Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben az országban miért van...

Ebben az országban miért van ilyen sok konzervatív ember? Miért jó konzervatívnak lenni?

Figyelt kérdés

Azt nem szeretem a konzervatív emberekben, hogy minden újításba dísztópiát látnak bele. Olvastam valahol, hogy volt olyan diskurzus, hogy a pénteket is szabadnappá tegyék és csökkentsék a munkaidőt. Ezt én teljesen támogatnám az ember ne legyen egy munkarobot! A konzervatívok hördültek fel erre elsőként. Ha az ember kevesebbet dolgozik, akkor nyugodtabb lesz, nem lesz annyira stresszes.

Ugyan ez a helyzet a nemekkel is, nem tudják elfogadni a nemi egyenlőséget, hogy valaki nem akar nemi szerepek szerint élni, nem hisznek a progresszív párkapcsolatokban, ahol nincs az, hogy a férfi a kenyérkereső és a nő a házimunkát végző.

Aztán ott van a melegházasság téma. Szerintem, ha két férfi úgy dönt, hogy megakarnak házasodni, akkor tegye meg ezzel semmi gond nincs. Miért kell eltiltani tőlük a házasságnak a jogát? Ha szeretik egymást és egybe akarnak kelni akkor ne tiltsuk már meg nekik. Természetesen a könnyű drog fogyasztást is támogatom, hogy ne büntessék meg azokat akik elszívnak egy füvescigit és lehessen szabadon árulni őket.

Ugyanez a helyzet az egyenlőtlenséggel is, annyival elintézik, hogy mindig is voltak nagyon szegények és nagyon gazdagok. Ezt a "mindig is így volt" szánalmas mantrát lehet gyakran hallani tőlük. Az igazságtalanságba miért törődnek bele az újításokba miért látnak dísztópiát?


2018. okt. 15. 07:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
38%

Konzervatív?

jelenleg ott tartunk, hogy a legnépszerűbb pár egy olyan párt, aki bebörtönözéssel fenyeget deviza károsultakat is.

Miért is konzervatív ország ez?

2018. okt. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
51%
Ilyen baloldal mellett? Bármik lennének csak a baloldallal ne kelljen azonosulni. :D
2018. okt. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
32%

"Miért is konzervatív ország ez?"


Mert állandó jelleggel 50-100 évvel ezelőtti állapotokat akarnak visszahozni az országba.

Ha ez nem konzervagyúság, akkor nem tudom, hogy mi az.

2018. okt. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
32%
Figyelj, ebben az országban a fideszesek számítanak kereszténynek, de nem tudom viselkedésük melyik részében nyilvánul ez meg.
2018. okt. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
0%

"Figyelj, ebben az országban a fideszesek számítanak kereszténynek, de nem tudom viselkedésük melyik részében nyilvánul ez meg."


Igazad van. Ahhoz képest, amit a középkorban leműveltek, még mindig nagyon lightosak.

2018. okt. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
0%

A harmadszorra is 2/3-dal megválasztott, magyar miniszterelnök aláírása:

[link]

Na vajon mitől konzervatív az ország?

2018. okt. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
69%

"Ha szeretik egymást és egybe akarnak kelni akkor ne tiltsuk már meg nekik"


Akkor engedjük a többnejűséget is.

2018. okt. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
22%
Amíg nem söpörjük ki a konzerváltakat az országból, addig itt nem lesz 21. század és jólét.
2018. okt. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
48%

Ez megmagyarázza, és ebben semmi rosszat vagy téveset nem látok:


"A konzervativizmus nem más, mint a megteremtett értékek megőrzése, annak az alapnak a megóvása, melyre építeni lehet."


"A konzervatív dogmatika szerint az emberek alapvetően nem egyenlőek fizikai és szellemi képességeikben, lehetőségeikben (a jogi egyenlőség természetesen ettől függetlenül fennáll). A társadalmi hierarchia létezése egyszerre szükségszerű illetve törvényszerű, és a mesterséges egyenlősítő kísérletek csak erőszakkal képesek elérni céljukat, ezért helytelenek. Ennek megfelelően szükség van az úgynevezett uralkodó elitre."


Az emberek valóban különböznek, valójában nem egyenlőek, a nemek nagyon nem egyenlőek, pl. a férfiak sokkal erősebbek, teljesen mások a tulajdonságai a két nemnek, így a társadalmilag kialakult feladataik is. A férfi az erős, a nő tud szülni, a nőbe van kódolva a gondoskodás a családról, az utódról, egy férfi nem tud felnevelni, szoptatni egy gyereket, sokszor annyi benne a tesztoszteron meg az izomerősséget szabályozó hormon, a nők fizikailag sokkal gyengébbek, szebbek, lelkileg gyengédebbek, a férfi erőfölénye és a nő családcentrikussága, utódgondozása miatt a férfinak kell eltartania elsősorban a családot, és vigyázni rá. Úgyhogy bármi, ami szembe megy ezen adottságokkal, természetellenes. A házasságot férfi és nő közt találták ki több ezer éve. A homoszexualitást régebben betegségnek tartották, egy genetikai hiba, mint bármilyen más betegség. Nevetségesnek hat az azonos neműek közti házasság. Ahogy egy transznemű szépségkirálynő is. Attól nem lesz valaki nő, hogy hormonkezelnek egy férfit. Az ilyenfajta értelmetlen, gonosz "újítások" nem jók. A kevesebb munkaidő jó ötlet lehet, nem hiszem, hogy a konzervatívok elleneznék, ha működne. Röviden, azért, mert a konzervatívoknak igazuk van.

2018. okt. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

#9 Rosszul lettem amit leírtál és eléggé fasisztoid megközelítés ez. Azért nem szeretem a hierarchiát, mert senkit se szabadna elnyomni. Azért vagyok a nemi szerepek ellen, mert a szabadság fontosabb, mint a bugyuta hagyományok. Attól, hogy valaki férfinek vagy nőnek születik, ne legyen rajta társadalmi nyomás. Semmi sincs abban, ha egy férfi vagy egy nő a saját neméhez vonzódik, beteg ember az aki ezt betegségnek látja, szíve joga kihez vonzódik.

Remélem egyszer ez a konzervatív szellemiség egyszer megfog szűnni és az emberek majd csak megvetéssel tekintenek vissza rá. Undorító ideológia a konzervativizmus!

2018. okt. 15. 09:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!