Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem lázadtak...

A magyarok miért nem lázadtak fel soha az ellen, hogy az orvosoknak 10 ezer forintot kell zsebbe csúsztatni azért, hogy rendes ellátást kapjanak? Régen a 300 forint vizitdíj miatt, majdnem nemzeti gyásznap tört ki.

Figyelt kérdés

#politika #logika #logika ami nincs
2018. okt. 8. 12:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%

A hálapénz rendszere a szocializmusban alakult ki, amikor hiánygazdaság volt és ha bármit el akartál érni, meg akartad szerezni, akkor ahhoz valakinek a segítsége kellett. Ezért ezek a pénzek többségében nem HÁLA-pénzek, hanem kenőpénzek. Nem fizethetsz hálapénzt egy orvosnak mielőtt lenne miért hálásnak lenned, vagyis a műtét, beavatkozás előtt. A pénzt azért adják az emberek, mert azt gondolják, hogy nélküle nem kapnának ugyanolyan ellátást.

Az idősebb generációnak természetes dolog, a fiataloknál már szerencsére változik. Éppen úgy a betegek körében, mint az orvosoknál.

A hálapénz, mindegy, hogy kenőpénzként előre adta az illető vagy hálából utólag, azt a saját döntéséből adja az illető és csak esetenként. Míg a vizitdíj kötelező volt. EZÉRT lázadtak ellene az emberek, mert már fizettek azért a szolgáltatásért a TB befizetéssel.

Amúgy szerintem nem ugyanazok lázadtak a vizitdíj ellen, mint akik kenőpénzt adnak az orvosoknak, de ez más téma.

2018. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
12%

"A hálapénz rendszere a szocializmusban alakult ki, amikor hiánygazdaság volt és ha bármit el akartál érni, meg akartad szerezni, akkor ahhoz valakinek a segítsége kellett."

Érdekes, én akkor nem adtam senkinek semmit, és senkinek nem voltam senkije. Viszont ha egy sérelmezett írt egy levelet, hogy felháborítóan lekezelték egy hívatalban, vagy doktor, esetleg ügyvéd elvtárs át akarta basszni mint a dolgozó nép szegény munkását, akkor sokáig nem volt a munkájában az illető, most meg elmehetsz a picccsába. Becsapnak, leszarnak, kifosztanak mindenütt.... De kérdezd meg orbángazdádat, hisz ő is ebből kvalitált.

2018. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
85%
Lázadni!? Az mi? Nem hiszem, hogy ilyent bárki is látott itt. A magyar népből aki még lázadt, elég kevesen élnek már. A többi nem ismeri e szó jelentését. Csak beszél róla.
2018. okt. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%

azért, mert a magyarnál szolgalelkűbb, butább nép nem nagyon van a földön.


a 4esnek meg igaza van, eygszerűen a magyar nép olyan, h imádja ha szolgálhat és behódolhat.

2018. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én azon az elven vagyok, hogy fizessék meg rendesen az orvosokat, és a nővéreket is, de ha kérnek vagy elfogadnak hálapénzt, akkor iszonyatos pénzbírsággal fizessenek meg érte.


Két dologgal szembe kell néznie mindenkinek.

Orvosok körében nagymértékben folyik a kivándorlás, külföldön sokkal jobban keresnek.

Bizonyos esetekben a privát orvosi szférában is elég jól tudnak keresni, amennyiben a legjobb orvosok ezért a jobb kereset és munkakörülmények miatt feladják az állami szakorvosi állásukat, akkor az állami egészségügy menthetetlenül leszakad, és ezzel sokkal többet vesztenek a szegényebb emberek. Onnantól ugyanis drasztikusan továbbnövekszik a várólista mértéke, és tovább romlik annak minősége.


Amúgy én egyáltalán nem szoktam hálapénzt fizetni.

Rendszeresen járok szakorvoshoz, aki fantasztikusan rendes velem szakmailag és emberileg is, még álláskeresésben is segített nekem, mégsem merült fel bennünk egyetlen percre sem az, hogy kéne fizetnem, szerintem sértésnek is venné. Karácsonykor, veszek neki valami apróságot, kb. egy erős közepes minőségű teát, de ennyi.

2018. nov. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Viszont ott van a bátyám apósa, ő csak tömködte az orvosok zsebébe a pénzt mindig, és amikor a lánya kis rendellenességgel született, indokolatlanul sokszor rendelték vissza műtétre csak a hálapénz miatt. Szóval lehet ez káros is.
2018. nov. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!