Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lenne most Magyarország...

Milyen lenne most Magyarország, ha az MSZP nyerte volna meg a 2010-es,2014-es és 2018-as választásokat és Gyurcsány Ferenc lenne Magyarország miniszterelnöke?

Figyelt kérdés
Élhetőbb lenne az ország?

2018. okt. 16. 12:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
22%
Akkor ő szopja le Putyin ...szát nem Orbán. Nem lenne sokkal jobb.
2018. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
40%
Sokkal jobb! Orbánnál még ő is jobb volt. Legalább bevallotta, hogy hazudott.
2018. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
52%

IMF terror, megszorítások, az EU migránspolitikájának 110%-os kiszolgálása. Ez volna az élhetőbb?

A bőrünket lehúzta volna.

De legalább bevallotta, hogy hazudott! :DDD

2018. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
61%
Jobb, mert bevallotta hogy hazudott?? 😂😂 ez aztán a megkérdőjelezhetetlen érv valaki mellett!
2018. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
49%

Gazdaságilag, a fizetéseket és a megélhetést tekintve nem lenne jobb. A közoktatás biztos nem lenne ennyire szétbarmolva (bocsánat, "centralizálva"), és talán az egészségügyet se hagyták volna ennyire lerohadni, bár ebben már nem vagyok biztos. Amiben viszont biztos jobb lenne:


- Nem lenne a béka feneke alatt a nemzetközi megítélésünk.

- Nem indulna ellenünk hetes cikkelyes eljárás, így ha külföldre utazol, nem lenne ciki megemlíteni, hogy magyar vagy.

- Nyugodtan politizálhatnál a közösségi médiában, anélkül, hogy féltened kéne az állásodat.

- Az egyetemet, ahol dolgozom, nem arról ismernék nemzetközileg, hogy ja, mi vagyunk azok, akik ki akarták tüntetni Putyint. Rendes, a szenátus által megválasztott rektorunk lenne, nem az, akit a minisztérium ültetett ebbe a székbe azért, mert Kósa haverja az illető.


Szóval egy Gyurcsány-kormány se lett volna leányálom, de ennél jobb lett volna, az biztos. És ne gyertek a gazdasággal, mert 2008-ban világválság volt, most meg békésen lehet osztogatni a sok EU-s támogatást. Ha a 2006-os választást a Fidesz nyeri, akkor ők buktak volna bele a válságba (kár, hogy nem úgy lett).

2018. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
45%

"Nem indulna ellenünk hetes cikkelyes eljárás, így ha külföldre utazol, nem lenne ciki megemlíteni, hogy magyar vagy."


Te nem tudom mikor jártál külföldön, én kint élek, de pont az ellenkezője van. A munkám miatt rengeteg emberrel találkozom Ny.Euból, USAból. Mikor kérdezik honnan jöttem akkor vagy bizonytalanok hogy hova is tegyék MO-t (főleg az amcsik), vagy lelkendeznek és sokan megemlítik hogy bár nekik lenne ilyen politikai vezetőjük és hogy mennyire élvezték mikor Budapesten, vagy máshol jártak.

2018. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
34%
5#, miről beszélsz? Olvass már bele egy Orbánról szóló külföldi youtube videó alatti kommentszekcióba. Mindenki tapsol és hurrázik.
2018. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
51%
Igen, nyilván más körökben mozgunk. Egyetemi konferenciákon szoktak csodálkozva kérdezgetni, vajon nálunk milyen indíttatásból választanak meg újra és újra egy olyan vezetőt, mint Orbán Viktor. Régebben büszkén meséltem, hogy magyar vagyok, vagy mondtam pár szót a magyar nyelv érdekességeiről, de most már eljutottam arra a pontra, hogy ha szakmai vagy kötetlen beszélgetésbe elegyedek valakivel, akkor nem reklámozom, hogy melyik országból jöttem, ha nem muszáj.
2018. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
37%
Az sem lenne jobb, csak másképp lenne szar. Más alternatíva?
2018. okt. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
41%
7-es: Hát igen, el tudom képzelni, hogy ha valaki csak a kommentszekciókban találkozik külföldiekkel, azt valóban nem érinti negatívan az Orbán-kormány ténykedése. Örülj neki, hogy így van.
2018. okt. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!