Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan irják itt, hogy munkaerő...

Sokan irják itt, hogy munkaerőhiány van, mindenki találhat munkát, akkor én miért nem találok még alja melót sem?

Figyelt kérdés
Budapesten lakom, sokak elmondása szerint itt százával várnak az emberre a lehetőségek, mégis hol vannak ezek a lehetőségek? A multik többnyire csak diákokat alkalmaznak, én meg nem vagyok diák. Akkor most mi is az igazság a munkaerőhiány kapcsán?

2018. ápr. 29. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Ebből sok minden nem derül ki.


- Milyen végzettséged van?

- Milyen tapasztalatod van?

2018. ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Pároméknál szinte állandóan vesznek fel 3 műszakos operátorokat.

Munkahely van, kérdés, elvállalod e annyiért. De például ma az eurofamilyben is láttam, hogy Soroksárra keresnek embert.

2018. ápr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Nosco ***** válasza:
86%
Több infó kellene rólad. Ahol én dolgozok ott is keresnek embereket.
2018. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Érettségim van. De sokan irják, hogy még végzettség nélkül is könnyű melót találni, de én semmilyet nem találok, állásinterjúk után indoklás nélkül elutasitanak.
2018. ápr. 29. 16:03
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Menj el trolibuszvezetőnek havi bruttó 400ezerért. B kategóriás jogsival mehetsz képzésre hozzájuk.

Aldi pénztáros.

2018. ápr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Pesten szerintem nincs olyan giroszos, kínai vagy fagylaltos, ahol ne lenne kint a tábla, hogy embert keresnek.
2018. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Aljamunkáknál valós a hiány: gyárakban és a legtöbb vendéglátóipari egységben annyi a felvételi kritérium, hogy legyen két kezed, két lábad és lehetőség szerint tudj írni és olvasni (bár alighanem van olyan hely, ahol még ez se feltétel).


Csak hát a tényleges minimálbérért nagyon kérdéses, hogy ki akar gürizni, úgyhogy jön a következő lépcső: az érettségis vagy diplomás munkák köre. Itt hacsak nem hiányszakmát tanultál, pofára és protekcióra épül az elhelyezkedés. Úgy Budapesten, mint Drávapiskiben, Nógrádmarcalon, vagy éppen Békéscsabán.

2018. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez mindig egy kétoldalú dolog.


Nálunk is munkaerő hiány van, ettől függetlenül nem fogunk felvenni minden jöttmentet akiken látszik, hogy közük nincs a munkához.

2018. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Hogy a multikban csak diákokat foglalkoztatnának, az nettó hülyeség.

De oda kell a diploma. Ezért nem vesznek fel, plusz ugye nem tudjuk még mindig, hogy mihez értesz, hogy viselkedsz interjún, stb.

2018. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pl árufeltöltéshez mióta kell a diploma?
2018. ápr. 30. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!