Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyire meg lehet vezetni...

Ennyire meg lehet vezetni huszonéveseket, ennyire meg lehet ijeszteni őket?

Figyelt kérdés

Pedig én is jobboldali, konzervatív vagyok. Nem szimpi nekem a multikulti.

Habár nyilván én se szeretem a Fideszt, de közel se tartom annyira rossznak, mint az átlagember.

Mégis...


Nyáron szomorú dolgot tapasztaltam, ami szerintem ijesztő.


Egy hétvégén baráti sütögetés volt. Az egyik srác előző nap volt Bécsben, csak úgy kiruccant egyedül várost nézni, sétálgatni.

Nagyon tetszett neki a város, de sajnálta, hogy Bp mennyire el van maradva. Mesélte a jó példákat Bécsből.

Egy hétre rá találkoztam az egyik barátnőmmel.

Ők is Bécsben jártak, kicsit a belvárosban és főleg a Práterben.

Milyen szörnyű, amit ott látott, egy csomó arab, az arab, kendős nők megbámulták és kinézték őt, ő abban a városban nem merne utcára menni, de jó, hogy nem ott lakik.


Mindketten huszonévesek.

Ennyire megvezethetőek?


Én is a migráció ellen vagyok és félek is, mi lesz, ha még a vízhiány és egyéb dolgok miatt milliók jönnek majd. DE azért amennyire a Fidesz felfújja a dolgot (hogy szavazókat szerezzen), az azért átlátszó.


2018. okt. 18. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk Bécs eléggé ótvar hely, ott nem csoda ha megijed.
2018. okt. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

2Én is a migráció ellen vagyok és félek is, mi lesz, ha még a vízhiány és egyéb dolgok miatt milliók jönnek majd."


Semmi. Átvágják a torkod, csak az első metszést fogod érezni, utána kicsit fázol és aztán vége.

2018. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tgt ***** válasza:
84%
1-es: Az, hogy Bécs lett a világ legélhetőbb városa, nyilván csak a sötétben bujkáló soros-ügynökök mesterkedése.
2018. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

"Mindketten huszonévesek.

Ennyire megvezethetőek?"

Úgy érzed, hogy mindkettejüket megvezették? Ki, mivel?

Az fel sem merül benned, hogy nekik nem ugyanaz a fontos, nem ugyanazt érzik nagyszerűnek vagy nem ugyanúgy akarják élni az életüket?

Én nem érzem Budapestet elmaradottnak, de ettől még igaz az, hogy Bécs sokkal fejlettebb. Követni kell a példájukat városfejlesztés szempontjából - ezt is teszik, ezért megy a Liget projekt, a Várnegyed rekonstrukciója, a sok építkezés, fejlesztés, még a kórházprogram is. Érthető ha egy fiatal nem akarja megvárni, hogy majd olyan legyen ez a város, mint az a másik, ami már most olyan, ami nekik tetszik, csak el kell neki mondani - amire majd idővel maga is rájön - hogy Bécs sem 2 nap alatt ilyen város és oka, története van annak, hogy Budapest miért van annyira lemaradva.

A másik fiatalnak pedig más volt fontos, nyilván nem kötötte le a figyelmét a bécsi csodaság, hanem meglátta az új bécsieket is. Neki meg az nem tetszett, hogy OTT olyan a helyzet.

Pontosan ez a lényeg, nem kell minden városnak, országnak egyformának lennie. Legyen olyan is ahol az első fiatal is megtalálja amit keres, ahol jól érzi magát, meg legyen olyan is ahol a második fiatal érzi jól magát.

A probléma azzal van, hogy szerintem a bécsieket nem kérdezték meg a vezetőik arról, hogy akarják-e hogy megváltozzon a városuk és mikor kiderült, hogy mit tesznek, akkor a bécsiek ezt tovább hagyták nekik ahelyett, hogy szembe szálltak volna vele. De az ő országuk, ő városuk, nem szólhatunk bele.

2018. okt. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
rettegjünk a migráncsoktól kicsit, úgyis tele van narancstálibbal ez azoldal
2018. okt. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Hollandiában keresek 1,2 millát, annyira nem ijedtem még meg. Viszont otthon a csuti törpétől van ok aggodalomra...
2018. okt. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!