtét nélkül is meghalt volna, meg amúgy is öreg volt már. Amúgy se Prof. Dr. Kásler Miklós Emberi Erőforrások Minisztere tehet róla, hiszen ott sem volt. Én azt vettem észre hogy mióta Prof. Dr. Kásler Miklós Emberi Erőforrások Miniszterét kinevezték, azóta a Magyar egészségügy rohamosan fejlődik. Például én tavaly voltam kórházba és nem volt WC papír a WC-ben, azonban 2 hete voltam megint és akkor már volt, nem csak WC papír de szappan is. Ezt a nyilvánvaló tényt senki sem tudja meghamisítani. Nemrég pedig olvastam hogy az egyik kórház új röntgen gépet kapott, ami 33 millió forintba került, ami hatalmas összeg. Úgyhogy nem értem miért kritizálják.
2018. okt. 5. 19:38
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
67%

"Az orvosok nem 'teszik le' a hippokratészi esküt"


Dehogynem

2018. okt. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
27%
Mert érti a dolgát.
2018. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
77%

Ő a miniszter. Ő a felelős még akkor is ha éppen alszik.

Még egy szóösszetétel is született erre. FELELŐS VEZETŐ.

Legalábbis normális helyeken így működik a dolog.

Bocs elfelejtettem, hogy Magyarországon élünk.

2018. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

""Mert nem engedte elvégezni egyeletbevágóan fontos műtétet,"

Ez valóban súlyos hiba volt."


Nem súlyos, végzetes!



"" kidobadta a szívsebészt."

Ez teljesen rendben van. Az illető orvos több ízben súlyos szakmai és etikai vétséget követett el."


Rengetegen követnek el vétséget a jelenlegi szabályozással kapcsolatban, mert rossz a rendszer. A szívsebész nem hivatalos úton próbált implantátumot szerezni, mert azzal nem volt rá mód elvégezni időben a műtétet a bürokrácia folyamata lehetetlenné tette. Csak segíteni akart, ahogy a többi esetben is, amikor nem törődött a merev, rugalmatlan, embertelen szabályozással.

Az ő példája éppen azt mutatja, hogy a vaskalapos rendszer nem jó, merev alkalmazása káros és rossz, emberek halálát okozza.

Aztán ha kirúgták, akkor helyette kellett volna elvégezniük a beavatkozásokat, ha nem tették, akkor automatikusan ők a felelősek a halálesetért, nevezetesen Kásler úr, mert tudtommal személyesen avatkozott be a szívsebész eltávolítását illetően, pont ilyesmik miatt, hogy az felrúgta a betegek érdekében a protokollt, amely mint az látható, emberéletekbe kerül.

Így Kásler duplán felelős, mert nem csak az elmaradt műtétből származó haláleset van a számláján, hanem az ostoba, betarthatatlan szabályozó rendszer, ami további életekbe kerülhet.

Lehet, hogy pont a tiedbe, vagy a számodra legkedvesebbekébe.

Azonnal le kellene mondania és vizsgálatot kell ellene indítani, lehetőleg független (európai) ügyészség közreműködésével, hogy mennyire sáros a haláleset(ek?) miatt, amik történtek és történhetnek miatta.

2018. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 Andizsuzsi ***** válasza:

"Csak segíteni akart, ahogy a többi esetben is"


Ami történt, nem a rendszer hibája. Az egészségügy úgy szar, ahogy van, de ami ott folyt, annak ehhez semmi köze. A kardiológiai intézetben előre megtervezve plasztikai beavatkozást végeztek úgy, hogy:

1. A kórház igazgatója nem tudott róla

2. A beavatkozással kapcsolatban nem volt a plasztikai sebészek szerződése a kórházzal

3. Ebből következően nem volt felelősségbiztosítása sem

4. A betegdokumentációban nem szerepel a plasztikai beavatkozásnak sem a ténye sem az azt végző orvos neve

5. Vajon ki fizette ki plasztikai sebész munkáját és a feketén felhasznált implantátumot?

6. Vajon hova fordulhat a beteg, ha a műtéttel/implantátummal kapcsolatban valamilyen probléma merül fel?


Ezek csak a konkrét esettel kapcsolatos kérdések. De egyre inkább úgy néz ki, hogy a doktor úrnak egyéb sarai is vannak, pl a minap meghalt meg nem operált beteggel kapcsolatban.

2018. okt. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

Ezek nagy része kamu, a minisztert védő propagandisták sározása, tudott a kórház a betegről és rendelkezésre álltak a dokumentációk.

Ezért mondott le a becsületes államtitkár.

2018. okt. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 Andizsuzsi ***** válasza:

"tudott a kórház a betegről és rendelkezésre álltak a dokumentációk."


Nagyon nem úgy tűnik. Legalábbis Székely egy nem általa írt szeptemberi levélen kívül nem tudott eddig felmutatni semmit. Én a pillanatnyi ismeretek birtokában inkább hiszek a kórház igazgatójának. Amúgy a műtéti előjegyzéseknek nyoma van, roppant egyszerű megnézni, hogy megtörtént-e.

2018. okt. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 Andizsuzsi ***** válasza:

Piros Kalapács!


Egyszer vedd a fáradságot és olvasd már el a hippokratészi esküt. Melyik orvos esküszik fel arra, hogy a tanára gyerekeit a testvéreinek tekinti, vagy hogy nem operál hólyagkövet???

Magyarországon orvosemlékezet óta senki sem tesz fogadalmat a

Hippokratész eskü szövegére. Van orvosi fogadalom, mind a négy egyetemen más szöveggel.

2018. okt. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem repül a Kástler rövidesen.

Orbán van annyira jó politikus, hogy ilyen csapdába ne másszon bele, nyilván azt keresik, hogyan szabadulhatnak meg a magát túl nagyra tartó Kástlertől kisebb presztízsveszteséggel, mert ha nagyon belemásznak a védelmébe, akkor még a kormány, a kormányfő is bukhat, ez most ilyen szintű balhé.

Kástler úrnak is szorul a zabszem, hiszen a saját államtitkára mondta be az unalmast, akitől várható, hogy nem fogja tartani a száját, repülhet a kórházigazgató is, na azt sajnálom a legjobban, akkor is bajban van, ha hazudik, akkor is, ha nem, mert amit ma tesz, az holnap már gáz lehet, ma meg nem szegülhet szembe az őt kinevező hatalommal, bármennyire is szeretne.ebből kimaradni.

Akár kisembereken is múlhat most a nagypolitika színpadának a változása, ez kinőheti magát magyar Watergate üggyé, ha nem vigyáznak.

Ha mondjuk a Fideszben lenne Orbánnak ellenzéke, tuti kinyírnák, belerángatva az ügybe, aztán kihátrálva sebesen mögüle, de lássuk, mit rejteget az ellenzék, amely csak arra vár szerintem, hogy hamis bizonyítékot gyártson a kormány aktuális, illetett része, aztán a 'ki miről tudott, miről nem' című játékkal gitteljék ki az exponált személyeket.

Bomba a gardróbban is lehetne eme bohózat címe, ha nem lenne élet-halál a háttérben, nekünk közembereknek meg a tétje.

2018. okt. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
63%

"Andizsuzsi nevű felhasználó"


A Hipokratészi esküt nem a szó szoros értelmében van véve hanem egy gyűjtőfogalom az orvosi esküre, mivel annak az elveire van alapozva


Mellesleg vettem a fáradtságot és megkerestem neked az erről szóló törvényt is [link]

2018. okt. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!