Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisztiznek sokan a...

Miért hisztiznek sokan a munkaerőhiány miatt?

Figyelt kérdés

Szinte naponta olvasok olyan cikkeket, melyekben arról írnak, hogy milyen neveletlenek, tiszteletlenek, lusták és pénzéhesek a mai fiatalok, mert nem akarnak sokat dolgozni (személyes vélemény: talán nem nettó 120 ezret (=370 Eurót) kéne adni napi 10- 12 órás kemény, izzasztó munkáért), és képesek másnap szó nélkül lelépni egy másik, jobb fizető állás miatt.


Miért nem látják be a munkaadók, hogy a mostani fiatalok már nem szolgalelkűek, és nem akarnak minimálbéres munkát elvállalni, hanem mennek tovább, s végső esetben akár külföldre költöznek a jó fizetésért.


Na, és nem hiába pénzéhesek a fiatalok, munkavállalók. Elég csak a növekvő inflációra nézni, valamint az ingatlanárak is az egekben vannak. Véleményem szerint nem rossz tulajdonság a pénzéhség, mert mint tudjuk, ingyen ebéd nincs, még a legalapvetőbb dolgokért is fizetni kell.


Na meg az embernek egy élete van, nem több...


Szerintem nincs baj ezzel a munkaerőhiánnyal.


Ti hogy vagytok ezzel?



2018. okt. 13. 17:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

Pont most olvastam a totalcarban egy cikket, amiben egy autószerelő műhely tulaj hisztizett, hogy senki nem megy már hozzájuk dolgozni.

az érződött, h nagyon nem akarja felfogni, mi a probléma gyökere, de azért jól beszólt a fiataloknak, h nem akarnak dolgozni :D


ezek után nyilván rohanni fognak, h egy ennyire egyszerű embernek dolgozzanak.


"Miért nem látják be a munkaadók, hogy a mostani fiatalok már nem szolgalelkűek"


mert nem akarják látni. évek évtizedek alatt hozzászoktak ahhoz az elmebeteg helyzethez, h tolonganak az emberek, h éhbérért kihajtsák a belüket.

Na, ennek a jó világnak vége számukra.


Am tényleg elképesztő, h mennyire meg vannak sértődve. Mint pár éve az állatmenhely-vezető nő, aki fel volt háborodva, h 69ért nem mennek hozzá dolgozni napi 8 órában, mert sokan nem bírják a fizikai munkát (lol).

Nem normálisak ezek az emberek.


egyébként tényleg nem értem, mi értelme ennek a nyafogásnak.

engem mint munkáltató, hol érdekel ez? nem tudnak/akarnak megfelelő bért adni, megfelelő munkakörülményeket teremteni? akkor zárjanak be.


tudomásul kéne venniük, h már a külföldi munkahelyekkel versenyeznek.

2018. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

Vagy azt kéne tudomásul venni h lehet nyomin a rabszolga tempot. Én is megkaptam h "Kisfiam ha nem szeded össze magad egy 7 után kirúglak. "


OOOOO igen ? Fel is mondtam. A különbség h nekik sír a szájuk h nincs ember, én meg találok 1000 munkahelyet.

Mondtam is h figyelj 180 lesz ha jó jó nem nem megyek máshová :)

2018. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%
El kell felejteni a 80 ezres nettó fizetéseket a vállalkozásoknak. Adni kell 4-500 ezret nettó és lenni fog munkaerő. Ennyire egyszerű....
2018. okt. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Lazy Lover ***** válasza:
2018. okt. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 tatagami válasza:
24%

Mert összemosnak több dolgot, az hogy valaki az általa végzett munkának megkéri az árát nem jelenti hogy ő lusta, tiszteletlen, neveletlen, pénzéhes. Ha valaki magas fizetést akar, de nem akar dolgozni érte az már igen az. Ezt a kettőt veszik egy kalap alá.

Igen vannak lusta, neveletlen emberek akik nem akarnak dolgozni, de elvárják a magasabb fizetést, erre van a próbaidő, ha nem megfelelően dolgozik viszlát. Viszont az aki rendesen dolgozna és a munkájáért többet kér; a végzettségéhez, képességeihez vagy tapasztalatához mérten akar kapni fizetést, az nem lusta vagy tiszteletlen ha továbbáll amikor ezt nem kapja meg, ugyanúgy a próbaidőszak után/alatt eldönti hogy a munkáltató/munka megfelelő e neki vagy sem.

A hiszti azon megy hogy eddig a munkáltató azt mondhatta hogy ha többet akarsz ott az ajtó, add a kilincset másnak, most viszont nincs senki aki átvegye a helyét. Most a munkavállaló mondhatja azt hogy figyu nem akarsz magasabb fizut adni ott a következő állásajánlat viszlát.

Nem kell hatalmas összegeket adni minden dolgozónak, csak annyit hogy stabilan tudjon élni és lássa hogy ha ezt csinálja akkor elér majd valamit, a stabil élet nem a dolgozom-eszem-alszom és alig van pénzem lenne. Jelenlegi fizetésből megélni egyedül? Felvenni egy lakáshitelt és fizetni úgy hogy maradjon pénzed? Normál 8 órát dolgozni és a fizudból fusson hobbira vagy bármi kikapcsolódásra? Egyáltalán tudj félrerakni havonta ha kell valamire sürgősen vagy szeretnél valamit venni? Nem az egekbe érő fizetés kell az embereknek hanem annyi hogy el tudjon képzelni egy olyan jövőt amiben nem csak dolgozik-eszik-alszik.

2018. okt. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
83%
A munkáltatók azért hisztiznek, mert tényleg nincs munkaerő 80 ezerért, nincs, a megoldás annyi, hogy fel kéne emelni 300 fölé a nettó béreket, akkor lenne. Ha ez nem megy, le kell húzni a rolót. Nem kell minden évben miamiban nyaralni a munkások izzadtságán. Amelyik cég nem tud egy esztergályos, hegesztő, kőműves, burkolónak fizetni 3-4 kilót menjen tönkre.
2018. okt. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!