Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Prof. Dr. Kásler Miklósnak...

Prof. Dr. Kásler Miklósnak mégiscsak igaza van?

Figyelt kérdés

Nem is régen jelentette ki, hogy aki megtartja a 10 parancsolatot, az a betegségek 80%-át nem kapja el. Laikusokat ez nagyon felháborított és nagy média visszhangja van. Lehetséges hogy sokak számára nem ismert mire gondolhatott, ezért az Én véleményem elmondom


Gyerekként a káplár hittanból kb ugyanezt magyarázta. A 6. parancsolat a Ne ölj interpretációja felöleli azt, hogy egészségesen táplákozunk, hisz nem öljük magunkat a műanyag nyugati szemét konzervekkel, akkor tovább élünk és nem kapjuk el a rákot, daganatot.


A ne ölj 6.parancs értelmezése a Jézushoz megyünk kiskönyvben is benne van, amit tanultunk általánosban. Már az általános iskolások ezt megtanulják. Nagyon hasznos könyv, rengeteg tévhitet oszlat el a világról, magam is nagyon szerettem. A lényeg az, hogy a " Ne ölj" parancsolat magában foglal minden emberi élet megóvását. Ugyanúgy ne öld magadat sem. Ugyanúgy az ember saját életére is vonatkozik ez a parancsolat, hisz nem úgy van leírva, hogy ne ölj másokat, hanem minden emberre kiterjesztve ne ölj, amibe magunk is beletartozunk


Ismert, hogy egészséges táplálkozással kikerüljük a rák és daganatok keletkezését, a cukorbetegséget és a többi krónikus nyavajákat. Aki nem eszik zsíros ételeket, gyros pizzákat, mekis hambikat, hanem helyette tudatosan zöldséget, gyümölcsöt, tejet, magvakat az gyakorlatilag nem kapja el a krónikus betegségek 80%-át. Ezt mondta Kasler professzor is. Szerintem így már érthetővé válnak a szavai.


Gondolkoztál már azon van-e összefüggés a saját magad egészséges táplálkozás általi egészségének megóvása és a között, hogy a "ne ölj" tanítás vonatkozhat magadra is?

Mit gondolsz az általam levezetett gondolatmenetől?



2018. okt. 6. 14:31
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
78%
A számadatokban nyilván téved, de annyi igaza lehet, hogy a mai szabadosnak, esetenként hedonistának mondható (élvhajhász) életvitel mellett valóban egyes betegségek kockázata kisebb lenne. Az is igaz viszont, hogy amikor rákerestem és kiderült, hogy 10 évvel fiatalabb nálam, miközben nálam 10 évvel idősebbnek látszik, akkor kissé megdöbbentem.
2019. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Tehát akkor ő is felszólított a gonosz nyugati imperialisták ellen?
2020. júl. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
36%
2020. aug. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
45%

Pont úgy éreztem magam a szöveg olvasása közben mint az első.


Egyébként meg te ismersz olyan embert akinek mindig igaza van/volt? Ilyen nem létezik, hogy valaki tökéletes már emiatt is fölösleges volt feltenni a kérdést. Filozófusok, nagy gondolkodók a történelem során mind hibáztak. Nem értem miért nem képes az ilyen ember gondolkodni, csak egy kicsit tényleg

2020. aug. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
45%
Figyelj végülis a 10 parancsolat betartásával a lelki, pszichiátriai betegségek talán elkerühetők. Mégegyszer mondom talán. Mert az ilyen emberekben megvan a hajlam. Ez egyébként az összes betegségnek egy nagyon minimális mennyisége. De gondolkozz. Ha nem ölsz meg senkit, tiszeled a szüleid és jársz templomba attól neked jobban fog működni a szived? Vagy nem leszel epilepsziás? Nem leszel tüdőbeteg? Jól fog működni a bélrendszered? Nem lesz izomsorvadásod? Nem leszel rákos? Ha lenne benne olyan, hogy menj el heti 40-50 percet gyalogolni, futni és ne egyél minden féle tartósítószerre telei ételt, készíts magadnak és egyél minél több gyümölcsöt zöldséget, akkor azt mondom rendben. De ilyen nincs benne.
2020. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
De van. A ne ölj.
2020. aug. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

23


Ez eléggé belemagyarázós cikk lett... kissé olyan mint a műelemzés érettségi feladat, ahol a gyerek mindent belelát a szövegbe.

2020. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

"nem öljük magunkat a műanyag nyugati szemét konzervekkel, akkor tovább élünk és nem kapjuk el a rákot, daganatot"

Ajánlom figyelmedbe a NÉBIH horrorvideóit.

2020. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
37%
Akkor a nagy keresztény magyarország miért a 4. legelhízottabb a világon? Az elég sok betegség forrása.
2020. aug. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
53%

"Akkor a nagy keresztény magyarország miért a 4. legelhízottabb a világon?"


Azért mert alaszkai vörös homárt, lazacot és orosz kaviárt nem tudsz zabálni az itteni bérekből, ezért marad a kenyér, kifőtt tészta, zsír(szénhidrát), ami hízlal ugyebár, de kalória nélkül meg nem bírnád a robotot.

2020. dec. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!