Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A DK javaslata miszerint a...

A DK javaslata miszerint a vallási egyházakat államilag ne lehessen támogatni, miért verte ki a biztosítékot a nemzeti gondolkodású embereknél?

Figyelt kérdés
Személy szerint is a vallásokat agymosásnak tartom.
2018. okt. 11. 22:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
91%

Minden országban támogatják az egyházakat, azaz az különböző egyházi intézményeket. Azért, mert közösségi tevékenységet végeznek. Különböző neveken hívják a pénzeket, amit kapnak, de attól még "támogatás".


Ott van az ultraliberális Kanada. Két külön iskolaRENDSZER van, a köziskolák és külön katolikus school board, kb fele-fele arányban. A katolikusban formaruha van. Azon kívül, hogy vannak külön angol és francia nyelven tanító iskolák.

2018. okt. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Andizsuzsi ***** válasza:
57%

Kérdező!


Alátámasztanád a kérdésedet valami forrással is? (amúgy ismersz nem vallási egyházat?)

2018. okt. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Mert demagógia. Most épp az egyházellenes érzelmekre építenek.
2018. okt. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
57%

Eredetileg idézni akartam a bibliából, de inkább nem fárasztalak vele.

A lényeg:


Jézus, (akinek tanaira ugyebár a keresztények is hivatkoznak) világosan kijelentette többször is hogy a keresztényeknek el kell határolódni a politikától!


A Magyarországi keresztények, Jézus szavaival élve: Farizeusok.

Akármennyire is nem tetszik ez nekik!


2Mózes 20:4,5


Ne készíts magadnak faragott bálványt, vagy semmi hasonlót azokhoz, amik az égben, a földön vagy a vízben vannak.a 5 Ne hajolj meg előttük, és ne hagyd magad rávenni a szolgálatukra,b mert én, Jehova, a te Istened olyan Isten vagyok, aki kizárólagos odaadást vár el.c Megbüntetem azokat, akik gyűlölnek engem, az apák vétkéért a fiakat, a harmadik és a negyedik nemzedéket.


Félreértések elkerülése végett: bár ateista vagyok, de objektív is!

2018. okt. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
20%

Azért, mert ez az 50-es évekből nyakunkon maradt üres szimbólum-politizálás az elk.rós miniszterelnöktől. Egy icipici csepp a tengerben, csak az érthetetlen balos vallásellenesség meg magyarellenesség ezt kívánja meg, ezzel lehet jól szerepelni a volt munkásőr szavazóbázis előtt. Szerencsére nem nyomja le a biztosítékot, mert nem egy 5%-os párt fingja a passzátszelet.

Az. hogy te mit tartasz agymosásnak, az senkit nem érdekel, és a kérdés szempontjából nem is releváns. És még azt hadd kérdezzem meg, hogy ha már szóba hoztad a vallási egyházakat, hogy milyen egyházak vannak még? Vannak nem vallási egyházak?

2018. okt. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 tgt ***** válasza:
50%
Ha valamelyik egyház közfeladatot is ellát, példádul iskolát, szociális otthont, vagy segélyszervezetet tart fenn, akkor kapjon ugyanúgy pénzt erre a munkára, mint bármely más szervezet, amely ilyen munkát végez. De a hitéleti tevékenységet miért kell finanszíroznia az államnak?
2018. okt. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

#25, #26-nak:


A vallás, hit, mindenkinek a magánügye kell hogy legyen!

Hogy jössz te (vagy bárki) ahhoz, hogy megszabd nekem hogy miben higgyek?

Egy apróság: a Törökök nagy része muzulmán, szent könyve a Korán.

A Korán tanítása a keresztényekről, azaz hitetlenekről:

"És öljétek meg őket bárhol is találtok rájuk"..."s öljétek őket addig, hogy ne legyen több zaklatás, s hogy a vallás Allahé legyen."


Akkor most mi is ez a nagy haverság Erdogánnal?

A gyaurnak tett esküt nem hogy megszeghetik, de be sem tarthatják!

2018. okt. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

#28!


Légy szíves mondd már meg nekem, hogy a hozzászólásomban (26) hol írtam, hogy neked vagy akárkinek miben kellene hinnie, azon kívül meg légy szíves mondd meg, hogy hol írtam, hogy a törökökkel való haverkodás jó? Mert lehet, hogy én vagyok a gyengeelméjű, de ezeket nem találom a hozzászólásomban.

2018. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
67%

# 28


Szépen kiragadtál egy verset a Koránból, de azt már elfejtetted odaírni hogy az önvédelemre vonatkozik háborús konfliktus esetében. Az eskü megszegése, és a hazugság tilos az iszlám szerint akkor is ha más vallásuaknak teszik. Szépen bemutattad hogy a keresztények milyen erkölcsi szinten vannak jelenleg. Persze nem akarok általánosítani, de tapasztalatom szerint ez a jellemző sok keresztényre.



A Bibliából én is tudok ilyen részt mutatni neked:


Ezékiel próféta könyve 9:6 Gyilkoljátok az öreget, az ifjat és a szüzet, a gyermekeket és az asszonyokat, hadd pusztuljanak!


Erre pedig semmilyen magyarázat nincs. Koránban nem találsz ilyen tömegmészárlásra felszólító verset.

2018. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
73%

Én meg javasolnám, hogy előbb mindenki nézze meg az egyházak munkáját, utána hangoztassa a támogatások megszűntetését.

Ahogy a 9-es válaszoló is utalt rá, baromira nem csak azért kapják, hogy a pap/tiszteletes vagy tisztelesnő misét/isten tisztelet tartson. Baromi sok más egyéb dolgot is csinálnak.

A mi tiszteletesünk például 3. éve, hogy szervez tábort a környékbeli gyerekeknek. A támogatások megszűntetésével meg ugyanúgy ezektől a gyerekektől elvennéd a táborozási lehetőséget.

2018. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!