Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fáj Ukrajna anyácskának...

Miért fáj Ukrajna anyácskának Kárpátalja? Miért üldözik a magyarokat, miért nem szabadulnak meg tőle?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkozom de soha nem találtam még utalást arra, hogy milyen mechanizmusok határozzák meg egy államnak hogy ragaszkodjon egyes területeihez. Miért nem tudja Ukrajna visszaadni Kárpátalját, ami bizonyíthatóan sohasem volt az övé. Hiszen nyerhetne egy jó szomszédot Magyarországot. Ráadásul bizonyítót hogy a nemzetségeknek is jobb élete volt mint az ukrajnai területeken. Szóval mindenki nyerhetne vele. Tudom illene tudnom de nem világos mégsem. Hasonló eset a Krím félsziget is. Ha én lennék az ukrán vezetés odadobnám Oroszországnak. És nyernék vele egy barátot. Ugyanez Oroszország és - japán vonatkozásában a Kuril szigetek. Vagy ez direkt van, hogy fenntartsák a feszültségeket?

2018. okt. 12. 08:14
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ugyanez Görögország - Németország vonatkozásában. Miért nem dobnak oda Németországnak néhány szigetet hiszen van nekik bőven, a hatalmas adósságaik fejében. E helyett folyamatosan nacizzak Németországot, és nyomorba döntötték alakosságot.
2018. okt. 12. 08:17
 2/18 A kérdező kommentje:
Ellenpéldaként annak idején Kadhafi tengeropatrot ajánlott fel Magyarországnak és más országoknak megvételre.
2018. okt. 12. 08:18
 3/18 anonim ***** válasza:

de az adózó emberek pénzétől elesne az állam... egy ekkora terület rengeteg pénzt hoz, ha vissza adná jelentősen csökkenne a gazdaságuk... egy jó szomszédi viszony?? azzal nem mehet le a boltba senki kenyérért...

rengeteg magyar jár ki ukránba vásárolni, tankolni és nem is csak a határ mellől, nincs baja az ukránnak a magyarral és fordítva se (néha akad egy egy kivétel, de ott is az ember van utálva nem a nemzetiség) szerintem ez eléggé jó szomszédi viszony, nem úgy mint a "szlovákokkal"



mi se adnánk vissza senkinek a földjét, rengeteg pénztől esne el alapból szegény országunk

(félre ne értsetek, én is támogatom a reviziót, de ez nem úgy fog menni, hogy egy adott ország csak úgy magától vissza adja ami minket illett, ezzel milliókat/milliárdokat kivéve saját zsebeiből és az állam kincstárból)

2018. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A térképre nézve Kárpátalja egy körömpiszok Ukrajna területeihez képest. A Krím meg aztán sohasem volt Ukrajna része, csak Sztálin dobra nekik oda, akkor amikor annak amúgy sem voltjelentősége.
2018. okt. 12. 08:42
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Azt az odadobós Sztálint amúgy Hruscsovnak hívták. Az nem tűnt fel, hogy Kárpátalján 1 millió ukrán jut 150 ezer magyarra? Komolyan azt hiszed majd az az 1 millió ukrán odadobja magát Magyarországnak?
2018. okt. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem erre irányult. Én a mechanizmusokra voltam kíváncsi, nem pedig arra hogy a magyarokat kitelepítették meggyilkolták, deportálták. az ukránokat meg betelepítették. Ráadásul ez a Krím félszigetre meg nem is igaz. Ezzel együtt nem vitatom hogy Sztálin személyében tévedtem, de a lényegen ez nem változtat. a kérdésem általános és nem kizárólag Kárpátaljára vonatkozik,
2018. okt. 12. 10:40
 7/18 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták jó szomszéd viszonyból nem kapsz kenyeret a boltban. Hiába tartod körömpiszoknak, akkor is elesne pénztől Ukrajna, abba meg soha az életben nem fog belemenni.

Meg az ilyeneknek az lenne a vége, hogy mindenki mindenféle indokkal területet kérne, aztán Ukrajnának maradna egyetlen egy lábfejnyi területe.

2018. okt. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
nÉHA EGY DARAB KENYÉR ÁRÁN MEGSZEREZHETED A BÉKESSÉGET ÉS BARÁTSÁGOT. NAGYBETŰ VÉLETLEN :-)
2018. okt. 12. 10:54
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor leírom egyszerűbben: Ukrajnának mi haszna lenne belőle, hogy nekünk adná a Kárpátalját? A békességet, stbt felejtsd el, anyagi haszonra gondolj, ami nem csak egyszeri.
2018. okt. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9

Értem én, ebben is van igazság. de arra is gondolj hogy alakosságnak ebből semmi haszna. továbbra is nyomorban élnek.

Úgyis ellopnak mindent. Én inkább azt tippelném, hogy Kárpátalja és a Krím igazi haszna nem az adóbevételek tulajdonlása, hanem a feszültség fenntartása. vannak akiknek ebből van hasznuk. Mellesleg első kézből tudom hogy Ukrajna lakosságának 25%-ka nem ukrán és nem érdekelt a békességben. Legalább is őket nem ezért szponzoráják.

2018. okt. 12. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!