Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben az országban miért van...

Ebben az országban miért van ilyen sok konzervatív ember? Miért jó konzervatívnak lenni?

Figyelt kérdés

Azt nem szeretem a konzervatív emberekben, hogy minden újításba dísztópiát látnak bele. Olvastam valahol, hogy volt olyan diskurzus, hogy a pénteket is szabadnappá tegyék és csökkentsék a munkaidőt. Ezt én teljesen támogatnám az ember ne legyen egy munkarobot! A konzervatívok hördültek fel erre elsőként. Ha az ember kevesebbet dolgozik, akkor nyugodtabb lesz, nem lesz annyira stresszes.

Ugyan ez a helyzet a nemekkel is, nem tudják elfogadni a nemi egyenlőséget, hogy valaki nem akar nemi szerepek szerint élni, nem hisznek a progresszív párkapcsolatokban, ahol nincs az, hogy a férfi a kenyérkereső és a nő a házimunkát végző.

Aztán ott van a melegházasság téma. Szerintem, ha két férfi úgy dönt, hogy megakarnak házasodni, akkor tegye meg ezzel semmi gond nincs. Miért kell eltiltani tőlük a házasságnak a jogát? Ha szeretik egymást és egybe akarnak kelni akkor ne tiltsuk már meg nekik. Természetesen a könnyű drog fogyasztást is támogatom, hogy ne büntessék meg azokat akik elszívnak egy füvescigit és lehessen szabadon árulni őket.

Ugyanez a helyzet az egyenlőtlenséggel is, annyival elintézik, hogy mindig is voltak nagyon szegények és nagyon gazdagok. Ezt a "mindig is így volt" szánalmas mantrát lehet gyakran hallani tőlük. Az igazságtalanságba miért törődnek bele az újításokba miért látnak dísztópiát?


2018. okt. 15. 07:50
1 2 3 4
 21/36 tgt ***** válasza:
29%
13-as: A világ változik, a társadalmi megegyezéseket folyton újra kell tárgyalni. Ma már nem úgy élünk, mint 100 éve, vagy 50 éve, és nem is akarunk úgy élni. Például a nőknek is van választójoguk. Ezt a korabeli konzervatívok nagyon ellenezték, és a „lánglelkű forradalmárok, a múltból semmit nem tanuló ifjak” harcolták ki. És milyen igazuk volt. A polgári és szociális jogok folyamatosan fejlődnek, változnak. Ezeket a változásokat mindig „lánglelkű forradalmárok” indítják el a begyöpösödött, a saját státuszukhoz végtelenségig ragaszkodó konzervatívok ellenében.
2018. okt. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 tgt ***** válasza:
30%

20-as: Ha valaki jó képességű és szorgalmas, keressen többet, ezt aláírom. De csak ezen múlik?

Vegyünk két fiatalt, az egyik gazdag, értelmiségi családból származik. A szülők nyelveken beszélnek, otthon sok könyv van, a gyerek abban nő fel, hogy látja, a szüleit olvasni, és ő is bármikor levehet egy könyvet a polcról.

A másik gyerek szegény, tanulatlan családból származik, a szülők nem szeretnek olvasni, otthon nincs is könyv, a gyerek azt tanulja meg, hogy a tudás nem érték, este pedig sorozatokat kell nézni.

Tegyük fel, mindkét gyerek ugyanolyan tehetséges. Szerinted melyik gyereknek kell nagyobb szorgalom, nagyobb elszántság, hogy tovább tudjon tanulni? Szerinted melyik gyereknek nagyobb az esélye, hogy felnőve a társadalmi hierarchia magasabb szintjére jusson?

Szerinted ez nem egyenlőtlen helyzet? Szerinted ez igazságos, vagy az lenne az igazságos, ha egyenlőbbé tennénk az esélyeket?

2018. okt. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
58%

"A másik gyerek szegény, tanulatlan családból származik, a szülők nem szeretnek olvasni, otthon nincs is könyv, a gyerek azt tanulja meg, hogy a tudás nem érték, este pedig sorozatokat kell nézni."


Vannak ún. iskolák, könyvtárak, ahol vannak könyvek. Simán megtanulhat bármit az ember. Az egyik legmagasabb IQ-jú ember mondta, hogy az iskolában mindenféle könyvet olvasgatott, nyelveket tanult. Nem lehet egyenlően szocializálódni, ez van, vannak különbségek, vannak szerencsétlenebb emberek, vannak fogyatékkal élők, rondák, alacsonyak, szegények, buták. A természet alapvető tulajdonsága az egyenlőtlenség. E nélkül az univerzum sem létezne. Csökkenteni lehet a különbségeket, jobb feltételeket biztosítani, de egyenlőséget nem lehet létrehozni.

2018. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
63%

Én csak ehhez szeretnék hozzászólni:

"Olvastam valahol, hogy volt olyan diskurzus, hogy a pénteket is szabadnappá tegyék és csökkentsék a munkaidőt. Ezt én teljesen támogatnám az ember ne legyen egy munkarobot! A konzervatívok hördültek fel erre elsőként. Ha az ember kevesebbet dolgozik, akkor nyugodtabb lesz, nem lesz annyira stresszes."


Én is "olvastam valahol", csak a lényeget hagytad le, hogy ez a kezdeményezés időarányos bércsökkentéssel is járt volna.

Sokkal hatásosabb lett volna a kiírásod, ha nem ferdítesz, mert azért a konzervatívok sem hülyék, hogy ellenkezzenek, ha kevesebb munkaidővel ugyanazt a pénzt megkapják.

2018. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
53%
Attól, hogy a konzervatívok rettegnek minden új dologtól, a változást nem tudják megállítani és végeredményben ők is "megadják magukat". Például a homoszexualitás szerintem ma, 8 évnyi bigott konzervatív kormány után is elfogadottabb Magyarországon, mint tíz éve, amikor állítólag liberális vezetés volt. Én legalábbis ezt tapasztalom. Ott még nem tartunk, hogy homoházasságról beszéljünk, de nem kétséges, hogy oda is el fogunk jutni egyszer. A négynapos munkahéttől is lehet rettegni, bár ez a mazochizmus határát súrolja már, de amint egy ország bevezeti úgy el fog terjedni, mint a pestis.
2018. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
55%

"Én is "olvastam valahol", csak a lényeget hagytad le, hogy ez a kezdeményezés időarányos bércsökkentéssel is járt volna."


Én azt olvastam valahol, hogy valami 4%-os termeléscsökkenést jelentene. Szerintem azért ekkora fizetéscsökkenést sokan bevállalnának plusz egy szabadnapért.

2018. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
35%

#21, "Ezeket a változásokat mindig „lánglelkű forradalmárok” indítják el a begyöpösödött..."


A problémákra friss szemmel nézők ellen nincs kifogásom, mert nem kötik őket a szokás béklyói, a megrögzött gondolkodás láncai. De sokszor nem erről van szó. A 'rúgjuk fel a régit, mert csak' szemléletet soha nem fogom elfogadni. A 'megújítva megőrzés' hozzáállása jobbnak tűnik: modernizáljunk, alakítsuk újjá a dolgokat, akár cseréljük le az egészet, ha biztosan látjuk, hogy az új jobb lesz, de kétes kimenetelű kísérletekbe nem vagyok hajlandó belemenni, ha rajtam múlik. A bevált dolgokat nem fogom kidobni ki nem próbált, bizonytalan értékű, sikerességű dolgokért. Főleg úgy nem, hogy a "lánglelkű forradalmárok" mögött nem tudni sokszor, kik mozgatják a szálakat. Mostanában tudtam meg például, hogy a '48-as forradalom sem úgy, és nem azért volt, mert..., szóval, ahogy tanították. E mögött is a pénzhatalom érdekei húzódtak. Úgyhogy csínján a "lánglelkű forradalmárokkal"!

2018. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
33%
Aki nem konzervatív azt fel kell kötni.
2018. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 tgt ***** válasza:
50%
23-as: Igen, vannak az ún. iskolák, meg könyvtárak. Csak hát mérhetetlen hátránnyal indul, aki nem „jobb” családból származik. És ezt a hátrányt nem mindig tudja leküzdeni. Míg a „jó” családból származó fiatal könnyedén lépked felfelé a ranglétrán. Így aztán a szegények és az elit is folyamatosan újratermeli magát. Valóban nem lehet tökéletes egyenlőséget teremteni, de törekedni kell rá. Vagy széttárjuk a kezünket, mint egy jó konzervatív, és arról beszélünk, hogy az egyenlőtlenség velünk született és törvényszerű, fogadjuk el, mert ez a természetes.
2018. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
48%

Azért, mert Orbán erre játszik: az együgyű emberekkel elhiteti, hogy ő Kádár János 2.0, azok meg rá is szavaznak. Aztán munka nincs, pénz nincs, ígérgetés van, de nem veszik észre.

A konzervatizmus egy merő hülyeség! A legfőbb baromság benne, hogy a társadalmi egyenlőtlenségeket el kéne fogadni. Nem és nem! Akinek jobban megy, igenis adjon be többet, hogy segítse azt, akinek kevésbé megy jól. Ezt pedig úgy kellene, hogy aki szegény, de dolgos, azt segíteni, hogy felkapaszkodjon. A lustákat nem, mert az ember azért tegyen valamit, ha boldogulni akar.

2018. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!