Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen nehéz nem-fizikai...

Miért ilyen nehéz nem-fizikai munkát találni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Valóban munkaerő hiány van, de mindenhová csak szalagmunkást keresnek, illetve olcsó szakmunkást és ennyi. Budapesten is, mindenhova csak eladót, raktárost vagy építőipari munkást keresnek, mert az most fel van fújva az akciós adók miatt. De máshova, másmilyen munkakörökbe, sehol nincs munkahely. Illetve ez nem igaz, mert pedagógushiány is van, tehát diplomával elmehetsz pedagógusnak, kezdő nettó 120 ezer forint fizetését, szóval lehet lenni a közszférába bagóért, de minden máshova hiper-szuper 10+ év szakmai tapasztalattal és kő kemény szakmai háttérrel rendelkező szakembereket várnak olyan bérekért amiből már jobban lehet élni mint egy csöves.

Miért ilyen rossz a gazdaságunk? Vagy révbe ért a nemzetbutító politika, és sikerült a magyarságot egy összeszerelő nemzetté alakítani? Aki kényelmes életet akar élni, nem leépítő 3 műszakos fizikai munkával, és nem építkezésen akar megszakadni, annak ki kell mennie külföldre, hogy normálisan élhessen?


2018. okt. 7. 09:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Ezt hol? A legtöbb cégnél C kategóriával keresnek embereket 300-400 ezer nettó ajánlattal nemzetközizésre."


C+E vel meg a 700 ad is megvan. Ezért nem szabad kis autón bohóckodni.

2018. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nézzétek, a belföldet nem tudom, de nemzetközi kamionosnak 500 alatt menni már nem szabad. Manapság egy jó cég adjon napidíjat, (hiszen nem én döntöm el, hogy Szlovákiába vagy épp Portugáliába megyek fuvarral) olyan 70 - 80 euró alatt sokkal ne legyen, és a megállapodott időre vigyen haza. 3 vagy 4 hét után egy hét otthon.


Külföldi cégnél 90 - 100 euró per nap.

2018. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%

Nesztek hitetlenek!


[link]

2018. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én nem irigykedek. Attól nekem nem lenne se jobb se rosszabb. Egyébként is az IT iparban (fejlesztő vagyok) otthonról a meleg szobából is meg lehet keresni 500-800-at akkor is ha lustább vagy. (De nem a 4 hónapos programozó tanfolyamok után - hanem komoly tapasztalattal rendelkező fejlesztőként.) Aki vállalkozik és külföldi cégeknek fejleszt annak bőven 700 felett. Ez most van de évről évre egyre drágábban dolgozik minden fejlesztő. A magyar cégek már meg sem nagyon tudják (vagy akarják) fizetni a bérfejlesztéseket (egyre többen alkudoznak) viszont a külföldről érkező munka annyi hogy már több hónapos vagy féléves várólisták vannak mire sorra kerül az adott cég fejlesztési kérelme.

Visszatérve a fuvaros bérre... Csak a fuvaros hirdetéseket nézegettem amikkel tele vannak a hirdetőoldalak. Lehet hogy kezdő nemzetközi sofőröket keresnek 300-ért. Nem tudom. Rá lehet keresni ahogy én is csináltam.

Vidéken a 200-300 is elég jó de BP-i viszonylatban lehet hogy kevés. De 200-300-ért ha áruterítő valaki akkor annak gondolom szempont hogy a közvetlen környékén dolgozzon 8 órában és a délutánokat már otthon tölthesse. Na persze nekik sem kéne elmenni ennyiért dolgozni sőt az átlag magyar munkavállaló is elkérhetne már sokkal többet is a munkájáért. Amúgy ahogy Hakapeszi írta annak idején pályakezdőként engem is átvertek (csak engem IT területen) mert megígértek egy adott fizetést és éves szinten jó fizetésemelést a próbaidő letelte utánra és nem adták meg 3 hónap után az ígért bért és évente is alig emeltek (velem elégedettek voltak - arra hivatkoztak hogy ők kis cég). Most már a munkaszerződésbe ezeket is pontosan bejegyeztetném de hát vállalkozok. Soha nem fogok már bejárni sehova. Hogy más keressen a munkámon és folyamatosan a képembe hazudjon majd amikor felmondok akkor közölje hogy lehetnék hálás is. Viccország. A cégek fejnehezek és alig forgatnak vissza a bevételből a cégbe és a munkavllalók fizetésébe. Ez a szokás így alakult. Ezen vagy változtatnak a vállalkozások vagy várhatják az olcsó migránsokat akik a magyart egyáltalán nem értik de az angolt sem nagyon.

2018. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
40%

Igen! Révbe ért! Összeszerelő üzem lesz egész Magyarország. Ez Orbán Viktor terve, a lego gyár már erre neveli a gyermekeinket, nem véletlen, hisz a lego gyár is nálunk van! Minden összefügg mindennel! Miért nem veszitek észre? Sötét Fideszesek!

Az építkezéseken mindenki megszakad, a nehéz fizikai munka netovábbja az ép.ipar, annál nehezebb nem létezik. Gyak. mázsás teher van haveromon is minden nap, majd megszakad, hulla fáradtan ér haza, azonnal alszik, nincs élete, bagóért dolgozik, kilátástalanság. Ez is mind OV műve. Vidéken mindenki melós vagy közmunkás. Diplomást tévében láttam csak múltkor, de nem hittem el, naaaaa, a diplomáját nem mutatta egyrészt, meg másrészt tudom hogy megy ez nálatok, megveszitek, tudom én! Ugye a Tarlós is! Naugye! Utálom is, a Zorbánt mint a sz.rt. Én mindig balos voltam, most is a baloldalra szavaztam, neten néztem meg kire kell szavazni. Egyszerűen nem is értem mi történt. Szerintem elcsalták a szavazást, én úgy gondolom, hogy magyar ruhába bújt ukrán nemzetiségű oroszok szavaztak a határok mentén, mert még láttam is, s a kocsmában vodkát kért a parasztja, s azt merte mondani nekem, hogy "názdárovje" (az meg mi a tököm?) Na mindegy...

Szóval tutira ez van! Totál lehülyítenek minket. Meg kell csak nézni, az összes szalagmunkás is egy utolsó sötét paraszt, a saját nevét nem tudja leírni, hülyébbek, mint az átlag vidéki, pedig azok is aztán pfőőő, ostoba mind, csak az m1-et bámulja egész nap, mert a csóró, tákolt antennájával az jön csak be, annak is életlen a képe, meg migránsozik, meg minden, tiszta bunkó paraszt az összes. Az a jó, hogy Budapesten élek már másfél hónapja és itt van kábel tévé, bejön az RTL! Nézed azt az izét, a Mi kis falunkat? Na azon én nem nevetek, ebből jöttem! Ez van! Egy dokumentumfilm az egész! Felüdülés itt élni, mert én ezt a szellemi dögkutat nem bírtam volna tovább egy percig sem.

Ráéreztél, tanár vagyok. Hihetetlen nagy teherrel jár. Ennyi hülyegyereket, mint ami manapság van. Egyszerűen hulla fáradt vagyok a napi 6 óra melótól, ha nem lenne 3/4-óránként 10 perc szünetem, meghalnék. Mondjuk haver meg azt mondta, ép.iparban csak délben állnak meg fél órára és napi 9 órát melóznak. Na azt hogy lehet bírni? Ha nem állhatnék meg 3/4 óránként bagózni meg kávézni, felkötném magam, még jó, hogy van téli, őszi, tavaszi, nyári szünet, legalább picit kipihenem magam. Azt a pár dolgozatot meg hamar kijavítom, hisz hülye mind, 2-es, nem kell feleltetnem így, csak a kötelező 2 per félév, azt' annyi.


:D



No az igazság pedig az, hogy én dolgozom ép.iparban, villanyszerelő a szakmám, vidéken élek és ott is dolgozom. Jól keresek, annyit nem, mint az előttem szóló, de jól élek ebből is. Megérdemlik, hogy ennyit keresnek, nem irigylem tőlük.

Nem szakadok meg az ép.iparban, tudniillik ez könnyű fizikai munkának számít, van pénz a gépek karbantartására, korszerűsítésére, így jó gépekkel dolgozni könnyű. A munka olyan, hogy szeretem csinálni, így szimplán kellemesen elfáradok, annyi mozgás ez, ami kell is az embernek, mi több hétvégén a kertben melózom, egy kicsit más jellegű munkával pihenem ki a hétköznapokat. Jól érzem magam, nem húz le ez a meló, nagyon toleráns ember vagyok, így egyetlen dolog tudna felidegesíteni, s az max. a megrendelő/tulajdonos lehetne, de mivel türelmes ember vagyok, még ebből a lehető legrosszabb sem tud felhergelni. Mondhatom, hogy teljesen stresszmentes a munkám. Igen, ezt a helyzetet ki kell tudni használni, mert én ugyan mérget nem vennék rá, de nagy esély van arra, hogy ismét bedől az ép.ipar. Aki nem felelőtlen, ezzel számol és úgy gazdálkodik!

2018. okt. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Elmagyaráznád miből is egyértelmű, hogy ez volt Orbán szándéka? Mivel érte ezt el vagy akarja elérni?"


Orbán nyíltan kijelentette, hogy a járási hivatalokban BP-n sokkal többet ér a munka, mint vidéken és ezért a vidékiek bérét nem emeli, miközben azt hirdeti, hogy nőttek az átlagbérek, azaz reál bér csökkenést okozott a vidéken értelmiségi munkakörök egyikében: a járási hivatalokban.

2018. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

#19

"Orbán nyíltan kijelentette, hogy a járási hivatalokban BP-n sokkal többet ér a munka, mint vidéken és ezért a vidékiek bérét nem emeli"

Mikor mondott ilyet Orbán?

2018. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!