Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben az országban miért van...

Ebben az országban miért van ilyen sok konzervatív ember? Miért jó konzervatívnak lenni?

Figyelt kérdés

Azt nem szeretem a konzervatív emberekben, hogy minden újításba dísztópiát látnak bele. Olvastam valahol, hogy volt olyan diskurzus, hogy a pénteket is szabadnappá tegyék és csökkentsék a munkaidőt. Ezt én teljesen támogatnám az ember ne legyen egy munkarobot! A konzervatívok hördültek fel erre elsőként. Ha az ember kevesebbet dolgozik, akkor nyugodtabb lesz, nem lesz annyira stresszes.

Ugyan ez a helyzet a nemekkel is, nem tudják elfogadni a nemi egyenlőséget, hogy valaki nem akar nemi szerepek szerint élni, nem hisznek a progresszív párkapcsolatokban, ahol nincs az, hogy a férfi a kenyérkereső és a nő a házimunkát végző.

Aztán ott van a melegházasság téma. Szerintem, ha két férfi úgy dönt, hogy megakarnak házasodni, akkor tegye meg ezzel semmi gond nincs. Miért kell eltiltani tőlük a házasságnak a jogát? Ha szeretik egymást és egybe akarnak kelni akkor ne tiltsuk már meg nekik. Természetesen a könnyű drog fogyasztást is támogatom, hogy ne büntessék meg azokat akik elszívnak egy füvescigit és lehessen szabadon árulni őket.

Ugyanez a helyzet az egyenlőtlenséggel is, annyival elintézik, hogy mindig is voltak nagyon szegények és nagyon gazdagok. Ezt a "mindig is így volt" szánalmas mantrát lehet gyakran hallani tőlük. Az igazságtalanságba miért törődnek bele az újításokba miért látnak dísztópiát?


2018. okt. 15. 07:50
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
63%

#26

Ki a fene beszélt itt a termeléscsökkentésről?

A munkabérről volt szó, ami 21-22 munkanap esetén 4-5 péntek, azaz a fizetésed negyede. Nem tudom, hogy kik azok akik ujjonganának, ha elvennék a fizetésük 20-25%-át.

Amúgy a termeléscsökkentésnél sem tudom, hogy sikerült kihozni a 4%-ot?

2018. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
42%

Mert gyávák.

Minden jó,ahogy van,a változás kockázattal jár.

2018. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam egyszer, ha jól emlékszem, hogy egy kutatás szerint 6 óra alatt gyakorlatilag ugyanannyit termelnének, dolgoznának az emberek, mint 8 óra alatt. Ez se lenne utolsó dolog... Bizony, mi ultrakonzervatív nácik is jobban bírnánk ezt. Napi 14 óra fölött pedig nem növekedik a termelékenység.


Az "egyenlőségre" törekedni kell, mármint az egyenlő feltételekre, és törekszenek is a kormányok. De a teljes egyenlőségre nem szabad törekedni, mert az kommunizmus lenne, működésképtelen, hisz mind másmilyenek vagyunk. Azt támogatom, hogy azért legyenek gazdagabb emberek, ha szerencsésebbek, ügyesebbek, de ne legyen sok elképesztően gazdag, és sok szegény. Az egyenlőtlenség elfogadása nem gonoszság részünkről, hanem azt jelenti, hogy mi tudjuk, hogy egy sokkal jobb képességű, szerencsésebb, sokkal többet dolgozó ember valószínűleg többet fog keresni, ezt természetesnek tartjuk és helyeseljük. Az egyenlőtlenség adottság.

2018. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

[link]


Ez is a konzervatív középkori mentalitású embereknek köszönhető.

2018. okt. 15. 21:05
 35/36 anonim ***** válasza:

"egy sokkal jobb képességű, szerencsésebb, sokkal többet dolgozó ember valószínűleg többet fog keresni, ezt természetesnek tartjuk és helyeseljük. "

Ezzel nem is lenne baj, csak a probléma ott van, hogy manapság jellemzően nem azok gazdagodnak meg, akik ügyesebbek vagy okosabbak, hanem akik gátlástalanul átgázolnak másokon és akik közel ülnek a tűzhöz. Ez pedig nagyon nem helyes!

2018. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
49%

34.


Na, de hát ez nagyszerű hír. Mi van, nem vagy nyitott az újdonságokra? Eddig volt kenderszag, most már nem lesz. Ne állj a fejlődés útjába!

2018. okt. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!