Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehet, hogy nekünk magyaro...

Nem lehet, hogy nekünk magyaroknak egész egyszerűen ennyi jár?

Figyelt kérdés
Előre bocsátom, hogy nem trollkérdés és hogy sok mély nemzeti érzelmű embernek nem fog tetszeni, amiről itt szó lesz. Szeretem a hazàmat számos okból kifolyólag és ezért is próbálok évek óta magyarázatot adni arra, hogy mi miért történik vagy éppen nem történik ebben az országban. Az utóbbi időben egyre inkább úgy gondolom, hogy azért vagyunk még mindig csak fejlődő és nem fejlett ország, mert egész egyszerűen ennyi jár nekünk. Szokták mondani, hogy az ember annyit kap vissza az élettől, amennyit belefektet. Én ezt kiegészíteném azzal, hogy és ahogyan él, ahogy másokkal viselkedik. Tudom mi mindig és minden körülmények között a vezetőinket hibàztatjuk, csak ne kelljen semmiért se felelősséget vállalni. Ha megromlik két ember között a kapcsolat, természetesen mindig a másik a hibás, az még eszébe sem jut senkinek, hogy először talán magában kereshetné a hibát és a béküléshez vezető utat. Természetesen a politika sok mindent behatárol az ember életében, de azért lássuk be, hogy erre fogni mindent, nem egy érett gondolkodás. Azt is hallottam már, hogy mindenki pont ott tart az életben, ahol lennie kell, erőfeszítései függvényében. Mi van ha mi magyarok ennyit érdemlünk az élettől? Hiszen mi építjük vagy romboljuk az országot, nem a pár száz fős vezetőink. Rajtunk múlik, hogy dolgozunk, tanulunk, kedvesen és előzékenyen viselkedünk egymással vagy épp ellenkezőleg henyélünk, mástól várjuk a megoldást és gorombàk vagyunk. Vajon miért jobb az élet tőlünk nyugatabbra? Nem lehet, hogy az angolok, németek, franciák vagy osztrákok összességében jobb emberek? Remélem nem bàntottam meg senkit, nem az volt a célom, csupán próbálok magyarázatot találni arra, hogy mi lehet a dolgok mögött. Nektek mi a véleményetek? Szerintetek is lehetne vàltozàst elérni azzal, ha mindenki egyénileg törekedne arra, hogy jobb ember legyen? Előre is köszönöm a normàlis válaszokat!

2018. okt. 17. 17:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

De pont ennyi jár.

Zsák krumpli.

2018. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

" Tudom mi mindig és minden körülmények között a vezetőinket hibàztatjuk, csak ne kelljen semmiért se felelősséget vállalni. Ha megromlik két ember között a kapcsolat, természetesen mindig a másik a hibás, "


Igen, ebben sok igazság van (látszik a GYK-n feltett kérdéseken is) , de talán kezd javulni a helyzet.

2018. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%
Mennyi járt a magyaroknak? Magyarországon jobb az életszínvonal mint a világ 80%-án. Fogalmad sincs milyen éhezni, vagy hogy szomjazol mert fertőzött a víz mint Afrikában. Van nálad vezetékes víz, áram, internet, egyetemek, meg sok más. Igen lehetne jobb is, és törekedni kell a jobbra de nézz már szét a világba mások hogy élnek Afrikában, Ázsiában. Mégis mit gondolsz hogy alanyi jogon jár a fizetés, lakás, kocsi meg minden az állambácsitól?
2018. okt. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Még szerencse, hogy a világ nem így működik! Gondolj csak Hitlerre és a lemészárolt zsidóságra, az alapelv ugyanez volt és a történelem bebizonyította, hogy ez még kicsiben is szörnyűséges hatásokkal jár.


Tőlünk Nyugatabbra azért fejlettebbek az országok, mert ők nem voltak szovjet elnyomás alatt és nem álltak a vesztes oldalon mindkét világháborúban. Amikor meghúzták az új határainkat, akkor mi elvesztettünk gyakorlatilag minden olyan földet, amire ipart lehetett volna felhúzni, akik megkapták, azok lényegében ebből gazdagodtak meg javarészt. Ha az EU nem lenne, akkor talán még most a 80-as, 90-es évek színvonalán lenne az országunk, mert minden pénz elmegy az államadósságra. Szerinted ez hogyan lenne igazságos az elved szerint? Lemészároltak minket, elvették a földjeinket, gyakorlatilag mi voltunk a világháborúk legnagyobb vesztesei. Akkor az elved szerint nem pont nekünk kellene most a legfejlettebbnek lennünk?

2018. okt. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

nézd, nálunk soha nem lesz nyugati fizetés meg nyugati életszínvonal.

ha megnézzük minden fejlődő országnak vannak nyersanyagkészletei, kiemelkedő iparágai pl autógyárak, különböző számítástechnikai technológiák stb.

nekik nem nehéz egy olyan fejlődő társadalmat fenntartani ahol "korlátlan" utánpótlás van ennek a finanszírozására.

nálunk mi van?

pálinka, gulyásleves, meg árvalányhaj a Hortobágyon. jó meg némi édesvízkészlet a föld alatt.

felesleges abban a hitben tengődni, hogy majd jön egy megváltó politikus, és itt pár év alatt habzsidőzsi lesz.

2018. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
23%
Mindenről a sátánisták/sámánok/pogányok tehetnek akik megátkoztak minket Turánban. A turáni átok az oka.
2018. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Mindenkinek annyi jár, amennyit csinál magának. Ez a nagy igazság. A többieknek sem úgy hullt az ölükbe minden, megdolgoztak érte, és/vagy szinte mindig jól döntöttek.
2018. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

"Vajon miért jobb az élet tőlünk nyugatabbra? Nem lehet, hogy az angolok, németek, franciák vagy osztrákok összességében jobb emberek? Remélem nem bàntottam meg senkit, nem az volt a célom, csupán próbálok magyarázatot találni arra, hogy mi lehet a dolgok mögött. Nektek mi a véleményetek? Szerintetek is lehetne vàltozàst elérni azzal, ha mindenki egyénileg törekedne arra, hogy jobb ember legyen?"


Szerintem jó helyen kapizsgálsz. Egy országot a lakói tesznek olyanná, amilyen.


Összességében szerintem nem jobb emberek mások sem, inkább úgy mondanám, több közöttük valamennyivel a felelősen döntő ember, és látszik ez a közegészségügyi mutatókon is. A magyar nagy része saját magát illetően sem gondolkozik felelősen, nemhogy a hazájáért.


Egyéni szinteken kell nagy változásnak bekövetkeznie ahhoz, hogy itt jobb legyen. Nem kívülről, pláne nem felülről kell várni a meglátást. A mindenki politika igazodik ahhoz, ami az átlagemberek irányvonala. Ha nem, akkor meg úgyis kiszavazzák a hatalomból.

2018. okt. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki annyit ér amennyije van?
2018. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

"Szerintem jó helyen kapizsgálsz. Egy országot a lakói tesznek olyanná, amilyen."

Nem. Lásd Angliát: Az egész ország tele van bevándorlókkal (nem csak a migránsokat értem alatta, hanem a más országból kivándoroltakat is), akiknek csak egy kis részük lakik ott, a többi szezonális munkát végez. Mégis fejlődik az ország.


"Egyéni szinteken kell nagy változásnak bekövetkeznie ahhoz, hogy itt jobb legyen. Nem kívülről, pláne nem felülről kell várni a meglátást."

Az ország tele van diplomásokkal és OKJ-s elvileg szakemberekkel, mégsem változik semmi, ha leszámítjuk az EU-s támogatásokból megvalósult fejlesztéseket. Szóval igenis felülről kell várni a megoldást, mert ha nem működik jól a gazdaság alattam, akkor én hiába változtatok magamon, az ország attól még nem fog fejlődni.

2018. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!