Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják a politikusok,...

Miért gondolják a politikusok, hogy a fiatalok csak azért vállalnak gyereket, hogy a szülei tudjanak unokázni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=_xcxlTZIBOc


Családok éve kampányvideóról beszélek és a benne levő mondanivalóval kapcsolatban lenne pár kommentem


1) A készítők azt hiszik, hogy a fiatalok döntően azért nem tudnak/akarnak gyereket mert nem tudnak eleget bulizni/aludni vagy diplomázni? Az miért nem fordult meg a fejükben, hogy esetleg anyagilag meg kell a hátteret teremteni? Ennyire lenézik a 20-30 éves embereket?


2) Az egyik leendő nagyszülő megjegyzi hogy "azt hittem nem lesz unokám". Mintha ez érv lenne gyerekvállalásra. Egy szülőnek ha gyereket vállal bele kell azt is kalkulálnia hogy nem biztos hogy lesz unoka. Önző dolog ezzel nyaggatni egy gyereket.


3) Gyerekvállalás buli. Na ez egy nettó hazugság. Felelőtlen és hazug ez a mondat.


4) Én értem a készítők szándékát, csak mégis olyan ellentmondásos és képmutató az egész videó. Aki gyereket akar, az nem egy videó hatására fog szülni.


2018. okt. 8. 21:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
72%
Na, a fentebb leírt sztorival az a baj hogy ez Vikiéket nem érdekli mert náluk a gyerek beköltözik a 12. házba és elél valami látszatmunkával ahova politikus apuci beülteti. Ezért nem értik a többi fiatal miért nem csinálja ugyanezt.
2018. okt. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy egy előttem lévő leírta másik nagy gond,hogy annak ellenére,hogy nálunk nincsenek nyugati bérek,egyre kevesebben fognak saját lakással rendelkezni.


Ez a cél,légy kiszolgáltatott,soha ne legyen lakásod,akkor albérletbe kell menned,és sosem jutsz ki egy vegetálásból.


Ma a nyugdíjasok jelentős részének saját ingatlana van,és ennek köszönhetik,hogy ennyi kevés nyugdíjból valahogyan túlélnek.


A mai fiatalok többsége,ha így haladunk félúton el is fogja engedni a saját lakást,mint vágyálmot,mert képtelenség lesz albérlet fizetés mellett lakástörlesztőt fizetni.

Persze lehet pár év után hitelt is felvenni,de akkor állandó nyomásban élsz,mert nem csak a megélhetésért kell mennem dolgozni,hanem,mert tartozol a banknak.

Ezzel nem is lenne gond,ha ez nem 20 év időtartam lenne,hanem pár év alatt össze lehetnek spórolni egy lakás árát.


Itt most egy olyan folyamat alakult ki,hogy nyugatot akarunk játszani,tehát,hogy lakjanak alblérletben az emberek,ne legyen saját ingatlan,csak 3-ad annyi bérrel.

Ez pedig hosszú távon nem megy,mert így megélni sem lehet,nemhogy családot tervezni.


De,akik jól járnak az ingatlankiadással,őket ez nem érdekli,csak a haszon.

2018. okt. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Aki gyereket vállal most Magyarországon, az meg is érdemli. Az vagy kőgazdag vagy teljesen elment az esze.
2018. okt. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Mikor én születtem, '75 - ben Budapesten, albérletben laktunk. Villanyrezsón főzött anyám. Nem volt fürdőszoba, WC, fa budi az udvaron. Nem volt autónk. Nem volt telefonunk, pedig faterom párttag volt. És oda bevállaltak a szüleim két gyereket. Egy szoba, egy konyha. Lavórban mosdás.


Ha arra vár valaki, hogy majd jön egy ideális élethelyzet a gyerekvállalásra, arra várhat, olyan sosem lesz. Mindenféleképpen lemondással jár.

2018. okt. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Csak ma nem annyit kérnek el egy albérletért,mint akkor mikor te voltál fiatal.


Érdekes,hogy pont te mondod ezt,amikor állításod szerint 40 elmúltál,és egy óvodás gyereked van,tehát te sem 20-on évesen vállaltál gyereket.

2018. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

25.


Lényeg, hogy vállaltam. Voltak egészségügyi nehézségeink. Több százezer forintba került csak teherbe esni.

2018. okt. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!