Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehet, hogy nekünk magyaro...

Nem lehet, hogy nekünk magyaroknak egész egyszerűen ennyi jár?

Figyelt kérdés
Előre bocsátom, hogy nem trollkérdés és hogy sok mély nemzeti érzelmű embernek nem fog tetszeni, amiről itt szó lesz. Szeretem a hazàmat számos okból kifolyólag és ezért is próbálok évek óta magyarázatot adni arra, hogy mi miért történik vagy éppen nem történik ebben az országban. Az utóbbi időben egyre inkább úgy gondolom, hogy azért vagyunk még mindig csak fejlődő és nem fejlett ország, mert egész egyszerűen ennyi jár nekünk. Szokták mondani, hogy az ember annyit kap vissza az élettől, amennyit belefektet. Én ezt kiegészíteném azzal, hogy és ahogyan él, ahogy másokkal viselkedik. Tudom mi mindig és minden körülmények között a vezetőinket hibàztatjuk, csak ne kelljen semmiért se felelősséget vállalni. Ha megromlik két ember között a kapcsolat, természetesen mindig a másik a hibás, az még eszébe sem jut senkinek, hogy először talán magában kereshetné a hibát és a béküléshez vezető utat. Természetesen a politika sok mindent behatárol az ember életében, de azért lássuk be, hogy erre fogni mindent, nem egy érett gondolkodás. Azt is hallottam már, hogy mindenki pont ott tart az életben, ahol lennie kell, erőfeszítései függvényében. Mi van ha mi magyarok ennyit érdemlünk az élettől? Hiszen mi építjük vagy romboljuk az országot, nem a pár száz fős vezetőink. Rajtunk múlik, hogy dolgozunk, tanulunk, kedvesen és előzékenyen viselkedünk egymással vagy épp ellenkezőleg henyélünk, mástól várjuk a megoldást és gorombàk vagyunk. Vajon miért jobb az élet tőlünk nyugatabbra? Nem lehet, hogy az angolok, németek, franciák vagy osztrákok összességében jobb emberek? Remélem nem bàntottam meg senkit, nem az volt a célom, csupán próbálok magyarázatot találni arra, hogy mi lehet a dolgok mögött. Nektek mi a véleményetek? Szerintetek is lehetne vàltozàst elérni azzal, ha mindenki egyénileg törekedne arra, hogy jobb ember legyen? Előre is köszönöm a normàlis válaszokat!

2018. okt. 17. 17:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
#9 Nem, nem erre gondoltam. Tudom ki mondta legutóbb, lehet, hogy ő sem gondolta végig és csak zavarában mondta vagy poénkodni akart. Inkább a hozzáàllàsról beszélek, hogy ha először magamba nézek, alàzatosan felismerem, hogy miben kell változtatnom és fejlődnöm, majd elkezdem, akkor talán a másik is így tesz és máris elindulhatunk egy jobb úton, ahol nem egymással vagyunk elfoglalva miközben egyikünk sem megy előre. A közösségek is egyénekből àllnak, és ha mindenki felismeri, hogy először is csak önmaga kêpes vàltozàst előidézni az életében, akkor idővel egy egész közösség, népcsoport, ország fog elindulni a fejlődés útján. Szerintem ez az amit külföldön már felismertek az emberek, sok magyar ezért is marad kint inkább velük, minthogy hazajönne a negatív, önsorsrontó, visszahúzó emberek közé.
2018. okt. 17. 18:16
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

"Lásd Angliát: Az egész ország tele van bevándorlókkal (nem csak a migránsokat értem alatta, hanem a más országból kivándoroltakat is), akiknek csak egy kis részük lakik ott, a többi szezonális munkát végez. Mégis fejlődik az ország."


Persze, mert létrehozták egyszer, még maguk a britek. Kialakult egy működő rendszer.


"Az ország tele van diplomásokkal és OKJ-s elvileg szakemberekkel, mégsem változik semmi"


Diploma + OKJ nem egyenlő felelősségteljes élet. Azt egészen máshol kell kezdeni.

2018. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#12 Pontosan! Nem véletlenül megy ki sok honfitársunk is például Angliába, mert ott a brittek megteremtettek már egy olyan életszínvonalat, amiről mi csak álmodozunk. Az más kérdés, hogy így a magyarból is migráns lesz és a kinti magas költségek miatt összességében csak annyit ér el, hogy félre tud rakni némi pénzt, és kicsit nyugodtabb lesz az élete, nem kell máról holnapra élnie, mint itthon, mivel kiszámíthatóbb az élet. Viszont ennek az az ára, hogy soha nem lesz az ország teljes értékű állampolgára, nem fogja magát úgy érezni, ahogy a szülőföldjén és még sorolhatnám. Sokat beleesnek abba a hibába a külföldre vándorolt magyarok közül, hogy elkezdik összehasonlítgatni magukat az itthon maradt magyarokkal, a kint megkeresett fontot forintosítják, aminek semmi értelme nincs, főleg akkor, ha nem tervez itthon befektetést és nem is akar hazajönni. A média is mindig, minden körülmények között azt hajszolja (lásd: Házon kívül), hogy kint mennyivel jobbak a fizetések és csak olyanokat mutat meg, akiknek bejött az élet. A valóság viszont nem ez. Tévesen mindenkivel elhitetik azt, hogy itthon nem lehet érvényesülni és kár is megpróbálni. Ez gerjesztett propaganda, és többnyire kormányellenes. Azokról nincs szó, akik még annyival sem jönnek haza, mint amennyivel kimentek, mert mondjuk a magyar cimborájuk úgy lehúzza őket kint, mint a pinty... Ezekről soha nem szólnak a híradások. Ismerek ilyet, szerinte mindenki tudna ilyet mondani az ismerősei köréből. A lényeg, hogy ha a magyar mentalitáson nem változtatnunk, akkor mehetünk akár hova, ugyanazt fogjuk képviselni, ugyanazt a kicsinyes, irigy, a mának élő és két hónap alatt meggazdagodni akaró felfogást visszük magunkkal.


Sokan kizárólag gazdasági dolgokat írtatok. Ez rendben is van, ez is fontos, sőt! De ahhoz, hogy ezeket elérjük, először fejben kell változtatnunk, mindenkinek magában kell változást elérnie és rá kell jönnünk, hogy csak együtt, közös összefogással tudunk valamit elérni, ezt pedig az eddigi megszokott módon nem lehet, főleg a változó világban. Hatalmas munkanélküliség fenyegeti Európát a robot elterjedése és a bevándorlás is meg fogja nehezíteni az életünket. Nem szeretnék vészjósló lenni, de ha nem kapunk észhez még most, akkor nagy baj lesz. Az nem megoldás, hogy mindenki kihúz külföldre és ezzel éveket elveszteget, ahelyett, hogy itthon építené az országot. Igen, én még most is azt vallom, hogy nekünk jelen körülmények között ennyi jár, mivel ennyit teszünk az életünk jobbra fordulásáért és nem többet. A nagy átlagról beszélek. És igen, ha jobb emberek lennénk, kedvesebbek, alázatosabbak, kitartóbbak, céltudatosabbak (és most nem fajelméleti dolgokra gondolok...) akkor többet is kapnánk vissza az élet tortájából.


#2 Nem mondtam, hogy alanyi jogon jár a fizetés bárkinek is, nem is értem ez, hogy jött le Neked a mondandómból. Igaz nem éheztem, de tudom, hogy milyen napokig csak lekváros kenyeret enni és internetem sem volt akkor, amikor sokaknak már igen. Mégis vagyok valahol, lediplomáztam minden támogatás nélkül, és egyik életcélomnak tartom, hogy hozzásegítsem a magyarokat ahhoz, hogy megváltozzon a gondolkodásuk. Tudom, van akiken már nem lehet segíteni, ezért is kezdem a fiatalokkal.


Egy kimutatás szerint a munkaképes korú lakosság 70 %-a el tudna végezni egy főiskolát. Ehelyett tudjuk, hogy mi a helyzet és hogy hol állunk a ranglétrán Európában.


A szovjet elnyomásra sem lehet mindent fogni, ugyanis a vége felé már igenis gyenge volt a rendszer és azóta eltelt 30 év, ami alatt sok minden változhatott volna, de nem így történt. Az állandó politizálás nem visz sehová, ha így haladunk 10-15 év múlva is egymással fogunk marakodni, amíg elhúz mellettünk a világ...

2018. okt. 18. 08:23
 14/19 anonim ***** válasza:

"Nem lehet, hogy az angolok, németek, franciák vagy osztrákok összességében jobb emberek? "


de, összességében valóban jobb emberek.


inkább úgy fogalmaznék, de a magyar emberek 80%-a tényleg nem érdemli meg, h egy normális országban, jobb körülmények között éljen.


egyszerűen morálisan, kulturálisan nincs azon a szinten, és még az akarati s meg benne, h fejlődjön.


"Rajtunk múlik, hogy dolgozunk, tanulunk..."


az rajtunk múlna, de mégis mit lehet csinálni, ha a másik 80% reménytelen?

ennyi fékkel nem tudsz semmit megváltoztatni, pont ezért is mennek az értelmesebb emberek külföldre, mert mindenkinek egy élete van.

2018. okt. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Amit leírsz az egy FÉLigazság. Ha valaki beletesz az életébe erőfeszítéseket, annak valami eredménye mindig lesz, DE!


- Bármit is teszel az életben, abban van bizonyos mértékű kockázat.

- Minél nagyobb, jelentősebb és összetettebb dolgot szeretnél tenni, azzal arányosan növekszik a kockázat.


Illetve a starthelyzet sem mindegy, hogy ki honnan indul. Vannak népek, akik vállalkozókedvűbbek és vannak, akik lustábbak, vannak akik az államtól várják a megoldást és vannak, akik inkább azt szeretnék, ha az állam kevésbé szólna bele az emberek életébe.


De neked, mint egyénnek kell alkalmazkodnod a környezetedhez és nem fordítva. Ha egyáltalán nem tudod elviselni a környezetedet, akkor ha van lehetőséged rá, váltsd környezetet. Ezt tette sokszázezer magyar, aki külföldön dolgozik, de ott is megfigyelhető, hogy bizonyos jellemvonásokat kivittek magukkal és tulajdonképpen maréknyi azok száma, aki ténylegesen a magyar mentalitás miatt ment ki, a legtöbben a megélhetésért tették.


Viszont a magyarok kivándorlása összességében jót tesz az itthoni helyzetnek is hosszútávon, hiszen


1. Munkaerőhiány alakul ki itthon, emiatt kénytelenek a vállalkozások emelni a béreket.

2. Külföldi tőke vándorol az országba, ami valamelyest kompenzálja azt, amikor a itthoni tőke vándorol külföldre a külföldi cégek miatt.

3. Még a leglustább embernek is hasznára válik, ragad rá valamennyi idegen nyelv, megismer eltérő kultúrákat, visszavesz az arcból.


Végezetül pedig, az elégedetlenség vitte előre mindig is az embert, aki elégedett volt, az benn ült a barlangba, kiment bogyókat gyűjtögetni, majd visszament a barlangba. Aki elégedetlen volt, az feltalálta hogyan lehet túlélni zord éghajlaton, ahol télen nincs élelem, aki nagyon elégedetlen volt az feltalálta az elektromosságot, internetet és így tovább.


Tehát összességében nem az elégedetlenséggel van a baj, hanem azzal, amikor várjuk a sült galambot.


Egy tőkeerősebb és ásványkincsekben gazdagabb ország mindig előnyben lesz hozzánk képest, bármennyit is teszünk bele az életünkbe. Olyan stilizált, elméleti állapot pedig nem fog bekövetkezni, hogy a tőkeerősebb majd nekiáll henyélni, a szegényebb pedig extra erőfeszítéssel, fáradhatatlanul küzd.


A történelem során, hosszabb időintervallumokat nézve mindig van némi átrendeződés (pl. Kína a szorgalomnak köszönheti, India szintén, hogy feljött, akárcsak Észtország), de a nagyok mindig túl nagyok fognak maradni, hogy apróbb, kisebb erőfeszítéssel is túléljenek és fenntartsák a szintjüket. Az oroszok a mai napig meghatározó nép, az olajban gazdag arab államok is már keresik, hogy ha elfogy az olaj is biztosítsák a jólétüket, ezért a megújuló energiák felé vették az irányt.


Egyéni szinten mindig küzdeni kell, de nem elérhetetlen és irreális célokat kitűzni, mert az megöli a motivációt.

2018. okt. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#15 És mi van, ha nem tudsz környezetet váltani semmiképp sem, hanem ott kell boldogulnod valahogy, akárhogy, ahol épp vagy, úgy és olyan módon ahogy tudsz. Sokaknak nincs lehetősége elmenni és nem is akar. Gondolj csak bele mi történne akkor, ha mindenki így gondolkodna és az első nehézség után itthagynà az országot. A barlangos példádat azért nem tartom túl jónak, mert ott még csak puszta megélhetésről volt szó, nem elégedettségen töprengett bárki is, az ősembernek eszébe nem jutott, hogy de jó lenne fejlődni, örült, ha volt mit ennie és nem ő szolgált táplálékul valamelyik vadállat számára. Az elvolúció pedig pont arról szól, hogy nem tudsz környezetet vàltani, hanem megtanulsz alkalmazkodni és kész, pont ahogy Te is írtad. Nincs más mód, nincs más lehetőség. A fejlődés csakis így fog elkezdődni, nem úgy, hogy utalom haza a pénzt az otthon maradtaknak, hogy ők elköltsék és továbbra se legyenek motiváltak abban, hogy belefogjanak valamibe. Úgy fejlődünk, ha össze fogunk, hozom amim van, Te hozod amid van, össze adjuk, meglátjuk mire elég, megnézzük más, hogyan csinálta, megpróbáljuk elérni azt, majd idővel ha lehetséges, akkor meghaladni őt, ezáltal őt is további fejlődésre ösztönözve.


Továbbà Kína hatalmas adósságokat halmozott fel, amely mostanra olyan mértékű lett, hogy komoly veszély fenyegeti a gazdaságukat, tehát nem csak a szorgalomnak köszönhetik, amit elértek, ráadásul eléggé diktatórikus náluk a berendezkedés, úgyhogy ez szerintem szintén nem jó példa. Sajnos igaz a mondás, hogy nem minden arany ami fénylik.


A merjünk kicsik lenni felfogás viszont, soha nem visz minket előre. Nem azt mondom, hogy a közel jövőben amerikai szintű gazdaságunk, életszínvonalunk lesz, de ha meg sem próbáljuk akkor biztosan nem. Magunkhoz képest kellene már jelentős fejlődést elérni és ehhez szerintem az szükséges, hogy először mindenki egyéni szinten legyen motivált abban, hogy elérjen reálisan kitűzött, elérhető célokat, amivel a saját és a közössége életéhez is hozzáad valamit, fejleszti, formálja, gyarapítja azt. Valaki az eszével, valaki pedig a fizikai erejével. Egyik sem több a másiknál, mert mindkettőre ugyanúgy szükség van. Viszont mindezek előzménye a hatékony, célorientàlt és gyakorlatias oktatás. Ez az, amit a kor elvàràsaihoz kell alakítani és nem a haladást próbálni meg visszavetni, lelassítani, csak, hogy ne kelljen új tanulási módszereket kitalálni és bevezetni. Remélem ezek után nem làtod már féligazsàgnak, amit írtam.

2018. okt. 29. 20:12
 17/19 anonim ***** válasza:

A Föld lakosságának kb 80-a rosszabbul él mint az átlag magyar.


Lehet rinyálni

2018. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
#17 Mondd ezt a 4 millió szegénynek és a több száz ezer mélyszegénységben elő honfitársadnak...
2018. nov. 22. 13:45
 19/19 anonim ***** válasza:

# 17/18


jó magyar birka mentalitás. elképesztő, hogy ennyire buta emberek léteznek.


az, h Európában lassan Magyarországon élünk a legrosszabbul, kit érdekel.


az, h több millióan élnek a létminimum alatt, nem gond.


az sem, h egy életünk van, és azt nem ártana minél jobb körülmények között eltölteni.


azt kell nézni, h sok helyen még rosszabbul élnek!!!


az a baj, ha jelenleg regnáló kormánypártot pont a 17-es hasonló szervilis prolik tartják hatalmon, és rengeteg van belőlük.

2018. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!